Подрібнювач трави своїми руками: огляд 4-х варіантів саморобних траворезок

Як добре прогулятися за власним саду, за його красивим доріжках, помилуватися доглянутими грядками і клумбами, а потім з'їсти рум'яне яблучко з гілки. Але для того, щоб все це пишність було, треба чимало потрудитися. Щоб грунт був родючим, необхідно вносити багато органіки. Мульчування травою – відмінний спосіб підтримати грунт в хорошому стані. Її можна розкласти на грядках відразу після скошування або попередньо закомпостувати. Щоб товсті стебла зелені активніше розкладалися, їх рекомендують попередньо подрібнити. Можна зробити подрібнювач трави своїми руками або просто купити його.

Зміст

Вибір готової техніки в чому залежить від того, який обсяг сировини належить перемелювати. Адже мелена трава потрібна не тільки для удобрення грунту. Пригадується вона й тим, хто має підсобне господарство: подрібнену зелень додають у корм домашньої худоби і птиці. З невеликим обсягом робіт можна легко впоратися за допомогою звичайної січки. Так називають трикутну пластину, забезпечену міцної і гостро заточеною нижньої кромкою.

Січка – фото

Січка – елементарний інструмент для подрібнення трави. Якщо обсяг робіт невеликий, то бензинову або електричну траворізки можна не купувати і не споруджувати. Надягайте січку на держак і приступайте до роботи

Для роботи січку насаджують на довгий держак. Він дозволяє не нагинатися при виконанні роботи. Сировину, яке належить порубати, потрібно розкласти на землі шаром в 10-15 см. Поверхня не повинна бути твердою, а шар трави – не надто великим. Тоді січка НЕ ??затупітся і не буде пружинити. При ударах січки зверху вниз трава разрубается на дрібні частини.

Якщо ж обсяг оброблюваної зелені достатньо великий, потрібен солідний агрегат, вибрати який допоможе це відео.

Способи самостійного виготовлення агрегату

Основною метою цієї статті є пошук способів самостійного виготовлення тієї техніки, яка знадобиться в господарстві. Якщо є бажання, терпіння і мінімальні навички, можна зробити саморобний подрібнювач трави, який працюватиме нітрохи не гірше, а, можливо, навіть краще покупного. Краще, тому що тільки ви самі знаєте потреби свого господарства і можете ідеально пристосувати прилад до власних потреб. Він буде саме такою, як вам потрібний!

Варіант # 1 – дриль вам в помощь!

Відмінну траворізки дуже просто можна спорудити зі звичайної дрилі. Те, як саме працює цей нехитрий пристрій, можна побачити на відео, розміщеному нижче.

Отже, процес подрібнення нагадує роботу кухонного комбайна: в циліндричному корпусі, роль якого грає просте відро, знаходиться гостро заточений ніж. При обертанні його по колу з високою швидкістю відбувається розсічення трави. Для виготовлення цієї травосечкі використовується дворежимна дриль «Темп», потужністю в 850 Ватт. Ніж виготовлений з пиляльного полотна. Весь секрет криється в заточенню ножа. Якщо вона зроблена правильно, трава не буде намотується на лезо. Ніж повинен залишатися чистим і вільним від зелені.

Заточують нож одностороннім заточуванням. Він повинен бути орієнтований заточеною площиною вниз. Якщо має бути подрібнювати свіжу траву, кращою формою ножа буде вузький ромб, щоб ріжуча кромка сходила «нанівець» під кутом до країв. В крайньому випадку, можна скруглить лезо до вістря. Тоді трава, на яку впливає відцентрова сила, ковзає по ріжучої кромці ножа прямо до країв. Розрізається вона легко і ніколи не намотується на ніж.

Варіант # 2 – для володарів пилососа «Тайфун»

Робочий принцип цього пристрою нічим не відрізняється від попереднього. Просто виглядає він більш цивілізовано і продуктивність його вище. Якщо в попередньому випадку трава вже була в ємності, куди поміщали ріжучий інструмент, то тепер сировину подається через верхній отвір, а готовий субстрат виходить через нижнє, розташоване в бічній частині апарату. Щоб готовий силос при висипанні не розкидається, потрібно використовувати для вихідного отвору захисний кожух.

Траворізки з корпусом від – фото

Можливо, така траворізки виглядає не так презентабельно, як покупна, зате вона функціональна і практично безкоштовна. Визначтеся, що для вас важливіше

Подрібнена трава збирається в відро, яке потрібно завбачливо підставляти під вихідний отвір. Зрозуміло, що вибираючи висоту стійок для агрегату, слід враховувати, що відро звичайних параметрів повинно безперешкодно проходити для розміщення його в потрібному місці. Так чого ж тут «Тайфун»? Корпус від старого радянського пилососа «Тайфун» ідеально підійде для елементарного садового подрібнювача трави: він має верхній отвір найбільш відповідного розміру. Ще раз повторюся: це ідеальний варіант. Але не єдиний!

Будь-яка циліндрична ємність, будь то стара каструля, відро або відрізок труби теж підійдуть. Двигун потужністю 180 Ватт можна запозичити у старої пральної машинки. На ножі піде старе ножівкове полотно, а в якості стійок рекомендується застосувати прямокутний профіль 15х15 мм. Ось втулку висотою в 40 мм, на яку будуть кріпитися ножі, доведеться виточити на токарному верстаті.

Частина 1 Виготовлення подрібнювача трави – фото

Процес виготовлення подрібнювача трави не так складний, як здається. На фото: №1 – корпус, дуже зручний, тому що в нього можна завантажувати траву зверху, №2 – двигун від пральної машини, № 3 розташування і зовнішній вигляд ножів

Двигун зі знятим шкивом кріпиться на шпильках знизу до контейнера. Щоб затиснути ножі, стануть в нагоді водопровідні гайки 32 мм в діаметрі. При виготовленні втулок завбачливо наріжте різьбу під ці гайки. Не забудьте і про отвір для вала двигуна. Щоб була надійна фіксація на валу, у втулці роблять два отвори 7 мм в діаметрі з нарізаною в них різьбленням М8 для стопорних болтів. На валу двигуна із зворотного боку протачивают майданчики для збільшення надійності фіксації втулки стопорними болтами.

На висоті 15 мм у верхній частині циліндра болгаркою зняті грані, щоб утворився квадрат зі стороною 25мм. На нього і будуть вдягатися ножі. Щоб зробити ножі, потрібно з пиляльного полотна вирізати 4 заготовки болгаркою. У центральній частині кожної заготовки вирізається квадратний отвір зі стороною в 26 мм. Ширина кожної деталі залежить від ступеня жорсткості вихідного металу. Зрозуміло, що поміщатися ножі повинні ближче до дна. Їх ріжучі кромки загострюють, використовуючи чавило. Болти, що фіксують втулку, поміщають вище ножів.

Частина 2 Виготовлення подрібнювача трави – фото

На фото: № 4 – втулка для закріплення ножів і з'єднання двигуна з корпусом, № 5 – квадрат, на який згодом будуть закріплені ножі, № 6 – платформа подрібнювача, яка зроблена у вигляді усіченої піраміди

Якщо немає можливості зробити вихідний отвір для силосу безпосередньо під ножами, то його обладнують збоку. Для цього болгаркою можна проробити окружність 7х7. Для формування направляючого корпуса використовується жесть. До подрібнювача корпус кріпиться болтами М3. Платформа агрегату повинна бути максимально стійка. Для цього її підставу роблять більше, ніж верхню частину. Зробити її належить максимально функціональною і зручною.

Мета платформи не тільки утримувати подрібнювач, але і захищати двигун. Її закріплюють до контейнера 3-тя болтами М 6х45. Бічні грані платформи краще закрити листами з жерсті. В стійках нарізається різьба під гвинти М3, якими листи та закріплюються на платформі.

Варіант # 3 – траворізки з того, що було під руками

Озброївшись отриманими знаннями при прочитанні опису процесу виготовлення попереднього агрегату, ви без особливих зусиль і зусиль спорудіть собі що-небудь настільки ж просте і корисне.

Елементарна траворізки – фото

Ця траворізки зроблена буквально з того, що знайшлося в сараї. Всі речі давно відслужили своє, але в такій конструкції вони напевно ще довго зможуть бути корисні своєму власникові

Для елементарної траворізки знадобляться:

 • насос «Агідель» або будь-який аналогічний електродвигун, здатний робити 3000 об / хв і харчуватися від мережі з напругою в 220В;
 • стара каструля з алюмінію;
 • відслужили своє ножівки по дереву, з яких можна зробити чудові ножі;
 • для запуску двигуна необхідна кнопка, роль якої відмінно зіграє ПНВ від пральної машини;
 • вилка і електричний дріт.

Пропонуємо вам уважно розглянути фотографії, тому що вони не потребують особливих коментарів. Все гранично ясно. Приступайте до створення подрібнювача трави і все у вас відмінно вийде.

Розміщення ножів – фото

Зверніть увагу на те, як розміщені ножі в цьому измельчителе трави. Можливо, що ви виберете саме цю модель

Установка двигуна – фото

Двигун встановлений під каструлею, а кнопка запуску знаходиться в задній частині платформи, щоб можна було зручніше до неї дотягнутися

Подрібнена трава – фото

Така трава, подрібнена за допомогою траворізки, відмінно підійде і на корм худобі і птиці, а також для цілей мульчування

Варіант # 4 – саморобна січкарня

Три попередніх агрегату з успіхом перетворювали траву в силос. Але якщо нам потрібен подрібнювач не тільки трави, але й сіна, варто придивитися ще до одного винаходу, яке дуже детально представлено на відео нижче.

Трохи застережень про безпеку

Будь-який прилад, створення якого описано вище, забезпечений гострими ріжучими деталями. Щоб він служив вам довго, приносив полегшення в роботі, а не завдавав каліцтв, дотримуйте при виконанні робіт елементарну техніку безпеки.

Якщо ж експлуатація агрегату пов'язана з електрикою, будьте подвійно обережні і приймайте необхідних заходів. Особливо уважно стежте за тим, щоб траворізки НЕ намагалися включати діти. Краще перестаратися, ніж недоглядіти!

Статті за темою
 • Планування посадки газону, догляд, боротьба з бур'янами
 • Стрижка газону
 • Садовий подрібнювач: як вибрати або зробити своїми руками?
 • Вибираємо садовий пилосос-повітродувку
 • Як вибрати відповідну газонокосарку і чи можна зробити її своїми руками
 • Як зробити ручну або електричну бетономішалку своїми руками
 • Газон як "під лінієчку»-: вибираємо найкращий триммер для стрижки трави
 • Яку краще вибрати газонокосарку: тест-драйв електричних і бензинових моделей
 • Ідеальний садову ділянку без сучка і задирки: вибираємо подрібнювач для трави та гілок
 • Як зробити садовий подрібнювач своїми руками: переваги і недоліки саморобних чипперов
 • Як зробити бетономішалку: розбір 2-х варіантів самостійного виготовлення
 • Як вибрати садовий подрібнювач - який краще купити і чому?
 • Як вибрати газонокосарку: порівнюємо електричні та бензинові моделі
 • Як вибрати бензиновий тріммер для газону щоб потім не шкодувати?
 • Топ 5 саморобних культиваторів: як сконструювати агрегат своїми руками
 • Садовий подрібнювач з дискових пил: приклад збірки агрегату своїми руками
 • Ремонт бензокоси своїми руками: розбір несправностей і методів їх усунення
 • Газон
 • Пряні трави на дачі
 • Подрібнювач трави та гілок для саду
 • Подрібнювач садовий електричний
 • Для чого потрібні акумуляторні ножиці для стрижки трави

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » Подрібнювач трави своїми руками: огляд 4-х варіантів саморобних траворезок