Півонія - пишний суперник троянди

В різних історичних документах можна знайти згадування про квітку, який цінувався не менше троянди чи хризантеми, а його красу помічають і сьогодні.

Цю рослину було відомо ще до нашої ери. І в наші дні півонії не втрачають своєї популярності.

Назва рід Paeonia отримав від грецького філософа Теофаста, і в перекладі означає «цілющий».

Найбільш поширені дві форми - трав'янисті і деревоподібні.

У статті ми розглянемо їх основні види і сорти, а також висвітлимо важливі моменти вирощування та догляду. І тоді і на вашій ділянці з'явиться цей красень.

Трав'янисті півонії - характеристика та видове різноманіття

Трав'янистий півонія - багаторічна рослина, у якого на зиму відмирає вся надземна частина. Стебла міцні з квіткою на вершині, зібрані в кущ.

За висотою розрізняють карликові (до 30 см), низькі (до 60 см) і високі (100-110 см). Листя темно-зелені, а восени набувають гарний бронзовий або червоно-коричневий колір.

Квітки мають приємний аромат, а їх забарвлення вражає своєю різноманітністю: білі, рожеві, всі відтінки червоного.

Улюбленцем садівників виступає півонія молочноцветковый (P. lactiflora), або китайський. Його висота 65-90 див. Також є не тільки декоративним, але і лікарською рослиною.

Існує безліч сортів, які відрізняються формою і кольором суцвіть: Monsieuer Martin Cahuzas (червоний) , Sara Bernhardt (світло-рожевий) , Red Magic (червоний) , Festiva Maxima (білий) та інші.

Півонія (P. anomala), або марьин корінь - дикорослий лісовий вид, один з найбільш морозостійких.

Вирощування і догляд за трав'янистими півоніями

У своєму саду місце для півоній варто відвести сонячне, відкрите. Припустимо тільки невелике затінення. Причому не повинно бути близького залягання ґрунтових вод. Грунт повинна бути суглинним, слабокислою.

Коли і як правильно садити півонії - дуже важливий момент, який необхідно знати всім, хто хоче завести їх у своєму саду.

Розмножують наступними способами: відсадками, живцями, поділом куща. Причому при використанні кореневих живців зацвітає тільки на 5-й рік.

Ділити можна з середини серпня за третю декаду вересня з 3-4-річного віку. На зиму мульчують торфом і не прибирають, поки не з'являться червоні паростки навесні (дуже крихкі). Коли вони зміцніють, грунт розпушують.

Догляд за дорослими рослинами: у травні з 2-го тижня підгодовують 3 рази з інтервалом в 3 тижні. Перший раз - розчином сечовини (співвідношення 50 г на 10 л води), другий раз у нього додають мікродобрива (1 таблетка на 10 л сечовини), третій - тільки розчином двох таблеток мікродобрив на 10 л води.

До заморозків, восени, надземну частину зрізають на рівні грунту. Залишки куща присипають золою. Укриття не потрібно.

Використовують як одиночна рослина на газоні, в групах, великих масивах. Красивий у зрізку. Поєднуються з трояндами, ранніми цибулинними, лавандою, жоржинами.

Деревовидні півонії - характеристика, вирощування і догляд

Деревоподібна півонія - кущ полушаровидной форми, до 2 м у висоту, надземна частина на зиму не відмирає. Тому зацвітає раніше трав'янистих видів. Квітки дуже великі (до 22 см в діаметрі), що утворюються на кінцях однорічних пагонів у травні-червні. Забарвлення від білого до червоного, жовта залежно від сорту. І чим старше кущ, тим більше квіток.

Найчастіше рослина гине від неправильної агротехніки вирощування. Місце посадки повинно бути захищене від вітру і прямих сонячних променів. Водопроникний, родюча, з додаванням суперфосфату грунт - найкраща умова зростання. Глинисті заболочені місця не підходять.

Посадку проводять з середини серпня до кінця вересня. Яму копають заздалегідь, глибиною 70 см, розміром 90?90 см, відстань між рослинами не менше 1,5 м. На дно насипають дренаж (15-20 см гравію, битої цегли, піску), потім перепрілий гній. Якщо грунт кисла, додають 300-400 г вапна. Потім насипають родючий грунт.

Кореневу шийку рослини при посадці розташовують на рівні грунту. Для кращої приживлюваності видаляють до 70% листя, в перший рік не дають цвісти.

Догляд в період вегетації такий же, як за трав'янистими півоніями. Ранньою весною вносять комплексні мінеральні добрива. Розчин фосфорних і калійних добрив - на початку бутонізації. Пристовбурні кола мульчують торфом перед заморозками.

Хоч півонії і посухостійкі, але навесні перед цвітінням краще зробити рясний полив. Також кущ необхідно формувати.

До розпускання бруньок проводять омолоджуючу обрізку до першої нирки, слабо розвинені гілки підрізають на висоті 10-15 див. Щоб відновити рослина, яке постраждало у найнесприятливіші роки, треба обрізати пагони до рівня грунту.

Чудово виглядають як в групах, так і поодиноко на газоні. Можуть формувати задній план в міксбордерах. Поєднуються з бузком, барбарисом, бузком, з хостами, цибулинними, баданом та іншими рослинами.

Статті за темою
 • Правильний догляд за кніфофіей
 • Як виростити виноград у себе на дачі?
 • Рум'яна красуня з грядки - полуниця. Як і коли садити ягоду?
 • Кизильник - видове різноманіття, особливості посадки та догляду
 • Скромний верес - рослина шотландських легенд
 • Бирючина - популярні сорти, посадка і догляд
 • Актинідія - сорти, особливості посадки і вирощування
 • Популярні сорти рододендронів, посадка і правильний догляд
 • Астра - яскрава зірочка вашого саду
 • Гладіолус - квітка гладіаторів Рима
 • Лілії - популярні сорти. Особливості посадки, вирощування та догляду
 • Мінеральні і органічні добрива для газонної трави
 • Як садити троянди
 • Мак східний - посадка та догляд. Поради щодо оформлення квітника на дачі з маком
 • Посадка півоній
 • Осінні роботи в квітнику
 • Посадка півоній восени. Чому? А чи можна посадити навесні? -
 • Півонії догляд та розмноження. Як доглядати за півоніями в саду
 • Півонії
 • Багаторічні квіти для саду
 • Коли можна пересаджувати півонії
 • Як садити піони

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » Півонія - пишний суперник троянди