За зеленим парканом: як створити живопліт на дачі

Фото - жива огорожа для дачного або заміського ділянки Екологічна, приваблива, природна альтернатива глухим кам'яних, дерев'яних і металевих заборів і огорож - живопліт, яка після тривалого забуття знову завойовує серця садівників-любителів та ландшафтних дизайнерів.

Зміст

Жива огорожа на дачі тішить соковитою зеленню, захищає від пилу, шуму, вітру і цікавих поглядів, активно виробляє кисень, служить прекрасним фоном для квітників, створює затишний і комфортний мікроклімат на присадибній ділянці.

Жива огорожа на дачі: види, форми, призначення ^

Бордюрні живоплоти ^

Являють собою низькі насадження висотою до півметра. Вони використовуються для квітників огорожі, галявин, доріжок, виступаючи у ролі своєрідної живий рамки, расставляющей акценти в потрібних місцях. Ширина бордюру, як правило, не перевищує 30 см, а рослини висаджуються досить щільно, в один або декілька рядів. Важливо, щоб вони не відвертали увагу від основної композиції, були невибагливими, акуратними, витривалими і повільно зростали. Для створення зелених бордюрів можна скористатися такими вічнозеленими рослинами як самшит вічнозелений та магонія падуболиста, які підійдуть і для затінених ділянок. Також в тінистих місцях досить комфортно себе відчувати хоста, бадан і медунка цукрова. З листопадних чагарників для низьких живоплотів можна вибрати таволгу японську або хеномелес. Для сонячних місць підійде гвоздика, лаванда, шавлія, дзвіночок карпатський, молочай багатоквітковий. Якщо квітник перебуває у напівтіні, можна скористатися гейхерой і манжеткою. Досить оригінальні бордюрні живоплоти виходять з низькорослих і карликових форм таких хвойних рослин як туя західна, тис ягідний, ялина.

Фото - жива огорожа з бордюром з квітів Фото - зелена огорожа навколо палісадника

Жива огорожа середньої висоти ^

Висота такого загородження становить від 0.5 до 2.0 метрів. Створювати цей тип живоплоту можна з дуже широкого спектру рослин. Для неколючего парканчика підійде кизильник черноплодный і блискучий, дерен криваво-червоний і білий, бирючина звичайна, таволга Ван-Гута, акація жовта, смородина золотиста, сніжноягідник білий, жимолость звичайна і татарська, горобина чорноплідна, амфора чагарникова, чубушник вінцевий, бузок звичайний. Практично всі ці рослини дозволять створити красиву, щільну загорожу, а бузок та акація ще й порадують чудовим ароматом.

Якщо ж межа ваших мрій колючий живопліт на дачі, перевагу краще віддати барбарису звичайного або лоху узколистому. Також можна використовувати ялівець, тую, граб, глід, але в разі вибору цих культур, доведеться приділяти багато часу стрижці і формування огорожі.

Фото - жива огорожа з подстриченных кущів середньої висоти

Живі стіни ^

Живими стінами називають живі огорожі висотою більше двох метрів. Вони використовуються для огородження великих територій, парків, житлових будинків. Кращий варіант для створення високого живоплоту - граб звичайний. Він відрізняється високою тіньовитривалістю, щільною кроною і прекрасно піддається формуванню, однак для повноцінного росту і розвитку потребує родючих грунтів і велику кількість вологи. Крім граба для живих стін підійде липа мелколистая і крупнолистая, шовковиця біла і чорна, клен польовий, ільм шорсткий. Якщо необхідний колючий варіант живої стіни, в якості рослинного матеріалу можна скористатися глодом звичайним, м'яким, алтайським або однотычинковым, а також гледічией звичайної. Прекрасний вибір для високого живоплоту - вічнозелені дерева і чагарники: ялівець звичайний та віргінський, туя західна, ялівець звичайний, тис ягідний. Крім чисто огороджувальної і декоративної функції хвойні породи дерев освіжають повітря і наповнюють його фітонцидами.

Фото - висока зелена стіна з глоду

Формовані і природні живоплоти ^

Так звані правильні чи формовані живоплоту підстригають як мінімум два рази на рік, регулюючи їх висоту і ширину, і задаючи потрібну форму. Природні огорожі утворюються довільно ростуть деревами і чагарниками. Для стрижки використовують садові ножиці або секатор. У перші роки після посадки для більшості видів рослин залишають 15-20 см від річного приросту, а в міру наближення до запланованої висоті залишати слід лише мінімальну величину приросту, яка, в залежності від виду, становить від 2 до 10 див.

Фото - терасу з живоплоту: підстригають зелену огорожу 2 рази в рік

Посадка і догляд ^

При виборі рослинного матеріалу для створення живоплоту краще віддати перевагу молодим екземплярів. Оптимальний вік саджанців для модринових порід становить 2-3 роки, а для хвойних - 3-5 років. Вони краще адаптуються, приживаються і значно полегшують процес формування щільної живоплоту.

Кращий час для закладки огорожі кінець квітня - початок травня. Посадку слід проводити не в окремі лунки, а в траншею.

При посадці рослини розміщуємо на відстані 20-60 см один від одного. Проміжки між рослинами для природної неформованной живоплоту можуть доходити до півтора метра. Великі кущі зазвичай висаджують в один ряд, а дрібні - у два. Рослини в дворядною живоплоту переважно розміщуються у шаховому порядку. Перед висадкою саджанців вносимо в грунт органічні і мінеральні добрива. Коріння модринових рослин протягом кількох годин тримаємо у воді і обробляємо глиняно-перегнойным розчином. Висаджуємо посадковий матеріал не на око, а під шнур. Грунт після висадки ретельно утрамбовується і щедро поливаємо рослини в 2-3 прийоми.

Фото ідеї оформлення живоплоту ^

Фото - невисока живопліт з окремо зростаючих кущівФото - мальовничий коридор з живої огорожіФото - живопліт: лабіринт з підстриженого чагарника

Щоб живопліт на дачі радувала вас і оточуючих, її потрібно не тільки з належною регулярністю підстригати, але і поливати, прополювати бур'яни, поливати і підгодовувати.

Статті за темою
 • Види декоративних чагарників, які краще підійдуть для вашої ділянки
 • Створення живоплоту на дачній ділянці своїми руками
 • Огородження для саду
 • Чагарники для живоплоту
 • Барбарис - цукерковий чагарник
 • Сорти туї та їх використання в ландшафтному дизайні
 • Декоративні чагарники та дерева
 • Які дерева і чагарники, посадити уздовж забору і доріжок?
 • З чого і як зробити живопліт на дачі?
 • Як швидко і легко виростити красиву живопліт з верби і декоративних чагарників
 • Які рослини краще вибрати для живоплоту
 • Які чагарники вибрати для живоплоту: що посадити замість паркану
 • Огорожа з «голок»: як виростити живопліт з ялини
 • З яких вічнозелених рослин можна створити живопліт в тіні
 • З якого матеріалу краще робити садові і дачні огорожі
 • Рослини для живоплоту: критерії вибору підходящих варіантів для посадки
 • Жива огорожа на дачі
 • Декоративні кущі для живої огорожі
 • Вічнозелені рослини для живоплоту
 • Рослини для живоплоту
 • Рослини для живоплоту
 • Як посадити жимолость

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » За зеленим парканом: як створити живопліт на дачі