Цибулинні квіти - одні з найпопулярніших рослин для дому і саду.

Цибулинні квіти дуже популярні у садівників, адже виростити їх може зовсім недосвідчена людина. Агротехніка вирощування цибулинних рослин відрізняється простотою. Головне тут - правильно визначитися з місцем посадки: Сонячний ділянка саду, напівтіньовій або тіньовий. Коли ви купуєте цибулинні квіти, дізнайтеся, яке місце вибрати, на яку глибину посадити ваші цибулини, якої висоти виросте рослина і коли зацвіте цибулинних квітка.

Які саме квіти вибрати, буде залежати тільки від вашого бажання. Висаджувати цибулинні садові квіти можна різним способом: поштучно, окремими групами, рядами, що обрамляють садовими доріжки, в миксбордери, поєднуючи з многолетниками і почвопокровнікі. Висадка великими окремими групами найефектніша.

Фото - цибулинні квіти

Тюльпани - найпопулярніші цибулинні квіти

Відомо, що голландці - законодавці в розведенні цибулинних. Переконатися в цьому можна щорічно в голландському парку квітів Кекенхоф, приїхавши і помилувавшись разом з садівниками з усієї планети на чудове цвітіння великих груп цибулинних рослин.


Взагалі пристрасть до цибулинних рослин, а саме до тюльпанів захопила Голландію ще в 17 столітті і з тих пір не ослабла. Сьогодні ця країна - найбільший у світі виробник і імпортер тюльпанів і цибулин цих квітів. Взагалі для людини цибулинна рослина була незамінне - в давнину цибулини використовували в їжу, пізніше і в культурних цілях. Але не тільки, як красиві квіти, але і як релігійний символ. Наприклад, таким символом була лілія, як атрибут Діви Марії. А квітка ірису є символом французьких королів.

Фото - цибулинний квітка

Нарцис

Всі цибулинні рослини діляться на 3 групи: весняні цибулинні, осінні цибулинні і позасезонні цибулинні.

Весняні цибулинні квіти, посаджені у весняний період, цвітуть подальше літо і осінь. Це бегонії, жоржини, гладіолуси та ін. Осінні цибулинні рослини, посаджені восени, починають цвітіння наступної весни. Це гіацинти, нарциси, тюльпани, імператорські рябчики, мускари, декоративні луки та ін.

Позасезонні цибулинні садять як навесні, так і восени. Якщо ви посадіть їх навесні, позасезонні цибулинні будуть цвісти в тому ж році, а якщо восени - в наступному. При цьому багато садівників, звичайно, мова йде про початківців, боятися садити цибулини восени.

Фото - цибулинні садові квіти

Жоржини

Вони побоюються, що морози можуть їх убити. Але на ділі все зовсім навпаки - таким рослинам просто необхідний мороз, а саме промерзла земля, яка дає їм можливість сформувати кореневу систему, необхідну для подальшого зростання. До речі, сама велика група позасезонних цибулинних квітів - лілії. Вони є, мабуть, найпопулярнішими квітами після троянд. І не дивно, адже їх ніжна краса не може залишити байдужим.

Якщо в цибулині ви зробите поздовжній розріз, ви побачите всередині, поруч з донцем, зародок квіткової стрілки, в оточенні зачатків майбутніх листя. Цибулини - це комора для необхідних поживних речовин для росту і розвитку в будь-який час року.

Завдяки великій різноманітності сортів ці квіти здатні задовольнити будь-який, навіть найвимогливіший смак. Тому перед вибором свого квітки подивіться цибулинні квіти фото і визначитеся, що б ви хотіли виростити.

Фото - домашні цибулинні квіти

Цибулина тюльпана

Квіти для домашнього вирощування

Домашні цибулинні квіти відрізняються від садових в першу чергу тим, що можуть цвісти в зимовий сезон, що досить рідко буває в інших декоративних рослин. Подивіться на кімнатні цибулинні квіти фото, і ви зрозумієте, що вони залучають різноманітністю і насиченістю забарвлення, а так же тонким ароматом, простотою у догляді.

Найважливіша відмінність цибулинних рослин від інших полягає в тому, що цибулина має строго певну кількість листя. Тому не можна безконтрольно обривати листя цибулинних, оскільки кожен лист - це елемент живлення рослини. Вирощуючи цибулинні будинку, потрібно обрізати тільки вже висохлі, готові відпасти листя.

Догляд за цибулинними кімнатними рослинами

Цибулинні кімнатні рослини теплолюбні, взимку їх не потрібно виносити з теплого приміщення на відкрите повітря. Коли листя відімруть, рослини залишають у горщиках, максимально скорочуючи полив до початку весняного відновлення їх зростання. Такі рослини, як канна, ахіменес і бульбова бегонія під час спокою зберігають у вологому торфі, і тільки перед самим початком періоду зростання пересаджують у звичні горщики.

Фото - цибулинні квіти

Лілії в саду

Цибулинні і бульбоцибульні квіти потребують грамотному поливі, тому що через зайвої вогкості вони починають гнити. Кращі умови для росту і розвитку цибулинних культур - світле і прохолодне (але ні в якому разі не холодне) Приміщення.

Відповідним для посадки горщиком буде той, чия висота дорівнює його довжині. Для цибулинних рослин небезпечні горщики великого обсягу, що містять занадто багато землі - в таких горщиках субстрат схильний до окислення. Вибирайте тонкостінні, пористі, неглазуровані горщики з слабо обпаленої глини. Горщик має бути забезпечений хорошим дренажем для стоку води. Для цього покладіть на дно горщика дренаж, гравій або биту цеглу, а поверх - рубаний сивий мох, перемішаний з частинками деревного вугілля.

Взагалі цибулинні квіти здатні рости в самих різних умовах, часом навіть екстремальних. Як ми вже відзначали вище - цибулина, це джерело поживних сил для квітки. Навіть коли рослина перебуває в умовах найсильнішої посухи і вже скидає листя, воно все одно не гине, так як його продовжує живити запас життєвих сил цибулини. Якщо квітці пощастить, і він знову почне отримувати вологу, він негайно відростить нове листя все за рахунок тих же запасів.

Саме тому, а так само завдяки приголомшливій красі квіток, цибулинні придатні до висадки у відкритий грунт, в клумбу, на альпійську гірку, в зимовому саду і в горщик на підвіконні. Єдине, що може не сподобається цибулині - це висадка в одне і те ж місце кілька років поспіль. Краще всього, якщо через 2-3 роки це місце буде змінюватися. Але, на мелколуковічние рослинам це не відноситься. Вони можуть рости в одному місці до восьми років.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Осінні роботи в саду: як запрограмувати весняне цвітіння
 • Посадка цибулинних квітів восени: загальні правила + огляд кращих 6-ти сортів
 • Кращі цибулинні квіти-багаторічники: добірка сортів та складання композицій
 • Клумба з багаторічників: підбір кольорів + дизайн-оформлення
 • Посадка тюльпанів восени. Просто і красиво
 • Муськарі. Посадка і догляд -
 • Цибулинні квіти для саду
 • Коли садити тюльпани
 • Коли садити нарциси
 • Коли і як садити цибулинні восени
 • Які квіти садять восени в саду
 • Як вирощувати тюльпани
 • Вигонка нарцисів та інших цибулинних в домашніх умовах до свята
 • Вигонка цибулинних: тюльпанів, нарцисів, гіацинтів та крокусів будинку
 • Весняна посадка тюльпанів
 • Квітучі високорослі осінні квіти на дачі
 • Квітник на дачі. Складаємо багаторічні гарні композиції
 • Вересневі клопоти, або Що висаджують на початку осені? -
 • Перші весняні квіти в саду
 • Як посадити квіти на дачі
 • Багаторічні квіти для саду
 • Багаторічні квіти в саду
 • » » » Цибулинні квіти - одні з найпопулярніших рослин для дому і саду.