В'юнкі рослини для саду: що вибрати?

Зміст:

Важко уявити затишний сад без зелених витких рослин. Увита диким виноградом альтанка або обплетена плющем лава додадуть вашому улюбленому місцю відпочинку чарівність і родзинку. З їх допомогою ви можете зонувати ділянку, прикрасити перголу або арку, сховатися від цікавих поглядів сусідів, закутавши паркан в густе «ковдру» з листя і квітів. Багато кучеряве рослини для саду зможуть замаскувати старе дерево, пень, госпбудівлі, бак для води, та й будь-які інші непривабливі місця на ділянці. Прикрасивши ліанами решітки та шпалери, можна створити на дачі чарівні затишні острівці для відпочинку. До речі, ліани використовують не тільки для вертикального озеленення, вони будуть виглядати досить привабливо і в підвісних кашпо. Без опори стебла розповзуться по клумбі, надавши їй своєрідну принадність.

Від простого до складного

Які ж виткі рослини вибрати саме для вашого саду? Якщо ви початківець квітникар, виберіть менш вибагливі у догляді рослини. Найлегше виростити такі ліани, як іпомея триколірна, запашний горошок. Вони будуть радувати вас тривалим цвітінням, зажадавши мінімум уваги натомість. Трохи складніше буде виростити актинідію, лимонник. У певному догляді потребує і клематис. А таких рослин, як плетисті троянди, гліцинія, гортензія кучерява, буде потрібно ще більше вашої уваги. Але варто тільки придбати перша рослина і почати за ним доглядати, як у вас з'явиться і друге, і третє - настільки це захоплююче заняття!


Ось найпопулярніші в'юнкі рослини, здатні перетворити ваш сад:

Іпомея

Володіючи особливо інтенсивним зростанням, встигає за дуже короткий період вегетації не тільки зацвісти, але й дати насіння. Має велику різноманітність забарвлень квітів-граммофончиків. Світлолюбна. Потребує рясного поливу, в догляді невибаглива.

Фото - в'юнкі рослини для саду

Іпомея і тунбергия

Запашний горошок

Радує не тільки декоративним цвітінням, але і вишуканим ароматом. Добре переносить весняні заморозки, завдяки чому можна висівати його у відкритий грунт ранньою весною. Не складе труднощів виростити запашний горошок і в балконних ящиках. Вимагає рясного поливу і достатнього освітлення.

Фото - запашний горошок

Запашний горошок

Дівочий виноград

Росте дуже швидко, утворюючи щільний килим з листя. Найбільш невибагливий. Потребує надійної опори. Добре росте і в тіні, і в сонячних місцях. Має темно-сині неїстівні плоди. Особливо декоративні його листя восени заворожуюче яскравою палітрою відтінків. Легко переносить зиму.

Фото - рослини кучеряве

Дівочий виноград, цьому 10 років

Актинідія

Має декоративне листя, колір якої змінюється протягом сезону. Плоди актинідії їстівні, чимось нагадують агрус. Рослина зимостійка.

Фото - Актинідія

Актинідія

Клематис

Віддає перевагу сонячним місцям і добре удобрений рихлу грунт. Квітки можуть мати різноманітне забарвлення, форму і розміри. Під час цвітіння виглядає фантастично.

Фото - Клематис

Клематис

Плющ

Вічнозелена рослина. Абсолютно невибагливий. Відмінно росте в будь-якому місці. Кожен втечу плюща буде прикріплюватися до опори безліччю повітряних коренів-присосок. Плоди і листя мають лікарські властивості.

Фото - в'юнкі рослини для живоплоту

Плющ для оформлення живоплоту

Роза плетистих

Представлена великою різноманітністю сортів, серед яких є, як повністю зимостійкі, так і вимагають укриття в холодну пору року. Будуть витися тільки, якщо ви їм будете допомагати, направляючи в потрібне місце.

Фото - тонка решітка для витких рослин

Троянди

Гліцинія

Красивейшее південна рослина з ефектними квітками, зібраними в кисті довжиною до 50 см. На жаль, більшість сорту не зимостійкі, і, наприклад, в середній смузі Росії їх виростити неможливо. Є тільки кілька, доступних для вирощування в кліматі з холодними зимами: гліцинія обільноцветущая (Wisteria floribunda) переносить морози до-21С, а гліцинія крупнокістная (Wisteria macrostachya) витримує навіть до -40С.

Фото - Гліцинія

Гліцинія

Кучерява гортензія

Ця «альпіністка » без праці підійметься на висоту до двадцяти метрів. Для досягнення бажаного декоративного ефекту їй необхідна правильна обрізка. Без вагань видаляйте особливо активно зростаючі пагони. Не знайшовши собі опори, вона швидко перетвориться на почвопокровноє рослина.

Фото - Кучерява гортензія

Кучерява гортензія

Правильний вибір опори

Визначившись з різновидами витких рослин, потрібно підготувати для них опори. На якісно зведених опорах зелені «килими » завжди будуть чудово виглядати. Конструкції повинні бути міцними настільки, щоб витримати рослина в сильний вітер і дощ, оскільки, вбираючи вологу, втечу кучерявого рослини стає значно важче.

Тому різним рослинам потрібні різні опори:

» » В'юнкі рослини для саду: що вибрати?