Принципи пристрою систем автоматичного поливу ділянки

Організовувати полив дачної ділянки вручну завжди складно, особливо, якщо площа його не така вже мала. Система поливу на ділянці вирішить одну з найактуальніших завдань – газони, клумби, грядки завжди будуть належним чином зволожені, і ви не будете ламати голову над тим, як зручніше полити сад, не витрачаючи на це масу зусиль. У вас з'явиться можливість більше відпочивати на дачі, не витрачаючи часу на багатогодинний ручної полив.

Зміст

Якими бувають системи автоматичного поливу? Вони діляться дощувальні і краплинні. Робота механізму залежить від показників датчиків вологості повітря – система відключається під час дощу, при підвищеній вологості повітря. Працює система зрошення по годинах, у кожної зони в саду своя тривалість поливу, яку ви задаєте самі.

Особливості пристрою дощувальної системи

Дощова система автополиву здійснюватиме полив ділянки за заданим графіком. Кращий час для її монтажу – осінь, в цей час ризик пошкодити рослини менше. Автополив дозволить замінити шланги і відра в саду на маленькі фонтанчики, завдяки яким можна виростити рівномірний красивий газон, розкішну клумбу. При правильно і ретельно продуманої установці системи всі механізми ховаються під землею або маскуються, так що на зовнішній вигляд ландшафту установка ніяк не вплине. Система буде здійснювати полив саду за заданою програмою і під час вашої відсутності, а ви не будете турбуватися про стан рослин.

Красивий сад – фото

Якщо ви захоплюєтеся ландшафтним дизайном, висаджуєте рослини, які потребують регулярному рясному поливі, облаштування автополива на ділянці буде для вас кращим варіантом – сад буде « під наглядом # 187 ;, навіть якщо ви у від'їзді, не потрібно буде наймати садівника. Система коштує недешево, але вона себе обов'язково окупить

Головне в такій системі – це пульт управління механізмом – міні-комп'ютер, що здійснює управління відповідно до обраної програми. Він вимкне систему при дощовій погоді, робота насоса проводиться в автоматичному режимі. За погодою стежить портативна метеостанція. Пульт можна встановлювати і в будинку, і на вулиці, програма задається на певний строк – визначається кількість поливаються зон в саду, кількість поливів за добу.

Труби підводяться до електромагнітних клапанів, пульт дає клапанам команду відкритися або закритися, таким чином на головки для поливу подається вода. Полив ділянки здійснює спринклер (або поливальна головка). Спринклери встановлюються під землею, коли система знаходиться під тиском, полив проводиться через висуваються форсунки.

Спринклер – фото

Спринклер з закритим клапаном в неробочому стані знаходиться в землі, коли в систему подається тиск, форсунка висувається і поливальна головка починає працювати у встановленому режимі

Для поливу невеликої ділянки використовуються в основному віялові головки, вони добре справляються і з поливом клумби. Працюють в радіусі п'яти метрів. Для поливальних головок виготовляються спеціальні насадки, завдяки яким можна здійснювати прикорневой полив, полив на віддалене відстань і ін.

Розпилення однонаправлене – фото

Односпрямоване розпорошення в даному випадку використовується для поливу газону в доріжки. Довжина струменя відрегульована таким чином, що охоплює ширину газону

Не менш поширені і роторні спринклери, вони оснащені механізмом кругового обертання і дозволяють поливати великі площі, тому і застосовуються в основному в парках, для поливу газонів спортивних майданчиків і т.п. При поливі молодих рослин, крупномірів, прикореневої зони чагарників використовуються форсунки-баблери.

Обертовий спринклер – фото

Такий обертовий спринклер призначений для зрошення газону великої площі. Вода рівномірно розпорошується в усіх напрямках, забезпечуючи повноцінний полив

Вода подається в поливальні головки під різним кутом, з різною силою, в результаті виходить або спрямований полив, або полив з розкидом води на різні відстані. У віялових і роторних спринклерів інтенсивність поливу різна, тому в одній зоні вони не встановлюються. Якщо полив буде здійснюватися не з водопроводу, вам потрібно буде купувати і насосну станцію.

Круговий зрошення – фото

Круговий зрошення добре для невеликої клумби або газону. Кращий час поливу – ранок або вечір, вдень по сильній спеці на листі рослин можуть залишитися опіки

Рада. Системи поливу для дачі сьогодні випускаються різними фірмами, при виборі звертайте увагу на популярність компанії, відгуки, якість виконаних робіт з монтажу (а коштують вони практично стільки ж, скільки і система), і, звичайно, гарантію.

Припустимо, ви вже вибрали потрібну систему. Перед початком монтажу у вас повинен бути план ділянки, дендроплан (де будуть вказані місця посадки рослин, їх різновиди, сорти, розташування на ділянці), а також місце розташування джерела, з якого ви будете брати воду для поливу, місце розташування точки електроживлення.

Подумайте над тим, де потрібно розташувати спринклери, крім основних зон, якими вони повинні бути  – це може бути догляд за вилученої або важкодоступній зоною, зона у доріжок і т.п. Від урахування цих факторів залежить вартість монтажу.

Система автополиву на ділянці – фото

Приклад розташування системи автоматичного поливу на дачі – при грамотній організації жодна ділянка в саду не залишиться без зрошення. Фахівці підберуть потрібне обладнання для всіх садових зон

Коли найкраще монтувати систему автополиву? Найзручніше зайнятися цим, коли ви вже підготували шар для посіву газонів, висадили всі рослини, зробили доріжки. Якісно виконаний монтаж буде гарантією довгої і успішної роботи вашої системи.

Крапельний автополив для городу і невеликої ділянки

Для багатьох дачників саме такий вибір є більш кращим – він дуже економічний, установка крапельної системи автополиву обійдеться набагато дешевше. Якщо ділянка невелика, вам не потрібно поливати великі площі, так що дощувальний полив тут, загалом, і не потрібен.

крапельний автополив – фото

Схема крапельного автополиву городу – вода розподіляється з великої бочки для кожної грядки окремо. Так можна забезпечити ідеальний полив для кожної культури

При крапельному поливі вода (її можна подавати разом з добривами) невеликими дозами вноситься в прикореневу зону рослини. На зиму система не демонтується, потрібно тільки продувати трубопровід стисненим повітрям перед настанням зимового періоду, і запускати систему після зимової консервації. Використання м'яких шлангів з морозостійкого пластика дозволяє залишати пристрої на зиму, вони можуть зимувати і в землі, і на відкритому грунті.

Крапельний полив можна використовувати скрізь – в городі, в саду, в парнику або в теплиці. Якщо до системи підключити контролер, він буде відключати полив під час дощу, і в цілому працювати за заданою програмою, як і при роботі дощувальної системи автоматичного поливу.

Стаття в тему: Автоматичний крапельний полив газону: підводимо воду до важкодоступних зонам

З системою водопостачання система автополиву пов'язана тільки краном для наповнення бака, це автономне споруда, яка включає насос, бак, автоматику, систему з розсікачів і труб. Фахівці підбирають модель насоса і обсяг бака, враховуючи обсяги роботи системи. А ось розсікачі і автоматику ви зможете підібрати самостійно – вибір тут залежить від фінансового становища і частоти обслуговування ділянки.

Рада. Щоб крапельниці не заливати рослини, ємність встановлюється на невеликій висоті – до півтора метрів. Зручно використовувати бочку на 150-200 л, щільно прикриту кришкою.

При використанні системи крапельного поливу економія зрошувальної води становить 50%. Метод дозволяє уникнути опіків на листках рослин, як це іноді відбувається при дощувальних поливі в жарку пору дня. Ризик захворювання рослин грибком, фітофторою практично виключається. У разі необхідності можна регулювати ступінь зволоженості грунту в будь-якій точці.

Крапельний полив – фото

Крапельний полив забезпечує повноцінне зволоження прикореневої зони, можливість додавати добрива, мінеральні добавки дозволяє вирощувати відмінний урожай, забезпечуючи культурам ідеальні умови для росту і розвитку

Система ідеальна для вирощування овочів, не випадково вона була винайдена в 50-ті роки минулого століття в Ізраїлі – країні з жарким посушливим кліматом, коли там відчувалася гостра нестача води. Можливість разом з водою вносити необхідну підгодівлю мікроелементами, добрива дозволяє збирати добрі врожаї.

Домашній автополив – фото

Сьогодні автополив можна використовувати і в домашніх умовах. Наприклад, якщо ви вирощуєте тропічні рослини, рослини великого такий полив сприятиме їх повноцінному розвитку

Системи крапельного поливу дачники збирають і своїми руками, але якщо ви в своїх силах не впевнені, краще придбати готову систему – вона проста і надійна в обслуговуванні, і дуже швидко себе окупить.

Використання зрошувальних систем дозволяє рослинам постійно перебувати в сприятливих умовах, такі механізми вирішують безліч дуже важливих задач, дозволяючи вашому саду виглядати красивим і доглянутим, городу – давати відмінні врожаї, а вам – мати більше часу для насолоди відпочинком на лоні природи.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Полив газону
 • Полив у теплиці своїми руками: як зробити крапельний полив?
 • Як організувати крапельний полив на дачі: майструємо систему крапельного зрошення своїми руками
 • Як організувати крапельний полив в теплиці: вибираємо обладнання і монтуємо систему своїми руками
 • Види та особливості різноманітних систем поливу городу
 • Огляд систем автоматичного поливу і нюанси монтажу
 • Як вибрати насос для поливу городу залежно від джерела води
 • Автоматичний крапельний полив газону: підводимо воду до важкодоступних зонам
 • Система крапельного поливу в теплиці: приклад пристрою своїми руками
 • Чи потрібен автоматичний полив газону або достатньо поставити розбризкувачі на ділянці? -
 • Автоматичний полив газону своїми руками
 • Система поливу на дачі
 • Система крапельного поливу для теплиць
 • Насос для поливу з бочки. Як організувати полив з бочки насосом
 • Насадки на шланг для поливу. Пістолет для поливу
 • Крапельний полив на дачі
 • Який насос вибрати для поливу городу? -
 • Дощовики для поливу городу
 • Вибираємо систему крапельного поливу. Що підійде більше автомат або напівавтомат? -
 • Автоматичний крапельний полив в теплиці Аква Дуся
 • Автоматична система поливу gardena своїми руками
 • Системи поливу теплиць. Автоматичний полив в теплиці
 • » » Принципи пристрою систем автоматичного поливу ділянки