Як зробити снігоприбирач своїми руками: опис збірки саморобного снігоочисника

Фото - своїми рукамиНезважаючи на заяви вчених про глобальне потепління, снігу в наших широтах взимку менше не стає. І якщо для дітвори та дорослих - любителів зимових катань на лижах і санках - рясний снігопад за вікном завжди в радість, то для господарів приватних домоволодінь і дач черговий щедрий подарунок від Снігової королеви означає тільки одне - пора братися за улюблену совкову лопату. А це задоволення, погодьтеся, з розряду «нижче середнього». Втім, існує варіант, який дозволяє набагато спростити і прискорити монотонну роботу з очищення ділянки від зайвого снігу. Рецепт простий. Потрібно всього лише обзавестися такою корисною штукою, як особистий снегоуборщик. Його можна купити або ж зробити снігоприбирач своїми руками з матеріалів, які давно без діла нудьгують в сараї або в майстерні.

Зміст

Відео: пристрій саморобного снігоприбирача з двигуном від б п Дружба ^

Купити або змайструвати - ось у чому питання ^

Не будемо лукавити, головним фактором у вирішенні цього завдання є гроші. Причому гроші чималі. Бо, як казав герой з популярного кінофільму: «Однак все це неабияк стоїть». Це не дивно. Хороший снегоуборщик від відомого і шанованого бренду - це складна і надійна сучасна техніка, яка не може коштувати дешево. Тому, якщо снегоуборщик не є для вас життєво необхідною річчю протягом більшої частини року і у вас немає бажання витратити на його покупку всі гроші, відкладені на нову шубу для дружини або на літню відпустку біля теплого моря - варто серйозно задуматися над наступним питанням: « А чи не зробити снігоприбирач своїми руками? ». І, тим самим, ще раз довести всім, що вони (руки) зросли у вас з правильного місця.

Фото - прибирання снігу

Шнековий снегоуборщик

Трохи «сніжної » історії ^

Снегоуборщики були винайдені в Канаді. Перший патент на роторну снігоприбиральну машину був виданий в 1870 році жителю міста Далхаузі (провінція Нью-Брансвік) Роберту Харрису. Його машина призначалася для очищення від снігу залізничних колій і називалася «Railway screw snow excavator». Авторство першого роторного снігоприбирача, який став випускатися промислово, став механік парового млина Орандж Джуллі. Патент на його винахід був куплений в 1884 році братами Леслі. Компанія Leslie Brothers Manufacturing випускала роторні снегоуборщики для залізниць до 1971 року.

Винахідником самохідних снігоприбирачів став фермер Артур Сікард. Досвідчена модель його снегомашіни здивувала жителів Монреаля взимку 1925 року. Незабаром Сікард заснував компанію Sicard Industries, яка існує до сьогоднішнього дня. Техніка Sicard славиться своєю надійністю і продуктивністю.

Фото - снегоуборщик

Шнекороторний снегоуборщик

Перший компактний снегоуборщик для приватного сектора був випущений американською компанією Toro в 1952 році. За перший рік компанія продала більше 30 000 моделей.

Вибираємо базову модель снігоприбирача ^

Традиційно побутові снігоприбиральні машини розрізняються за такими критеріями:

За типом трансмісії: самохідні і ручні ^

 • Самохідний снігоприбирач

По суті, являє собою міні-трактор або навіть міні-скрепер на гусеничному або колісному ходу, оснащений спеціалізованим обладнанням. Двигун цієї снігоприбиральної машини відповідає не тільки за роботу обладнання, але також виробляє крутний момент для передачі на колісні пари. Тому він повинен бути досить потужним (від 10 к.с.). В основному, самохідний снігоприбирач потрібен для зачисток великих територій. Ціна такого дива техніки в магазині порівнянна з вартістю уживаного авто. Виготовлення «самохідки» в домашніх умовах також вимагатиме чималих витрат.

Фото - саморобний

Самохідний снігоприбирач на гусеницях

 • Ручний снегоуборщик

Пересувається виключно за рахунок нашої фізичної сили, а встановлений на них двигун (2,5 - 5 к.с.) служить тільки для приведення в дію робочих деталей. Придбання готового зразка подібної «малої механізації» для боротьби з непотрібним снігом полегшить ваш гаманець на суму від 400 до 900 і більше американських рублів. Платити менше не має сенсу. Дешеві моделі або занадто малопотужні для російського снігу, або числяться «випускниками» сумнівних мануфактур відомого фахівця широкого профілю, пана Мадейн Чайна (Made in China), і швидко переходять у розряд металобрухту. Але, тим не менш, в конструкції даного типу немає нічого складного. Тому саме ручний снегоуборщик ми рекомендуємо, як оптимальний варіант для самостійного технічної творчості.

Майстру на замітку
Основою конструкції будь-якого ручного снігоприбирача є колісна рама, на яку кріпляться рукоятки управління, двигун, паливний бак (для моделей з ДВЗ), снегозахвативающій ківш з опорними направляючими (лижами) знизу і трубою для викиду снігу зверху, а також робочий інструмент. Тому слід звернути увагу на те, щоб ваш саморобний снегоуборщик базувався на одночасно міцною і легкою платформі. Не забувайте: основна тягова сила цієї машини - це ви самі.

Фото - електротяга

Ручний снегоуборщик на електротязі

За принципом роботи і типу робочого інструмента: одноступінчаті і двоступінчасті ^

 • Одноступінчасті снегоуборщики

Прийом і відкидання снігу відбувається за рахунок швидкого обертання спеціального інструменту - шнека. Своєю формою шнек нагадує вал механічної м'ясорубки. Робоча кромка шнека може бути як гладкою, так і зубчастої. Гладкі шнеки призначені для прибирання пухкого снігу. Для роботи з твердим, обледенілих настом підійдуть снегоуборщики, озброєні зубчастими шнеками.

 • Двоступеневі снегоуборщики

У двоступеневих моделях снігоприбирачів шнеки трудяться в парі зі спеціальним лопатевим ротором (крильчаткою). Ротор кріпиться на приводний вал так, щоб його лопаті були трохи попереду шнеків. Це істотно полегшує роботу, особливо входження ковша агрегату в сніжну масу. У більшості випадків, лопаті ротора виготовляються з міцного пластику або з металу.

Для авторського виконання відмінно підійде як одноступенева, так і двоступенева модель. Все залежить від того, яка з них вам більше підходить для вирішення конкретних завдань. Якщо ви живете в регіоні з помірним снігом, сміливо вибирайте шнекову конструкцію. Для більш щедрих зим ми рекомендуємо роторно-шнекову комбінацію.

Фото - своїми руками

Фото саморобного снігоприбирача

Майстру на замітку
Головна небезпека для ручного снігоприбирача - потрапляння в ківш великогабаритних предметів. Через це може заклинити двигун. Щоб уникнути подібної неприємності, в конструкцію саморобного снігоприбирача слід включити запобіжні (зрізані) болти або втулки. За допомогою цих болтів-запобіжників шнеки і ротор кріпляться до приводного валу. При екстремальних навантаженнях вони просто ламаються, завдяки чому двигун залишається в цілості й схоронності.

По виду двигуна: електричні і бензинові ^

 • Снегоуборщики з електроприводом

Призначені для розчищення снігу в безпосередній близькості від будинку. Вони більш економічні в експлуатації, але менш маневрені.

 • Бензинові моделі

Вважаються більш універсальними, але ціна покупки і вартість обслуговування таких снігоприбирачів набагато вище. Який саме тип двигуна використовувати у вашому проекті, вирішуйте самостійно.

Майстру на замітку
Якщо ви вирішили використовувати в якості силового агрегату електродвигун, враховуйте той факт, що звичайний побутовий електричний шнур на морозі втрачає свою еластичність і стає ламким. Тому, ми рекомендуємо вам застосовувати проводи типів КГ-ХЛ, ПГВКВ, SiHF-J або SiHF-O (або аналоги).

Як зробити снігоприбирач своїми руками: від теорії до практики ^

Отже, від слів і роздумів переходимо до справи. Для конкретного прикладу ми вибрали зразок саморобного снігоочисника, розробленого Сергієм Хомякова з Підмосков'я.

Опис конструкції

Фото - ілюстрація

Загальний креслення саморобного снігоприбирача

 1. Рама:
  • рама виготовляється зварним методом з металевого куточка 50х50 мм як показано на чертеже;
  • до поперечних частинам рами (середньої і торцевою) прикручуються металеві планки (П-подібний профіль) для кріплення швидкознімною платформи для двигуна;
  • рукоятки управління також кріпляться до рами за допомогою болтів (М 8) ;
  • для виготовлення рукоятей застосовувалася труба? дюйма;
 2. Двигун:
  • в якості силового агрегату використовується бензиновий двигун від мотоблока (потужність - 6, 5 к.с.) ;
  • для полегшення процесів, пов'язаних з ремонтом та обслуговуванням двигуна і всього снігоприбирача в цілому автор рекомендує встановлювати мотор на швидкознімну платформу.
 3. Ківш, шнеки та направляючі:
  • корпус приймального ковша зроблений з покрівельного заліза, боковини - з фанери (10 мм) ;
  • ширина захвату снігу - 50 см;
  • для викиду снігу пристосований відрізок каналізаційної пластикової труби (діаметр-160 мм) ;
  • приводний вал виготовлений з труби 3 4 дюйма;
  • в середині вала встановлена металева пластина 120х270 мм, до якої кріпляться шнеки, виготовлені з транспортерної стрічки (товщина 10 мм) ;
  • приводний вал обертається в самоцентруючийся підшипниках (автор використовував закриті підшипники 205) ;
  • в якості захисного кожуха для підшипників рекомендована опора від кардана від Жигулів 01-07 моделі;
  • направляючі (лижі) виготовлені з бруса і пластикових накладок;
  • вал і двигун з'єднуються між собою передавальним ременем.

Фото - саморобний

Ескіз рами і ковша

Саморобний снегоуборщик, зроблений за цією схемою, працює у автора вже 2 сезони. У найближчих планах Сергія, зробити свій винахід самохідним.

Наша думка. Конструкція, запропонована паном Хомякова, безумовно, варта уваги. Зробити такий снегоуборщик абсолютно недорого. Він легко чиститься і ремонтується. Крім того, нам дуже сподобалася ідея швидкоз'ємного двигуна. Єдине зауваження - це відсутність коліс. Снігоприбиральник на лижах менш універсальний і гірше управляється. Сподіваємося, що в самохідному варіанті, вони все-таки з'являться.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Який мотоблок краще вибрати? Вивчаємо фірми і характеристики
 • Як вибрати відповідну газонокосарку і чи можна зробити її своїми руками
 • Снігоприбиральні машини для дачі - як вибрати підходящий варіант?
 • Відвали для прибирання снігу: різновиди та створення своїми руками
 • Які корисні саморобки можна зробити з бензопили?
 • Мотобури (бензобур) для земляних робіт - експлуатація та різновиди
 • Як зробити культиватор своїми руками: п'ять варіантів саморобних агрегатів від народних умільців
 • Як вибрати кращий мотокультиватор для дачі: порівнюємо електричні та бензинові моделі
 • Як зробити бетономішалку: розбір 2-х варіантів самостійного виготовлення
 • Як модернізувати мотоблок в снегоуборщик: різні варіанти переробок
 • Робимо снегоуборщик своїми руками: розбір 3-х кращих саморобних конструкцій
 • Робимо мотоблок своїми руками на прикладі конструкції від Валентина Архипова
 • Прибирання території від снігу: порівняльний огляд снігоприбирального інвентарю
 • Електролопата для прибирання снігу
 • Корисна покупка - садовий пилосос повітродувки
 • Техніка для прибирання снігу
 • Снігоприбиральна техніка для дому
 • Снігоприбиральна техніка для дачі Хускварна
 • Культиватор електричний. Як вибрати мотоблок для дачі
 • Культиватор Viking HB 685
 • Інструмент для прибирання снігу
 • Вибираємо кращий культиватор для дачі
 • » » Як зробити снігоприбирач своїми руками: опис збірки саморобного снігоочисника