Місячний садово - городній календар на листопад 2015

Листопад – час, коли потрібно завершити всі роботи у відкритому грунті. Тривають роботи по підготовці рослин до зими. Необхідно замульчувати пристовбурні круги торфом по замерзлому грунті. Стовбури обв'язати для захисту від гризунів. Після промерзання грунту укрити посадки полуниці та суниці утеплює.

До морозів на всій території саду закінчити прибирання опалого листя та інших рослинних залишків, укласти їх в компостні купи або спалити. Привести в порядок садовий інвентар. Розвісити пташині будиночки і годівниці для птахів.

Що робити в листопаді в саду і городі. Поради місяця.

 • Підзимовий посів овочевих культур можна здійснити і в мерзлу землю. Грядки звільняють від снігу і сіють насіння в заздалегідь підготовлені борозенки, які потім присипають сухим грунтом, заготовленим заздалегідь, і знову вкривають снігом.

Місячний садовий календар на листопад 2015:

1-234-161718-30
Місячний садово – городній календар на листопад 2015Місячний садово – городній календар на листопад 2015Місячний садово – городній календар на листопад 2015Місячний садово – городній календар на листопад 2015Місячний садово – городній календар на листопад 2015
спаднановий місяцьзростаючаповний місяцьспадна

1листопада Сприятливо поставити на вигонку цибулю, буряк, селера, щавель, цибулинні квіти в зимових теплицях, оранжереях і на підвіконнях.
2ноября Сьогодні краще утриматися від поливів кімнатних квітів і вигоночной зелені.
3ноября Молодик в 16:49. Гібридне сонячне затемнення. Невідповідний день для роботи з рослинами.
4ноября Місяць у Скорпіоні. Прекрасні результати дадуть полив і підживлення вигоночних овочевих культур і кімнатних квітів. При зростанні Місяця добре розмножувати рослини живцями, відводками.
5ноября Зберіть опале листя в компостні купи. При випаданні снігу на незамершую землю відгрібали його від стовбурів кісточкових культур, схильних до випрівання кореневої шийки (повстяна вишня, слива, абрикос), поки Земля не замерзне.
6ноября Вигонка на підвіконні цибулі-батун, шніт-цибулі, ріпчастої цибулі на перо.
7ноября Посадка в кімнатних умовах зеленних культур. Якщо грунт не промерзла, можливий посів у відкритий грунт насіння суниці.
8ноября Посадка для вигонки багаторічних луків і цибулинних рослин.
9ноября Водолій – неродючий знак. Відпочиньте або займіться прибиранням ділянки.
10ноября Продовжуємо приводити інвентар до весни: чистимо, ремонтуємо.
11ноября Місяць у Рибах – це гарний час для проведення поливів і рідкої підгодівлі кімнатних квітів і вигоночной зелені. Не обрізайте в цей день кімнатні рослини.
12ноября Удобрюйте грунт. За сухої теплої осені продовжуйте влагозарядковий полив дерев і чагарників. Сприятливий посів кімнатних рослин з насіння.
13ноября В безплідні дні Овена краще нічого не сіяти і не садити. Проконтролюйте стан обв'язки штамбів.
14ноября Зберіть опале листя в компостні купи. Підгортання снігом ягідних чагарників.
15ноября Днем перевірте стан коренеплодів і бульб в сховище і займіться прибиранням ділянки. Увечері, після 17:48 можна посіяти насіння декоративнолистних кімнатних рослин.
16ноября Настав час плодовитого Тельця. Хороший день для посіву в обігрівається теплиці або на підвіконні перців, томатів, шпинату, огірків.
17ноября Повний місяць 19:15. Незважаючи на те, що Місяць продовжує знаходиться в Тельці від посадок краще відмовитися.
18ноября Приділіть увагу кімнатним ліанах та іншим кучерявим рослинам. У цей період можна видаляти зайві пагони. Проведена в цей час обробка проти шкідників кімнатних рослин надасть найбільшу користь.
19ноября Заготівля живців плодових дерев для зимової та весняної щеплень. Найкраще тримати їх в снігу, загорненими в щільну тканину.
20ноября До 14:22 корисно прорихлити землю в горщиках з кімнатними квітами. Після зазначеного часу можливі рідкі підгодівлі кімнатних квітів і вигоночной зелені.
21ноября Рак – плідний знак. Продовжуємо удобрювати кімнатні квіти. Сіємо кріп.
22ноября Посів будь-яких насіння для отримання вітамінних проростків.
23ноября День не підходить для посадок і посівів. Перевірте температуру в сховище і схоронність заготовок. Накрийте компост яким-небудь щільним матеріалом, щоб не залучати на ділянку гризунів.
24ноября При необхідності боротьба з шкідниками кімнатних рослин. Струшування снігу з гілок. Подокучіваніе снігом ягідних чагарників.
25ноября Садовий календар на листопад 2015 рекомендує провести роботи по снігозатриманню в цей день. Отаптиваніе снігу по контуру пристовбурних кіл для захисту від проникнення до стовбурів мишей. При необхідності боротьба з шкідниками кімнатних рослин.
26ноября Хороший день для підгодівлі кімнатних квітів.
27ноября Заготівля живців плодових дерев для зимової та весняної щеплень.
28ноября Перевірте стан коренеплодів і бульб. Несприятливий час для поівов і рідкої підгодівлі кімнатних квітів і вигоночной зелені. Обприскайте рослини препаратами, призначеними для боротьби з шкідниками. Можна садити коренеплоди петрушки, буряка для вигонки зелені.
29ноября В цей день за місячним календарем городника на листопад 2015 добре пересадити кімнатні цибулинні рослини. В обігрівається теплиці посійте петрушку, селера, цибуля, шпинат.
30ноября Скорпіон – родючий знак. Рекомендований посів листового салату, крес-салату, листовий гірчиці для отримання вітамінних проростків.

Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Весняні роботи в саду і городі
 • Календар садівника-городника на 2014 рік
 • Вирощуємо цибулю - порей, рукколу та іншу зелень будинку
 • Роботи у вересні в саду і городі. Фази Місяця
 • Посадочні дні в травні 2015
 • Посадка розсади за місячним календарем
 • Місячний календар садівника на серпень 2015
 • Місячний календар посадок на Квітень
 • Місячний календар посадок на 2015 рік. Коли садити овочі
 • Місячний календар посадок і садово-городніх робіт. Вересень 2015
 • Місячний календар городника на червень 2015
 • Місячний календар для городників на березень 2015
 • Календар садівника городника на жовтень 2015
 • Календар садівника на липень 2015
 • Що робити в листопаді в саду
 • Осінні роботи на дачі
 • Полиці та підставки для кімнатних квітів
 • Сприятливі дні для посадки квітів
 • Скляні горщики для кімнатних рослин
 • Садово-городні роботи в лютому
 • Посадочні дні в лютому 2015
 • Календар посадок на січень 2015
 • » » » Місячний садово - городній календар на листопад 2015