Вибираємо дерев'яні перголи для саду: 20 варіантів дизайну для естетів

Фото - Дерев'яні перголи в ландшафтному дизайні Слово «пергола» звучить досить загадково і екзотично, і мало хто здогадується, що ж криється за ним насправді. Часто перголи плутають з їх далекими родичками альтанками.

Зміст

 Перголами іменують ажурні конструкції, службовці опорою для в'юнких рослин. Вони утворюють зелені навіси, повиті рослинністю, а часом і цілі коридори з легких грат на арках або стовпах. Як правило, ці декоративні садово-паркові конструкції складаються з дерев'яного або металевого каркаса, мають плоску або сферичну «дах» і підтримуються кам'яними колонами або стовпами. На особливому рахунку у ландшафтних дизайнерів знаходяться саме дерев'яні перголи, від яких віє якимось особливим теплом. Найчастіше перголи дерев'яні споруджують із сухих балок дуба, сосни, модрини та акації, просочених спеціальними антисептичними складами для продовження терміну служби.

Роль перголи в дизайні саду ^

Перголи споруджували ще в часи Римської імперії над виноградниками для підтримки лози і полегшення збору урожаю. З часом утилітарна функція перголи відійшла на другий план, а її декоративно-естетичний потенціал був високо оцінений і вона стала справжньою перлиною садово-паркової архітектури. Своєю витонченістю, відносною простотою виконання і практичністю перголи для дачі швидко завоювали серця і вітчизняних садівників.

Фото - Поширені варіанти дерев'яних пергол

Сьогодні основною функцією, яку виконують як металеві, так і дерев'яні перголи, є створення «живого» коридору і забезпечення пішохідного переходу між різними зонами саду.

Фото - Ефект живого коридору створений за допомогою галереї пергол

Не забута і первинна роль перголи - служити опорою для різноманітних кучерявих і ампельних рослин, підвішених в кашпо.

Фото - Галерея з пергол з кучерявими рослинами

Влітку, прикрашена зеленими рослинами, садова пергола створює приємну прохолоду і тінь, надійно захищає від вітру і сторонніх очей.

Пергола може служити оригінальним рішенням для вертикального озеленення: оформлення входу на дільницю, використовуватися для розділення присадибної ділянки на різні функціональні зони або, навпаки, для з'єднання окремих зон між собою. Наприклад, вона допоможе відокремити город від зони відпочинку або дитячий майданчик від саду. А ще пергола відмінно маскує непривабливі господарські і підсобні приміщення. Так і просто надзвичайно вишукано прикрашає ділянку.

Фото - Дачна перголя відокремить зону відпочинку від саду і дитячого майданчика

Де краще розташувати перголу на ділянці ^

Дерев'яні перголи будуть добре виглядати в будь-якій частині саду, але все ж найчастіше їх встановлюють над садовими доріжками. А от у внутрішньому дворику-патіо пергола допоможе створити затишну зелену кімнату». Де б не була розміщена садова пергола: над доріжкою, у внутрішньому дворику або на галявині, вона скрізь буде виконувати функцію сполучної ланки всієї садової композиції, вабити до себе прохолодою і затишком. Посилити ефект допоможуть красиві садові лавки і плетені меблі.

Фото - Дерев'яні перголи як сполучний елемент садової композиції

Фото - Дерев'яна пергола над піччю для барбекю

Вибираємо рослини для озеленення перголи ^

Перголу обсаджують швидко разрастающимися кучерявими рослинами, що утворюють щільну зелену масу з рятівною тінню. Класичне витка рослина для створення живого антисолнечного щита - дикий і культурний виноград. Також чудовий ефект створює хміль, древогубец, жимолость, настурції, клематиси, вьюнки, актинідія, лимонник китайський. У південних регіонах - троянди і гліцинії. В'юнкі рослини, обвиваючі перголу, вимагають до себе особливої уваги: регулярних органо-мінеральних підживлень і рясного поливу.

Фото - Пергола як вражаючий вхід на територію садуФото - Тіниста алея, створена з пергол

Дерев'яні перголи в стильовому рішенні саду ^

З порід дерев для створення перголи найбільше підходить дуб, сосна, модрина і акація. Для оформлення ділянки біля старого або стилізованого під старовину дерев'яного будинку підійдуть і грубо напиленные стійки, а ось поруч з сучасними будівлями значно доречніше розміщувати перголи з обробленого бруса. Дерев'яні перголи з брусків і дощок скріплюються оцинкованими або анодованими шурупами і обов'язково обробляються антисептичними засобами. Для захисту дерев'яних конструкцій від гниття поверхні покривають нітроемаллю білого кольору або кілька шарів фарбують безбарвним пінотексом. Дуже красиво виглядають комбіновані перголи з цегляними опорами або колонами і дубовими балками. Ідеальний матеріал для створення рустикальної атмосфери в саду - необроблені березові колоди.

Фото - Пергола на дачі створить тінь і пропустить потрібну кількість сонячних променів

За формою перголи бувають прямокутними і арочними. Прямокутні перголи приваблюють простотою конструкції, а ось арочні більш складні у виконанні, але вони беруть своєю витонченістю і легкістю.

Фото - Одиночна садова пергола створює грандіозне враження

Який би матеріал не використовувався для спорудження перголи, конструкція, перш за все, повинна бути міцною і стійкою, здатною протистояти навіть самим сильним вітрам. З точки зору естетики, пергола повинна чудово виглядати навіть без рослинності і органічно вписуватися в загальне стильове рішення ділянки. Відстань між вертикальними опорами має становити не менше метра. Чим ширше пергола, тим краще. Занадто вузька і низька конструкція може викликати почуття незахищеності, а дуже висока - незатишна. Бажано, щоб висота перголи не перевищувала 2,5 метрів.

Фото - Дерев'яні садові перголя з вишуканими різьбленими опорами Фото - Дерев'яні конструкції чудово гармонують з бетонними, гравійними і брукованими доріжками Фото - Пергола в якості зручної літньої веранди біля дачного водойми

Перголи дерев'яні - чудове рукотворне додаток природного ансамблю, що дозволяє створити затишний зелений куточок, де можна сховатися від палючого сонця і цікавих очей.

Статті за темою
 • Садова пергола своїми руками
 • Садова пергола своїми руками
 • Вертикальне озеленення будинку й саду
 • Малі архітектурні форми для саду
 • Садові арки - види, способи створення та оформлення своїми руками
 • Кучеряві садові рослини
 • Там, де густіше сплітаються гілки: поговоримо про кучерявого рослини в саду
 • Як організувати вертикальне озеленення ділянки ліанами і ампельними рослинами
 • Як самобутньо оформити вхід в садибу і присадибну ділянку
 • Як підібрати в'юнкі рослини для вертикального озеленення саду
 • Пергола своїми руками: робимо ефектне і практичне прикраса для саду
 • Тераса на дачі: варіанти дизайну та приклади облаштування
 • Прикрашаємо сад малими архітектурними формами: ідеї дизайну садових «родзинок»
 • 37 прикладів оригінального прикраси саду і присадибної ділянки
 • Садова арка для квітів на дачі: дизайнерські ідеї + покроковий майстер-клас
 • Вертикальне озеленення дачі своїми руками: премудрості від дизайнерів
 • Приклади використання малих архітектурних форм в саду і на дачі
 • Дерев'яна пергола: як побудувати і ефектно задекорувати своїми руками
 • Опори для в'юнких рослин: що можна спорудити для лазячих мешканців саду?
 • Оформлення квіткових клумб на дачі. Поради ландшафтного дизайнера
 • Кучеряві квіти для дачі
 • Декоративні огорожі для саду - паркани пергони

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » Вибираємо дерев'яні перголи для саду: 20 варіантів дизайну для естетів