Яку краще вибрати газонокосарку: тест-драйв електричних і бензинових моделей

Фото - як вибрати газонокосаркуПрисадибна територія - важлива частина будь-якого заміського будинку. Адже на відміну від звичайної квартири, відвідувачі в першу чергу звертають увагу на те, як доглянутий двір. На Заході власники приватних котеджів вже давно обзавелися газонами в силу того, що вони виглядають набагато більш естетично, ніж двір, порослий бур'яном. Однак за цією красою треба стежити - газонну траву потрібно періодично підстригати, в іншому випадку сад заросте так, що повернути колишній вигляд буде складно. Як вибрати газонокосарку?

Вибір газонокосарки залежить від багатьох аспектів. Британці вважають, що ідеального англійської газону повинно бути як мінімум дві сотні років. Підстригати траву на газоні потрібно протягом двох століть, і тільки тоді він буде гідний визначення «ідеальний». У Росії, звичайно, справи йдуть трохи інакше - добре, якщо господар доглядає хоча б за маленькою галявиною біля будинку.

Зміст

Газонокосарки жартома називають перукарями газонів, адже біля двору з'являється власна зачіска. Наші предки майстерно володіли найпростішими інструментами - косою, сохою, плугом, і двори виглядали просто ідеально. Тепер, завдяки технічному прогресу, ручна праця автоматизувався. Сільськогосподарський ринок пропонує увазі покупця широкий асортимент газонокосарок, тримерів, бензопил.

Відео огляд популярних моделей электрокосилок ^

Наші предки прийшли в повний захват, будь у них ці пристосування. Адже важкий і невдячний селянська праця миттєво перетворився б на легку робочу прогулянку.

Однак перед майбутнім покупцем руба постає питання: як правильно вибрати газонокосарку? Адже сучасний ринок настільки перенасичений косими, бриючими і стригущими пристроями, що очі розбігаються в різні сторони, а розум намагається гарячково прикинути, як підібрати найбільш оптимальний варіант.

На що варто звернути увагу при виборі газонокосарки ^

Насамперед, визначимося з термінами. Газонокосарками помилково називають всі пристрої, які стрижуть траву. Деякі називають такі механізми сенокосилками і травокосилками. Вони призначені тільки для косіння трави або сіна. Справжня газонокосарка не просто косить траву, але і виконує складний комплекс робіт з догляд за газоном.

 • Ріжуча частина газонокосарки

Трохи про технічну частину. Ріжуча частина газонокосарки має дволопатевий (іноді чотирилопатевий) ніж, що обертається в горизонтальній площині. Від довжини ножа безпосередньо залежить ширина скошування. А від ширини скошування залежить продуктивність косарки. А чим вище продуктивність інструменту, тим менше трудовитрат у людини, яка з ним працює.

 • Висота скошування трави

Ще одним важливим показником, на який слід орієнтуватися при покупці є висота скошування трави. Функціональна газонокосарка повинна мати кілька регульованих рівнів висоти. Майже у всіх сучасних моделей є спеціальна ручка, що дозволяє встановлювати потрібні параметри. Втім, новітні моделі мають централізовану установку висоти. Це помітно полегшує процес роботи.

 • Функції агрегату

Фото - акумуляторна газонокосарка

Компактна акумуляторна газонокосарка

Вибір газонокосарки залежить також і від того, якими функціями володіє та або інша модель. Алгоритм роботи повноцінного пристрою виглядає так: газонокосарка зрізає траву, потім викидає її вправо, збирає в спеціальний травозбірник і мульчує. При мульчуванні зрізана трава подрібнюється в дуже дрібні частинки, а потім викидається на газон. Протягом декількох днів вона утримує вологу, а потім служить в якості добрива. Не забувайте про те, що сиру траву мульчувати не можна - це призведе до поломки газонокосарки. Для того щоб активувати функцію, потрібно зняти травозбірник і поставити заглушку.

 • Тип травозбірника

Травосборные контейнери можна розділити на кілька видів

 • Тканинні контейнери зручно зберігати, повітря добре проходить через тканини. Завдяки цьому утворюється сильний повітряний потік, який забезпечує викид трави.
 • Жорсткий травозбірник більш зручний у користуванні - він легше миється і не викликає проблем при очищенні від скошеної трави.
 • Бюджетний варіант - пластикові травосборники. Однак такі моделі часто забиваються травою. Це призводить до проблем з вентиляцією: з-за нестачі повітря починаються проблеми з викидом трави.

Виробники принципово не роблять об'ємні пластикові контейнери, тому всі елітні газонокосарки оснащені тканинним травозбірником. Викид скошеної трави актуальне в тому випадку, якщо робота проходить у важких умовах. Наприклад, трава занадто висока, і з цієї причини контейнер наповнюється дуже швидко.

Важливі технічні параметри ^

Для того щоб знати, як вибрати газонокосарку, потрібно хоча б трохи розбиратися в технічній частині. Грамотний вибір газонокосарки залежить від того, які обсяги ви періодично будете косити, а також від розмірів вашого газону. Ключове значення має розташування приводу пристрою. Передній привід рекомендується використовувати на газонах з різними перешкодами - клумбами, деревами, парканами. Слід також звернути увагу на ширину і діаметр коліс. Колеса з великим діаметром зазвичай використовують на нерівних ділянках з високою травою. У широких коліс інша перевага: вони не залишають вм'ятин. Дорогі моделі зазвичай мають підшипники на колесах, які помітно полегшують процес скошування. Ще один важливий аспект - ширина захоплення. Газонокосарки з великою шириною захвату призначаються для великих газонів і дозволяють заощадити час. Однак у них є й істотний недолік: вони важкі і повільні, тому на невеликих ділянках їх використовувати не рекомендується. Двигун - це серце будь-газонокосарки. Слабкі двигуни нестабільно працюють в поганих погодних умовах - їх ніж не ріже, а рве траву. Це вкрай негативно відбивається на кінцевому результаті. Пристрій з потужним двигуном без проблем буде зрізати і жорстку, і високу, і мокру траву.

Чи впорається електрокосарка з вашим газоном ^

Фото - електрична газонокосарка

Електрична газонокосарка Gardena PowerMax 42E впорається навіть з мокрою і високою травою

Багато потенційні покупці замислюються над цим питанням. Взагалі, цей вид газонокосарок слід вибирати в тому випадку, якщо ваш присадибна ділянка або газон має рівну поверхню. Камені, вибоїни і просто нерівна земля можуть стати причиною швидкого виходу інструмента з ладу. Варто пам'ятати про те, що електричні газонокосарки мають ряд обмежень: з ними не можна працювати під час дощу і не можна йти далеко від джерела живлення. Але найголовніший недолік - пристрій не може безперервно працювати протягом тривалого часу. З переваг можна виділити екологічність і низький рівень шуму. Всі сучасні моделі оснащені потужними двигунами. До того ж, у порівнянні зі своїми бензиновими аналогами, електричні газонокосарки мають досить невелику вагу. Не так давно на сучасному ринку з'явилася самохідна газонокосарка, яка виконує більшу частину роботи самостійно.

Переваги і недоліки бензинових газонокосарок ^

Головна перевага бензинових моделей у тому, що вони не залежать від стаціонарного живлення. Потужність двигуна - до 6 л. с. відповідно продуктивність пристроїв досить висока. Ширина косіння -46 див. Бензиновий помічник живиться від палива, його власник має повну свободу пересування. Такі газонокосарки призначені для роботи на газонах з великою площею. Але не слід забувати про те, що технічні характеристики прямо пропорційні роботи людини. Травозбірник агрегату досить об'ємний, тому далеко не кожному буде по силам пересувати таку газонокосарку. До того ж, від бензинової моделі виходить багато шуму, а його вихлопи шкодять довкіллю.

Загальні рекомендації по покупці ^

 • Порівнюйте площа вашої ділянки з потужністю двигуна газонокосарки. Немає сенсу брати продуктивний агрегат, якщо ви власник скромного газону в сотню квадратних метрів.
 • Зверніть увагу на корпус агрегату. Найоптимальніший варіант - алюмінієвий корпус. Він легкий, міцний і стійкий до корозії.
 • Але найголовніше - зручність! Управління повинно бути ергономічним і не викликати дискомфорту.
 • Ознайомтеся з тим, якими володіє функціями потенційна покупка. Цілком можливо, що в окремо взятій моделі вам згодяться далеко не всі функції, і ви відправите гроші на вітер або придбаєте бюджетний агрегат, можливостей якого буде недостатньо для вашого газону.
Статті за темою
 • Вибираємо тріммер, який підходить саме вам
 • Планування посадки газону, догляд, боротьба з бур'янами
 • Стрижка газону
 • Особливості укладання і догляду за рулонним газоном
 • Який мотоблок краще вибрати? Вивчаємо фірми і характеристики
 • Вибираємо садовий пилосос-повітродувку
 • Як вибрати відповідну газонокосарку і чи можна зробити її своїми руками
 • Як вибрати хорошу бензопилу для дачі?
 • Вибираємо бензокосу (мотокосу) або робимо її своїми руками
 • Як вибрати генератор для дачі: переваги бензинових і дизельних установок
 • Газон як "під лінієчку»-: вибираємо найкращий триммер для стрижки трави
 • Ідеальний садову ділянку без сучка і задирки: вибираємо подрібнювач для трави та гілок
 • Як вибрати кращий мотокультиватор для дачі: порівнюємо електричні та бензинові моделі
 • Технологія догляду за газоном: огляд 6-ти важливих процедур трав'яний турботи
 • Як вибрати газонокосарку: порівнюємо електричні та бензинові моделі
 • Газонна трава: секрети вирощування та догляду
 • Газон
 • Як вибрати ножиці садові електричні
 • Подрібнювач садовий електричний
 • Для чого потрібні акумуляторні ножиці для стрижки трави
 • Вибираємо ножиці для стрижки газону
 • Вибираємо кращий культиватор для дачі

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » Яку краще вибрати газонокосарку: тест-драйв електричних і бензинових моделей