Як зробити хорошу лопату для прибирання снігу: посібник з виготовлення

Дачні володіння, покриті шаром білого пухнастого снігу – воістину казкова картина, якої можна годинами милуватися, сидячи біля вікна з чашкою чаю. Але іноді доводиться виходити на вулицю, але не для естетичних міркувань, а з метою збирання снігових покладів з садових доріжок і автомобільної стоянки. Розім'яти м'язи і розчистити територію допоможе лопата для прибирання снігу – знаряддя примітивне, але дуже корисне.

Зміст

Покрокова технологія виготовлення лопати

Покупні вироби гарні: міцні, красиві, легкі. Але чому б не змайструвати лопату для снігу своїми руками? Практично всі інструменти та матеріали можна знайти прямо на дачі, а на роботу буде потрібно всього 2-3 години. В результаті отримуємо економію часу і грошей, але найголовніше – задоволення від власної праці.

Дерев'яна лопата – фото

Переваги дерев'яної лопати на обличчя: вона легка в порівнянні з металевою, досить міцна, а найголовніше – підходяща для самостійного виготовлення

Крок I – Підготовчий етап

Основою буде служити звичайний шматок фанери. Розміри його можуть бути відрізнятися: якщо лопата призначена для дорослої людини – підійде квадрат 50х50 см, для дитячого інструменту достатньо 30х30 см. Фанерний елемент фіксується на відрізку дошки, випиляні з заготовки, довжина якої дорівнює ширині лопати (відповідно, 50 см або 30 см). Для ручки необхідна рейка або тонкий довгий брусок (близько 2 м).

Крім основних матеріалів, потрібно тонка металева пластина й кріплення – звичайні цвяхи. Як бачите, все це найпростіші предмети, які кожен може виявити в домашньому господарстві. Спеціальні інструменти також не потрібні, необхідні пилка (лобзик), рубанок, наждачний папір, молоток, плоскогубці.

Місце роботи – фото

Місце роботи залежить від погоди. В хороший день можна розташуватися прямо на вулиці, виставивши біля будинку столярний стіл. У негоду підійде будь-яка господарська споруда

Крок II – Виготовлення торцевій частині

Беремо необроблений відрізок дошки і відпилюємо частина, необхідну для виготовлення так званого торця – основи для кріплення фанерного листа. Рубанком обстругивают заготовку з усіх боків, щоб вона стала гладкою. Олівцем наносимо контури майбутньої деталі – проводимо дугу з одного боку, друга залишається прямою. Ширина середини – 8 см, краї – 5 см.

Виготовлення торця – фото

Сім разів відміряй, один раз відріж – це прислів'я як не можна до речі. Для точних розрахунків необхідно користуватися лінійкою, косинцем і олівцем

Знімаємо зайву деревину і отримуємо готовий торець.

Торець – фото

Для обробки деревини поряд з ручними інструментами можна використовувати і електричні: збільшується ефективність роботи, та і якість стає краще

Крок III – Обробка держака

Попередньо слід визначити, якої форми буде ручка вироби, так як у снігоприбиральних лопат можна зустріти і круглі, і прямокутні живці. Ми виготовимо ручку з прямокутним перерізом, але для зручності краї трохи заокруглюватимемо.

З відповідної по довжині обрізної дошки або рейки випилюємо для початку двометровий відрізок шириною близько 4,5 см. Слідкуйте за тим, щоб деревина не містила сучків – це критичні, слабкі місця, які при першій же навантаженні переламаються. Не страшно, якщо по всій довжині є невеликий скіс (розбіжність в ширині) – це не впливає на міцність і зручність держака.

Держак – фото

Якщо совкову частина лопати прикріпити до черешки під правильним кутом, працювати буде легше. Для прибирання снігу таким інструментом буде потрібно набагато менше сил

Якщо збоку є кора, видаляємо її, потім обстругивают заготовку, залишаючи, але трохи скругляя ребра. Наостанок ошкурівать держак, надаючи йому гладкість. Необроблених частин залишатися не повинно, так як про них можна поранити руки.

Крок IV – Випилювання прорізу

Щоб держак міцно закріпити в торцевій частині, необхідно випиляти отвір. Він знаходиться рівно по центру деталі, а ширина пропила відповідає ширині (або діаметру) держака. Вийде акуратніше, якщо отвір випиляти лобзиком, а потім використовувати стамеску.

Глибина прорізу з різних сторін повинна відрізнятися: 4 см і 4,5 см. Півсантиметра йде на скіс, який забезпечує ідеальну посадку держака. Кут нахилу совкової частини повністю залежить від цього скоса, він може бути різним – це залежить від росту людини і манери його роботи з лопатою. Різниця в півсантиметра дуже зручна для більшості людей, тому можна на ній і зупинитися.

Випилювання прорізу – фото

Деревина – м'який і піддатливий матеріал, тому працювати з нею потрібно бережно. Одне неточний рух – і заготовка стане бракованої

Далі слід намітити, по якій лінії необхідно відрізати держак. Для цього згодиться кутник. Акуратно відрізаємо непотрібну довжину, при цьому стежимо за рогом відрізу – скіс на черешку повинен збігатися з отвором. З'єднуємо дві частини, перевіряючи роботу.

Крок V – Збірка лопати

Всі частини підготовлені, можна братися за збірку лопати для снігу. Шматок фанери прибивав до торцевої частини. Буде потрібно всього три цвяха: один заколачівать посередині, два – по краях.

Збірка лопати – фото

Перед з'єднанням фанери і торцевій частині слід знайти середину обох деталей і закляття перший цвях прямо по центру, а потім вже два інших – по краях

Можна використовувати одну хитрість, яка дозволить зберегти фанеру від розколювання. Відкушуємо гострі частини цвяхів, і їх тупий кінець НЕ буде розсовувати волокна фанери, а просто розірве їх.

Зворотний бік лопати – фото

Всі частини вироби повинні щільно прилягати одне до одного, інакше в зазори і щілини потраплятиме сніг. Сирість швидко зіпсує деревину

Беремо рулетку і розраховуємо місце кріплення держака до фанери. Відзначаємо місця забивання цвяхів на звороті совкової частини, а потім прибиваємо ручку до фанери. Це відповідальний момент, так як неточна розмітка загрожує відхиленнями держака. Працювати таким інструментом складно – снігова лопата буде постійно нахилятися в одну сторону.

Крок VI – Оббивка металевими смужками

Для додання міцності лопате необхідно її підсилити за допомогою металевих смужок. Ідеально підійде оцинковане залізо, що залишилося від ремонту покрівлі. При його відсутності згодяться звичайні бляшані банки з-під консервів.

Бляшані банки – фото

Бляшані банки для роботи завжди можна знайти в дачному холодильнику або погребі. Для розкрою банки на смуги знадобляться ножиці по металу

Для виготовлення нижньої кромки відрізаємо стрічку завдовжки трохи більше ширини лопати – 55-60 см. Ширина – 6 см. Згинаємо відрізаний шматок уздовж навпіл і отримуємо кромку, яку потрібно надіти на совкову частина знизу і закріпити. Щоб метал щільно прилягав до фанери, його підганяють декількома ударами молотка.

Робота з металом – фото

При роботі з металевими смужками з метою запобігання травми слід надіти робочі рукавички, також підійдуть брезентові рукавиці або садові рукавички

Виступаючі з боків шматки металу підгинаємо, потім фіксуємо кромку трьома цвяхами. Цвяхи повинні пробити фанеру наскрізь, зайві частини загинаємо. Подібним чином оббиваємо металевою смужкою торцеву частину. Потім саморізами кріпимо держак в центральній частині фанери, а місце з'єднання із зворотного боку підсилюємо невеликим шматочком металу.

Захист торця – фото

В процесі роботи з саморізами доцільно застосувати електродриль. Робота піде набагато швидше, а отвори для саморізів збережуть цілісність деревини

Лопата готова, і більше не виникне питань, як зробити запасну лопату або як змайструвати невелику лопатку для дитини.

Зберігання лопати – фото

Зберігати дерев'яну лопату слід в теплому приміщенні, але далеко від обігрівальних приладів – підійде веранда або коридор. При правильному зберіганні інструмент прослужить більше 5 сезонів

Альтернативні варіанти

Якщо дача розглядається як місце відпочинку і виникають складнощі з матеріалами і інструментами, то можна придбати готову лопату в магазині. Існує маса варіантів виробів – металеві, пластикові, дерев'яні.

Для великих територій підходять електричні снегоуборщики: продуктивність їх вище, але обов'язково необхідне джерело живлення.

Щоб розчистити доріжку до хвіртки, досить невеликий лопати з міцного пластику – вона прослужить багато років.

Лопати з пластику – фото

Лопати із пластику й алюмінію цінують за їх невелика вага – а це важливо при прибиранні снігу, який сам по собі важкий. Вартість пластикових лопат – від 850 до 1500 рублів

Дерев'яні лопати вибирають творчі люди, які самостійно «допрацьовують» їх – надають гарний вигляд. Полотно вироби можна розфарбувати фарбами – вийде ексклюзивна модель в народному стилі.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Вироби з дерева і фанери для вашої дачі
 • Садові меблі для дачі своїми руками
 • Очистка даху від снігу та криги
 • Як зробити чорнову підлогу в будинку? Варіанти пристрою і монтажу
 • Чудо-лопата і диво-культиватор - ваші помічники в саду!
 • Відвали для прибирання снігу: різновиди та створення своїми руками
 • Як змайструвати дерев'яне крісло-гойдалку: облаштовуємо місце для відпочинку
 • Як зробити садову тачку своїми руками: декоративний і практичний варіанти
 • Як самостійно сконструювати окучник для мотоблока: розбір пари варіантів
 • Як модернізувати мотоблок в снегоуборщик: різні варіанти переробок
 • Робимо снегоуборщик своїми руками: розбір 3-х кращих саморобних конструкцій
 • Садові гойдалки своїми руками: добірка дизайнерських ідей і способи їх втілення
 • Прибирання території від снігу: порівняльний огляд снігоприбирального інвентарю
 • Топ 5 саморобних культиваторів: як сконструювати агрегат своїми руками
 • Електролопата для прибирання снігу
 • Який потрібен садово городній інвентар
 • Снігоприбиральна техніка для дому
 • Інструмент для прибирання снігу
 • Падалка з фанери своїми руками
 • Оформлення майданчиків в дитячому садку
 • Дачні поробки з фанери
 • Дачні гойдалки своїми руками
 • » » Як зробити хорошу лопату для прибирання снігу: посібник з виготовлення