Посадка квітів у травні: корисні поради садівникам і календар травневих посадок

Як тільки завершаться останні весняні заморозки, які зазвичай припадають на кінець квітня – початок травня, садівники масово починають оформляти квітники. Саме травневі деньки найбільш сприятливі для висадки багатьох однорічників і багаторічників, тому що грунт ще досить волога, але вже прогріта. Кинуті в неї насіння моментально сходять, а розсада приживається безболісно і в короткий термін. Розглянемо, як проводиться посадка квітів в травні і в які числа краще висаджувати ті чи інші рослини.

Зміст

Перша половина травня: висаджуємо насіння і розсаду

Так як початок травня буває непередбачуваним, і після сонячного затишшя погода може піднести сюрприз у вигляді несподіваних заморозків, в першій половині місяця висаджують насіння і ділять багаторічні кущики, які не бояться похолодання.

Посів квітів: нюанси щодо вибору місця

Насіння до моменту проростання ще днів 5-7 пролежать в грунті, так що їм мороз не страшний. Тому однолетники, які мають короткий термін вегетації, можна висаджувати зі спокійною душею.

У цей список входять:

Гіпсофіла. В цей час сіють однорічні сорти, щоб вже до кінця липня дочекатися розкішного цвітіння. Багаторічники можна висаджувати влітку, коли звільниться місце після цвітіння цибулинних.

Настурція. Трохи боїться заморозків, але за рахунок довгого проростання (до 2 тижнів) встигає перечекати критичне час в грунті. Не вибирайте для посадки занадто родючу землю, інакше рослина «жиріє»: видає розкішну зелену масу, але погано цвіте.

Айстри. У травні висаджують однорічні сорти, які зацвітуть ближче до осені. Невибагливий квітка, що витримує і засуху, і часті дощі. Єдиний нюанс – хворіє фітофторозом, тому після пасльонових (томатів, картоплі) його висаджувати не варто.

Айстри – фото

Однорічні айстри висаджують в перших числах травня, щоб дочекатися якнайшвидшого цвітіння. Воно настане в середині-кінці серпня, коли більшість рослин уже перецвело

Чорнобривці. Якщо початок травня видався вологим, то насіння висівають на глибину не більше 3 см, а при посушливій погоді садять глибше – на 5-7 см. До речі, тонколисті сорти відмінно подаються коректує стрижці, і з них можна створювати живі бордюри.

Маргаритки. Ці квіти розводять як насінням, так і діленням куща. На початку травня ділять старі кущі, тому що насінню потрібна більш тепла погода (річна). Маргаритки можна розсаджувати, навіть якщо вони знаходяться в стадії цвітіння, тільки доведеться зрізати всі бутони, щоб рослина не витрачала на них сили. Один з найновіших дизайнерських прийомів оформлення – висадка маргариток по газону. Так як рослина низькоросла, косарка не пошкоджує розетки, зате ранньої весни газон буде усипаний красивими маленькими зірочками.

Маргаритки – фото

Якщо ви хочете розмножити сортові маргаритки, то не використовуйте насіннєвий метод, так як він не зберігає властивості материнської рослини. Ідеальний варіант – поділ куща

Нивяник. Це одне з імен всіма улюбленої ромашки. В садівництві її вирощують як однорічник, так і многолетник. У травні висаджують сорти з дворічним циклом розвитку. Нивяник називають «дитям сонця», тому що він абсолютно не виносить тіні, і в невдалому місці покарає вас поганим цвітінням.

Притулок. Досить ніжна квітка, яка не любить холод. Але через довгий вегетаційного періоду (96 днів) висаджувати пізніше його не варто, так як цвітіння почнеться тільки восени. Щоб захистити посіви від можливих погодних катаклізмів, прикрийте їх будь-яким нетканим матеріалом.

Ділення і посадка багаторічників: хто не боїться ранньої пересадки?

Травень – саме час для розмноження ранньоквітучих рослин. Вони щойно відцвіли, ще не встигли закласти нові квіткові бруньки, тому готові до освоєння свіжих територій.

На початку травня починають ділити 4-річні кущі примул. Намагайтеся розбивати кущ на такі частини, щоб у кожній була як мінімум одна потужна розетка. Якщо відтягнути термін пересадки до кінця травня, рослина буде страждати від спеки і перестане підживлювати вологою листя. Так що вам доведеться частіше його поливати, інакше надземна частина може повністю висохнути. До речі, відкрите місце згубно для примул. Їх стихія – тінь. Вони відмінно себе почувають в приствольних колах дерев і під виноградом.

Посадка примул – фото

Щоб примули зберегли при посадці все листочки здоровими, висаджуйте їх у похмурий день на самому початку місяця, поки вистачає вологи

Точно так люблять тінисті місця і хости. Їх теж намагаються розділити саме в цей час, поки не наступила спека і не потрібні щоденні поливи.

Перша половина місяця – вдалий час для висадки бульб бегонії і канн, цибулин гладіолусів. Але якщо ви пророщували канни в діжках, то почекайте до 15-20 чисел, так як їх листя занадто чутливі до перепадів нічних і денних температур.

Посадка канн – фото

Щоб канни наростили листя за короткий термін, враховуйте, коли у вашій місцевості закінчуються заморозки, і тільки після них висаджуйте розсаду

Якщо на ділянці сидять старі кущі ірисів, які вже по центру оголилися і витріщили над землею коріння, можна не чекати, поки вони перецветут, а провести поділ до того, як рослина випустить квіткову стрілку. Все одно такий ірис рясно цвісти не буде, так як йому тісно в землі. Тому сміливо викопуйте рослина і ділите його на менші частини. Головне, щоб у кожній деленке залишився віяло щонайменше з 5 листків. Тоді в червні цей свіжий саджанець вже зацвіте.

Ділення ірисів – фото

Оголені корені в центрі куща ірису говорять про те, що рослина пора ділити, бо гарного цвітіння все одно не буде

Висадка саджанців і розсади: готуйте троянди і петунії

Серед покупних рослин, які висаджують саме в травні, найпопулярнішими є троянди і петунії. З трояндами важливо не упустити терміни, якщо ви хочете побачити вже в цьому сезоні перше цвітіння. Бажано провести посадкові роботи до 15 травня. Для цього купують саджанці з відкритою або закритою (в плівці) кореневою системою. Горшкові квіти для посадки в травні теж годяться, але краще перенести терміни на 20-е числа і пізніше. Ці троянди вирощують в теплицях, і перепади погоди можуть зробити негативний вплив на квіткові бруньки.

Самий «здоровий» саджанець має три потужних стебла і коріння не менше 20 см завдовжки. Щоб наситити рослина вологою, яка допоможе швидше наростити кореневу систему, перед висадкою занурте саджанці в воду на 2-3 години і лише після цього приступайте до посадки.

Чайно-гібридна троянда – фото

Якщо висадити троянди до 10 травня, то до середині червня ваші вихованці видадуть ось такі красиві перші квітки

Підготовка троянд до посадки – фото

Тригодинна ванна зі стимулятором росту наситить саджанці троянд цілющою вологою і допоможе відновитися після зимової сплячки в холодильниках або підвалах

Для петуній, які купили розсадою або виростили на підвіконні, найкращим часом висадки вважаються дні, коли відцвітають вишні. Уже в середині червня рослина видасть перші квітки як у відкритому грунті, так і в кашпо або контейнерах. Якщо ж висівати насінням, то треба дочекатися кінця місяця, тому що сходам потрібен стабільний тепловий режим. Посадку в грунт рідко використовують, так як терміни цвітіння зсуваються до серпня. До того ж занадто дрібне насіння петунії важко розсіяти так рідко, щоб потім не проріджувати, а будь-яка пересадка зрушує терміни цвітіння.

Друга половина травня – висадка теплолюбних рослин

Якщо проаналізувати календарі посадки квітів в травні, розроблені ландшафтними дизайнерами, то в другій половині місяця в грунт відправляються «мерзляки» – рослини, які в юному віці не терплять холодних ночей. У цьому списку бульбові бегонії, розсада цинерарії і живці хризантем, які ділили і висаджували восени.

В цей час також починають сіяти рослини, цвітіння яких наступить тільки в наступному році. Для них відводять окреме місце (не в квітниках, а подалі, наприклад, в городі), тому що в цьому сезоні рослини будуть непоказними і прикрасити клумби не зможуть. Серед них – віола (або фіалка триколірна), рудбекия, незабудка, гесперіс (нічна фіалка) і пр. Квіти знаходитимуться в розпліднику до кінця серпня. Потім їх пересаджують в ті квітники, де їм належить цвісти в майбутньому році.

Незабудка – фото

Незабудки достатньо раз висадити на розсаду, а наступного року вони почнуть розсіюватися по клумбах самосеем, так що доведеться коригувати їх посадки

При визначенні конкретного терміну посіву або висадки розсади, варто звіритися з місячним календарем, щоб потрапити на день, найбільш сприятливий для облаштування квітників. Помічено, що насіння, висаджені в позитивний день, сходить швидше і ростуть активніше, ніж ті, чия висадка припала на повний місяць або молодик.

Статті за темою
 • Як підібрати багаторічники квітучі все літо для своєї клумби.
 • Коли садити розсаду перцю, помідорів та інших овочевих культур
 • Календар садівника-городника на 2014 рік
 • Терміни посіву насіння на розсаду
 • Посадочні дні в травні 2015
 • Місячний календар посадок на Квітень
 • Місячний календар посадок на 2015 рік. Коли садити овочі
 • Коли садити помідори на розсаду
 • Які квіти садять восени в саду
 • Коли садити картоплю в 2015 році
 • Як садити троянди
 • Мак східний - посадка та догляд. Поради щодо оформлення квітника на дачі з маком
 • Вересневі клопоти, або Що висаджують на початку осені? -
 • Фрезия. Посадка і догляд
 • Коли найкраще садити квіткову розсаду
 • Коли висаджувати жоржини
 • Які квіти садять в серпні
 • Невибагливі квіти для дачі
 • Невибагливі однорічні квіти
 • Як легко і просто виростити петунію з насіння будинку
 • Як виростити братки
 • Посадочні дні в лютому 2015

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » Посадка квітів у травні: корисні поради садівникам і календар травневих посадок