Посадка цибулинних квітів восени: загальні правила + огляд кращих 6-ти сортів

У цибулинних квітів своя особлива принадність – їх листя і стебла дивно ніжні, гладкі і соковиті, а квіти відрізняє тонкий, аромат пахощів. Досить згадати, як пахнуть нарциси та гіацинти. Цвітуть цибулинні одними з перших, прикрашаючи сад, тільки прокинувся після зимових холодів. Посадка цибулинних квітів під зиму – запорука його весняної краси та яскравості, тому, якщо ви хочете, щоб весна на вашій ділянці настала якомога раніше, квітниками цибулинних певних сортів потрібно зайнятися у вересні. Які ж цибулинні квіти садять з настанням осені і як правильно провести висадку?

Зміст

Мелколуковічние, до яких відносяться сцилли, проліски, мускарі, крокуси висаджують на початку вересня, в південних районах країни – в жовтні. Ці рослини дуже мініатюрні, витончені, вони найбільш ефектно виглядають на відкритих ділянках, висаджені групою. Але і перший пролісок вас порадує не менше, ніж розкішна клумба.

Цибулинні в саду – фото

Сад можна зробити красивим в будь-який час року, ранньою весною це допоможуть зробити цибулинні, якщо зайнятися висадкою цих квітів восени

Тюльпани, нарциси, лілії, у яких цибулини більші, можна висаджувати в кінці вересня і до кінця жовтня. Потрібно, щоб цибулина добре вкоренилася, щоб у неї встигла сформуватися коренева система, але вона не встигла прорости до настання холодів.

Цибулинні квіти для саду можна вирощувати як однорічні та багаторічні. Якщо ви не будете викопувати цибулини осінніх цибулинних квітів після закінчення цвітіння і залишите їх зимувати, вони будуть цвісти і на наступний рік. Хоча з часом сортові риси будуть губитися, і рослини потрібно буде оновити.

Підбір місця і грунту під висадку

Цибулинні рослини ростуть і цвітуть, коли дерева ще не розпустилися, тому їх можна посадити і під деревами або чагарниками. В рокарії або на альпійській гірці будуть особливо добре виглядати крокуси, Сцилли (більше відомі у нас як проліски).

Проліски – фото

Яскраві квіти пролісків з'являються, коли сніг ще не зовсім зійшов. Ці перші вісники весни висаджуються групами, живописно виглядають на горбках і відкритих ділянках

Цибулинні добре ростуть в родючому грунті, де вода не застоюється. Якщо у вас на ділянці грунт глинистий, його потрібно змішати з піском, іноді робиться і дренаж важкого грунту. Грунт для посадки підготовляється за кілька днів – вдобрюється, поливається, ущільнюється, якщо потрібно.

Загальні правила посадки цибулинних

Посадка цибулинних квітів восени починається з огляду цибулин. Щоб квіти росли добре і не хворіли, перед посадкою потрібно приділити увагу стану цибулин. Якщо на них є невеликі ушкодження, цибулини можна обробити в розчині марганцю, місця пошкоджень також обробляються зеленкою. Цибулини зі слідами гниття або хвороби викидайте, інакше захворіти можуть всі квіти на грядці.

На підготовленій ділянці знімається верхній шар грунту, дно можна засипати дрібним піском, цибулини викладаються на невеликій відстані один від одного. Кожну цибулину слід злегка придавити і засипати землею. Якщо грунт глинистий, для кращого росту квітів грунт для засипки змішують з перегноєм або торфом. Місця посадки мульчують, поливають, їх краще відзначити кілочками, щоб навесні випадково не перекопать.

Стан цибулин – фото

При покупці цибулин в непрозорій упаковці можна придбати хворі або пошкоджені, невеликі пошкодження можна спробувати вилікувати зеленкою або марганцем, але ідеальні для посадки – міцні і здорові цибулини без паростків

Посадка цибулин – фото

Посадка цибулин в пухку родючий грунт не вимагає дренування, достатньо зробити поглиблення, розташувати цибулини на певній відстані, засипати шаром грунту і полити

На газоні садити цибулинні простіше – знімається шар дерну, під розпушений грунт поміщається цибулина і прикривається дерном.

Огляд переваг найбільш популярних сортів

Мишачі гіацинти або мускари (сімейство лілейних)

Добре ростуть в пухкої, дренированной грунті, люблять сонячне світло. Цибулини заглиблюють на 8 см в грунтовий шар, відстань між ними – 7-8 см.

Муськарі – фото

Муськарі – чарівні квіти, які з'являються, коли ще не зійшов сніг і продовжують цвісти, коли дерева одягаються листям. Їх витончені суцвіття – справжня окраса саду

Крокуси (сімейство ірисових)

Для цих квітів ідеальна водопроникна грунт, хороше освітлення. Глибина посадки і відстань між цибулинами – таке ж, як при посадці мускари.

Крокуси – фото

Цибулини крокусів добре розмножуються, їх потрібно розсаджувати кожні 2-3 роки. Сильно турбуватися з приводу глибини посадки не потрібно, ці квіти відмінно заглубляются самі

Стаття в тему: Посадка, вирощування і догляд за цибулинними ірисами – секрети садівників

Нарциси (амарилісові)

Можуть рости в півтіні і на сонці, в водопроникної легкої грунті. Час висаджування – серпень-жовтень.

Нарциси – фото

Нарциси дуже не люблять жити в грунті удобреному гноєм, болотистій і високо вапняної грунті. PH грунту бажаний нейтральний, проте вони непогано ростуть в злегка кислих землях

Тюльпани (лілійні)

Тюльпани – садові цибулинні квіти, не перестають дивувати своєю досконалістю і розмаїттям форм і забарвлень. До того ж вони невибагливі, і їм не потрібні особливі умови для цвітіння і зростання.

Тюльпани – фото

Цибулини тюльпанів висаджуються в залежності від розміру на відстані 10-20 см один від одного ближче до кінця осені, щоб не встигли прорости

Лілії (лілійні)

Краща грунт для лілій – удобрена та дренированная. Сортів лілій безліч, тому і час посадки, і відстань і глибина між цибулинами в чому залежать від конкретного сорту.

Лілія – ??фото

Цибулини лілій повинні бути щільними, без паростків, якщо паросток все ж є, його потрібно зрізати, а цибулину посадити глибше

Рябчики, фрітіллярія (лілійні)

Досить рідкісна рослина на наших клумбах. Помаранчеві фрітіллярія часто приймають за лілії. Як і всі цибулинні, любить дренований грунт і яскраве освітлення. Цибулина висаджується на відстань, рівну її подвійній висоті, ці рослини добре виглядають як одиночними, так і в групі.

Фрітіллярія – фото

Фрітіллярія ще називають рябчиками через строкатої забарвлення квітів. Пониклі суцвіття виглядають незвично, привертаючи увагу

Вирощування різних сортів цибулинних квітів має в основі загальні прості правила, дотримуючись яких, можна виростити прекрасні живі прикраси для свого саду. Але новинок сьогодні з'являється чимало, і якщо вас щось зацікавило, про правила догляду за новим чудом селекції потрібно дізнатися додатково.

Статті за темою
 • Цибулинні квіти - одні з найпопулярніших рослин для дому і саду.
 • Осінні роботи в саду: як запрограмувати весняне цвітіння
 • Правила підбору багаторічних квітів, які садять восени
 • Посадка тюльпанів восени. Просто і красиво
 • Посадка лілій восени
 • Посадка лілій навесні
 • Муськарі. Посадка і догляд -
 • Цибулинні квіти для саду
 • Коли садити тюльпани
 • Коли садити нарциси
 • Коли і як садити цибулинні восени
 • Які квіти садять восени в саду
 • Як вирощувати тюльпани
 • Вигонка нарцисів та інших цибулинних в домашніх умовах до свята
 • Вигонка цибулинних: тюльпанів, нарцисів, гіацинтів та крокусів будинку
 • Весняна посадка тюльпанів
 • Коли викопувати лілії
 • Вересневі клопоти, або Що висаджують на початку осені? -
 • Фрезия. Посадка і догляд
 • Як посадити квіти на дачі
 • Коли можна пересаджувати лілії
 • Як садити лілії

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » Посадка цибулинних квітів восени: загальні правила + огляд кращих 6-ти сортів