Як організувати крапельний полив в теплиці: вибираємо обладнання і монтуємо систему своїми руками

Фото - полив теплиціВажко уявити собі город сучасного дачника без теплиці. Ранні огірочки та помідори, перець і баклажани, укропчик і петрушка - все це буде на столі, якщо є теплиця. Щоб дочекатися щедрого врожаю, потрібно докласти максимум зусиль: посадка, полив, прополка. Особливу увагу при вирощуванні рослин в теплиці потрібно приділити поливу. Особливо актуальне це питання, якщо на дачу доводитися їздити періодично, і поливати овочі кожен день немає можливості. Ідеальним вирішенням проблеми буде крапельний полив в теплиці.

Зміст

Відео приклад роботи системи крапельного поливу в теплиці з полікарбонату ^

Особливості крапельного зрошення ^

Крапельне зрошення вперше випробували ізраїльські фермери ще в 60-тих роках минулого століття. Вони виявили, що з його допомогою збільшується урожай і скорочується витрата води на 25-40%. З тих пір крапельний полив стали активно використовувати фермери всього світу як в тепличних господарствах, так і у відкритому грунті.

Фото - крапельний полив своїми руками

Систему крапельного поливу легко зібрати своїми руками

На відміну від дощування і лункового поливу, крапельний дозволяє найбільш оптимально забезпечити кореневу систему рослини водою. При цьому він менш витратний, легко монтується, не вимагає постійної присутності господаря на ділянці.

Чим хороший цей метод для теплиць: основні переваги ^

Економічність ^

Головний плюс крапельного поливу в теплиці. Рівень споживання води набагато нижче, ніж при спринклерне зрошенні або поливі за допомогою шланга. Цей факт підвищує термін експлуатації трубопроводу, фільтрів, крапельниць. Вони менше зношуються і служать довше.

Фото - крапельний полив

Вода при краплинному поливі підводиться безпосередньо до кожного рослині

Будь-якому власникові теплиці доступно придбання комплектуючих для крапельного зрошення.

Якщо проводиться підгодівля рослин, то буде і економія добрив. Вони розчиняються у воді і підводяться безпосередньо під корінь.

Заощадити можна і на електроенергії, адже змонтована система крапельного поливу для теплиць з допомогою бочки працює без насоса, а самопливом.

Рівномірний полив ^

Він полягає в тому, що рослини отримують однакову кількість води.

Волога надходить регулярно і стабільно прямо під корінь, не виникає пересихання або перезволоження грунту.

Захист від хвороб ^

Відомо, що потрапляння вологи на лист часто призводить до виникнення хвороб, а якщо це відбувається в жарку погоду, то можливий опік рослини.

При краплинному поливі такий варіант виключається, до того ж поширення хвороботворних організмів теж малоймовірно, тому що вода не тече по поверхні грунту, а постійно вбирається.

Контроль над ростом рослин ^

Крапельне зрошення в теплиці зручно тим, що дачник може контролювати процес поливу і добрива, включаючи і відключаючи подачу води. Все буде залежати від погодних умов, необхідності застосування пестицидів, періодів дозрівання врожаю.

Фото - система крапельного поливу для теплиць

Схема організації крапельного поливу в теплиці

Мікроклімат у теплиці ^

Завдяки краплинний полив можна регулювати вологість грунту і повітря. Навіть якщо обіцяють заморозки, підвищена вологість в середині теплиці знижує шкідливий вплив на рослини.

Як організувати крапельний полив у теплиці ^

Систему крапельного поливу для теплиці може змонтувати будь дачник. Для початку потрібно тільки запастися необхідним інвентарем та комплектуючими. Все можна придбати у магазині для дачників і городників. Слід зауважити, що краплинне зрошення в теплиці може бути влаштовано за допомогою крапельниць або краплинних стрічок.

Фото - організація крапельного поливу

Для організації крапельного поливу випускаються спеціальні пристрої та матеріали

Спочатку треба скласти схему теплиці і визначити, як буде розташовуватися система поливу. Слід враховувати, як посаджені рослини, скільки рядів, яка відстань між кущами.

 1. Потрібно придбати ємність для води на 200-250 літрів, пластикову трубу або магістральний шланг, фільтр для очищення, стрічку крапельну, крапельниці, сполучні елементи й заглушки.
 2. Встановлюємо бак з поливальної водою на висоту 1.5-2 метра, щоб створювалося мінімальний тиск в системі. Краще, щоб він був непрозорий, тоді в ньому не будуть розмножуватися водорості. Від нього прокладаємо магістральний шланг або пластикову трубу по центру теплиці. Пластик недорогий, простий в монтажі, не іржавіє, пластичний, легко піддається обробці. Магістральний шланг повинен розташовуватися горизонтально, а ось краплинні стрічки слід укладати під невеликим ухилом для поліпшення потоку води. Крапельна стрічка - це пластикова трубка або шланг, на якому розташовуються на певній відстані отвори.
 3. В магістральній трубі робимо отвори навпаки рядів рослин.Тут буде укладатися крапельна стрічка, розкладена уздовж ряду. В отвір вставляємо гумку, а потім носик крана, приєднуємо до нього стрічку крапельну. На кінці ставимо кришку. Розкладаємо стрічку так, щоб отвір в ній було якраз біля кореня рослини. Наявність краника на кожній ланці краплинної стрічки дозволяє регулювати полив і підгодівлю.
 4. Перевіряємо роботу системи
  Коли вся система крапельного зрошення з'єднана, потрібно зробити пробний пуск води, щоб промити всі труби і стрічки, випробувати полив в дії. При цьому заглушки слід прибрати.

Фото - крапельний полив рослин в теплиці

Крапельниці розташовуються безпосередньо біля рослин

Зрошення для теплиці за допомогою крапельниць ^

Якщо ж вибирати для теплиці крапельне зрошення за допомогою крапельниць, то алгоритм його монтажу той же самий. Єдина відмінність в тому, що в краплинному шлангу на місці отворів, з яких вода потрапляє в корінь рослини, ставлять крапельниці. Вони бувають відрегульовані на 4 або 8 літрів води в годину або такі, в яких потрібно встановлювати режим подачі води самостійно.

Така система крапельного поливу підійде для великих теплиць, в яких вирощуються рослини одного виду. Якщо ж теплиця зовсім маленька, то і система поливу буде більш спрощеною. Не обов'язково тоді купувати магістральний шланг або трубу, можна змонтувати так, щоб вода з ємності через фільтр подавалася через крапельну стрічку безпосередньо під корінь рослин.

Деякі умільці роблять систему крапельного поливу своїми руками, використовуючи медичні крапельниці. У цьому випадку в шлангу, який під'єднаний до системи водовідведення, звичайним шилом чи розпеченій спицею робиться отвір. Потім у них вставляються звичайні медичні крапельниці, які укладаються під корінь рослини.

Як доглядати за зрошувальною системою ^

Перша умова довгострокової служби крапельного поливу на благо дачника - своєчасна заміна фільтра. Особливо вона потрібна, якщо вода подається в ємність з відкритого водоймища, а не з водопроводу.

Фото - зовнішні капельниці

Дуже зручно використовувати зовнішні крапельниці

Друга умова - оперативне усунення засмічень і забруднень в крапельної стрічки або в крапельницях.

Третя умова - не залишати систему крапельного зрошення на морозі або на сонці. Перепад температур згубно впливає на пластик, шланги і крапельниці можуть прийти в непридатність.

Дотримуючись нехитрих правил і мудрих порад досвідчених дачників, ви будете отримувати у теплиці багаті врожаї ранніх овочів.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Полив газону
 • Полив у теплиці своїми руками: як зробити крапельний полив?
 • Як організувати крапельний полив на дачі: майструємо систему крапельного зрошення своїми руками
 • Види та особливості різноманітних систем поливу городу
 • Огляд систем автоматичного поливу і нюанси монтажу
 • Автоматичний крапельний полив газону: підводимо воду до важкодоступних зонам
 • Система крапельного поливу в теплиці: приклад пристрою своїми руками
 • Принципи пристрою систем автоматичного поливу ділянки
 • Автоматичний полив газону своїми руками
 • Хитрості вирощування огірків в теплиці
 • Як виростити огірки в теплиці
 • Система поливу на дачі
 • Система крапельного поливу для теплиць
 • Насос для поливу з бочки. Як організувати полив з бочки насосом
 • Насадки на шланг для поливу. Пістолет для поливу
 • Крапельний полив на дачі
 • Вибираємо систему крапельного поливу. Що підійде більше автомат або напівавтомат? -
 • Автоматичний крапельний полив в теплиці Аква Дуся
 • Автоматична система поливу gardena своїми руками
 • Системи поливу теплиць. Автоматичний полив в теплиці
 • Які бувають парники і теплиці для дачі
 • Металевий каркас для теплиці - розрахунок вартості
 • » » Як організувати крапельний полив в теплиці: вибираємо обладнання і монтуємо систему своїми руками