Підбір рослин і квітів для вертикального озеленення

У створенні оригінального дизайну садової ділянки вертикальне озеленення, як один з типів рослинного і квіткового оформлення, займає одну з провідних ролей. Грамотний підбір рослин для вертикального озеленення дозволить сформувати зелену масу, яка не тільки послужить декорацією фасаду, але і створить ілюзію зеленого оточення. Цей прийом озеленення широко застосовується в ландшафтному дизайні для оформлення малих архітектурних садових форм: альтанок, пергол, трельяжів, терас, укосів, огорож, кам'яних стін, навісів ...

Зміст

Чим добре вертикальне озеленення?

Завдяки різноманіттю забарвлень, форм витких і лазячих рослин, забарвлень і фактур їхніх листів, а також здатності легко піддаватися обрізку і формуванню можливе втілення найрізноманітніших дизайнерських проектів.

Рослини для вертикального озеленення: переваги вибору – фото

Головна перевага цього способу озеленення – можливість досить швидко і легко оформити живими рослинами великі по висоті і ширині простору

Рослини для вертикального озеленення: краса і користь – фото

Густа листя підвищує вологість і створює прохолоду, що особливо цінно в спекотні місяці

До ряду основних переваг цього типу озеленення слід віднести:

 • Максимум декоративності на малій площі. Вертикальне озеленення – доступний спосіб декорування будівель, споруд та інших непривабливих підсобних приміщень, а також створення неповторного запам'ятовуючого вигляду конструкцій. Завдяки застосуванню кучерявих і лазячих рослин можна при збереженні масштабів ділянки в кілька разів збільшити озеленену площу.
 • Простота у догляді. Рослини для вертикального озеленення прості в догляді: виключається необхідність в прополюванні та мульчировании грунту, боротьби з бур'янами.
 • Регулювання теплового режиму. Рослини виступають завісою будівлі: відбиваючи теплові сонячні промені, вони оберігають його стіни від надмірного нагрівання. Кучеряві й лазячі рослини зменшують проникнення в приміщення забрудненого повітря і пилу.

Це дозволяє застосовувати рослини для вертикального озеленення в створенні затишних куточків на садовій ділянці, захищених від сонця, шуму і вітру.

Вибір рослин залежно від сторін світла

Основним визначальним чинником оптимального вибору рослини для декорування фасаду конструкції є сторона світла, на яку звертається об'єкт озеленення.

Для північних стін будівлі відмінно підійдуть: дівочий виноград, хеномелес, плющ, камелія, бузок, форзиція, Гаррия еліптична, капуцин прекрасний, кизильник горизонтальний.

Легкі в догляді рослини для вертикального озеленення – фото

Легко вкорінюється і не вибагливий у догляді дівочий виноград здатний заплітати за 1-2 роки достатньо великі площі поверхні

На південних стінах у всій красі проявлять себе: жимолость, клематис, гліцинія, рододендрон, Цеанотус, рокитник, кампсис, каллістемон, троянда плетистая, шизандра китайська, актинідія коломікта.

Комфортно себе почувають з східної сторони будинків: настурція, піраканта, керрі японська, гортензія деревоподібна, древогубец крупнолистний, а також такі улюбленці сонця як, дівочий виноград, клематис, плющ, хеномелес.

Західну частину стіни можуть прикрасити: паслін, хміль, пасифлора блакитний, канатник вінограднолістний, магнолія великоквіткова, Карпентер каліфорнійська, а також різновиди камелії, гліцинії, хіонантуса.

Красивоцветущие рослини для вертикального озеленення – фото

Батоги клематиса з соковитою зеленню додадуть будь-якої конструкції ажурність, а шикарні квітки найнеймовірніших відтінків будуть радувати протягом усього літа

Якщо ж брати за основу особливості конструкції, які планується оригінально оформити живими рослинами, то для прикраси арок і Преголю ідеально підходять: жимолость, ломонос, паслін кучерявий, а також різноманітні види клематисів, гліциній, і красунь троянд.

Красивоцветущие рослини для вертикального озеленення – фото

Троянди є фаворитками за популярністю серед садівників: кучеряве сорту ефектно прикрашають різноманітні арки та перголи

Для оформлення дерев вельми вдалим буде застосування: винограду Куанье, ломоноса (тагунского і гірського), жимолості, гортензії лускатої.

Для хорошого розвитку і рясного цвітіння як кучерявим, так і лазячим рослинам необхідна родючий слабокислая грунт.

Особливості підбору рослин для вертикального озеленення – фото

При оформленні конструкції бажано використовувати на невеликій ділянці тільки схожі види рослин, що дозволить уникнути зайву строкатість заростей і хаотичність картини, позбавленої гармонії

Деякі красивоцветущие сорту

Квіти для вертикального озеленення широко застосовуються у всіх європейських країнах. Всілякі підвісні корзини і кашпо, квіткові башти і вертикальні клумби вельми популярні у великих містах, де панує скло і бетон і так мало місця для живих рослин. В якості декоративного оформлення фасадів будівель особливо ефектні мелкоцветкові ампельниє рослини, радують пишним рясним цвітінням.

Головною прикрасою підвісних кошиків, вазонів та кашпо традиційно стають літники, що відрізняються тривалістю і розкішшю цвітіння. Гідною прикрасою квітника можуть стати: гібридні форми петунії, лобелії, настурції, вербени, бегонії і плющелістние пеларгонії.

Правильний підбір рослин для вертикального озеленення – фото

При підборі і створенні композицій з живих рослин для декорування архітектурних споруд слід враховувати особливості будівельних конструкцій: рослини насамперед повинні підкреслювати достоїнства будівлі, а не закривати їх

Використовуючи прийом разноуровневого розміщення квітучих рослин, створюючи безліч варіацій композицій, можна отримати ефект безперервного буйного цвітіння.

Дизайнерські ідеї з різних кінців світу

Вертикальне озеленення – універсальний варіант оформлення будь-якої ділянки оскільки не вимагає великих витрат і особливо догляду, але при цьому дає приголомшливий декоративний ефект.

Статті за темою
 • В'юнкі рослини для саду: що вибрати?
 • Як вибрати дерева і декоративні рослини для саду
 • Вертикальне озеленення будинку й саду
 • Кучеряві садові рослини
 • Квітучі і плодоносні ліани - вдале рішення для вертикального озеленення саду
 • Там, де густіше сплітаються гілки: поговоримо про кучерявого рослини в саду
 • Креативне оформлення клумб і квітників на дачі своїми руками
 • З чого розпочати благоустрій та озеленення дачної ділянки
 • Як організувати вертикальне озеленення ділянки ліанами і ампельними рослинами
 • Як цікаво задіяти підпірні стінки в ландшафтному дизайні саду і присадибної ділянки
 • Як підібрати в'юнкі рослини для вертикального озеленення саду
 • Вибираємо дерев'яні перголи для саду: 20 варіантів дизайну для естетів
 • Прикрашаємо дачу і присадибну ділянку підвісними композиціями з ампельних рослин
 • Вибираємо плетуться рослини і в'юни для оформлення забору
 • Вибираємо кращі сорти витких рослин і квітів для саду + поради з оформлення
 • Вертикальне озеленення дачі своїми руками: премудрості від дизайнерів
 • Підбір рослин для альпійської гірки: приклади сортів +
 • Робимо опору для клематиса: виготовлення арки і дерев'яною шпалери
 • Багаторічні квіти, квітучі все літо: всі кращі сорти для озеленення дачі
 • Садові арки для квітів
 • Вертикальне озеленення стін
 • Кучеряве багаторічні квіти

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » Підбір рослин і квітів для вертикального озеленення