Сільський стиль в ландшафтному дизайні: створюємо атмосферу єднання з природою

Простота, природність в оформленні домашнього інтер'єру і близькість до природи в облаштуванні власного саду сьогодні на піку популярності. Ландшафтний дизайн сільського будинку – вельми вільний садовий стиль, який виділяється принципом вільної посадки рослин, задіянням в оформленні яскравих фарб і нехитрих елементів декору. При огляді ділянки, оформленої в сільському стилі, виникає приємне відчуття повної гармонії.

Зміст

За якими правилами треба робити сільський сад?

Сільський стиль в ландшафтному дизайні передбачає оформлення ділянки, що зовні нагадує досить простий і злегка запущений, але затишний куточок.

Серед характерних особливостей цього стилю виділяється передусім простота. Ця простота проявляється в кожній дрібниці, починаючи від зеленої трави, яка росте не ідеально рівним газоном, а окремими галявинами – як їй заманеться, і завершуючи плодовими деревами саду, які також розміщені трохи в хаотичному порядку. Квіти можна зустріти не тільки в палісаднику або на клумбі, але на городніх грядках у міжряддях овочів.

Плетені огорожі з глечиками – фото

Простота дизайну сільського будинку вгадується і в елементах декору: замість витончених кованих заборів – плетені огорожі, замість вигадливих вазонів і прикрас – традиційні глиняні горщики

Натуральність і природність – також обов'язкові складові, які передбачає такий стиль. Чагарники і дерева ростуть як би самі по собі природним чином, немов у дикій природі. Повитий хмелем або диким виноградом паркан дворика створює враження якоїсь занедбаності. При цьому безладу на ділянці не зустрінеш: кожна річ розставлена ??по своїх місцях турботливими руками господаря. Не побачиш на такій ділянці і рідкісних екзотичних квітів.

Польові квіти в оформленні саду – фото

Головними героїнями свята буйства кольору залишаються улюблені з дитинства прості польові квіти і невибагливі красені багаторічники

Недбалість – ця риса теж часто може простежуватися в облаштуванні кожного куточка на ділянці. Дизайн сільського двору припускає використання в облаштуванні старовинних елементів декору, які розміщуються по ділянці кілька безладно.

Недбало кинута біля хвіртки віз – фото

Недбало кинута біля хвіртки віз, прикрашена горшечними квітами, забуті на паркані глечики створюють враження того, що господарі щойно зайшли в будинок, забувши прибрати їх з двору

Облаштування плодового саду і декоративного городу

Плануючи втілити сільський стиль на дачі, одну з частин ділянки обов'язково відводять під сад. Причому велика кількість врожаю не ставиться основною задач облаштування плодового саду. Щадна обрізка крони дозволяє створити ефект природності і натуральності виростання плодового дерева в природних умовах.

Плодовий сад на ділянці – фото

Перевага віддається плодовим деревам, які готові радувати господарів шикарним цвітінням навесні і надзвичайно смачними урожаєм по осені

Невід'ємною частиною саду є і город. Зовсім не обов'язково відводити під нього велику ділянку. Маленькі акуратні грядки, розміщення всього на декількох метрах, дозволять створити ту атмосферу затишку і простоти, яка притаманна сільському стилю.

Стаття в тему: Планування городу і плодового саду: правила і нюанси + приклади

При облаштуванні садової ділянки в сільському стилі найчастіше практикується змішане вирощування зелені, овочів і квітів. Засадити грядки можна: ароматної петрушкою, базиліком, кінзою. Пару грядок можна відвести під розсаду улюблених сортів томатів, огірків та інших овочів. Для отримання багатого врожаю під грядки бажано відвести сонячні ділянки в саду.

Урожай з грядки – фото

Догляд за такими грядками не складе особливих турбот, але порадувати своїх близьких соковитою зеленню або свежесорванимі овочами буде дуже приємно будь-якому господареві

Незмінним атрибутом саду є квіти, обмеження у виборі яких визначаються лише побажаннями господаря. Світлолюбні лилейники, мальви, чорнобривці, ромашки прикрасять відкриті галявинки. Тіньовитривалі папороті і хости стануть прикрасою затінених деревами затишних куточків саду. У такому саду знайдеться місце сонячному соняху, ажурному дикому винограду, запашного хмелю, різноманітним злакам.

Сільський стиль в інтер'єрі будинку та двору

Сільський стиль в інтер'єрі дачі передбачає використання для оформлення в основному природних матеріалів: дерево і камінь. Невигадлива садові меблі традиційно виготовляється з дерева і лози. Крісло-гойдалка ідеально підходить при оформленні альтанки або прихованого від сторонніх очей куточка для відпочинку. Плетена огорожа – привабливий і яскравий елемент, органічно вписується в ландшафт і що дозволяє візуально розмежувати простір, ділячи його на зони. Ідеально, якщо фасад будівлі на ділянці оформлений, немов будинок в сільському стилі, який сам по собі вже є оригінальною прикрасою.

Декор сучасних будинків – фото

Сучасні споруди задекорувати можна сайдингом, що імітує дерев'яні бруси, або за допомогою тих же чагарників і кучерявих рослин: жасмину, гліцинії, бузку, калини

Продумуючи всі деталі, не варто забувати і про доріжках, матеріалом виготовлення яких можуть служити дерево, гравій, пісок.

Садові доріжки з дерева – фото

Цікаво виглядають звивисті доріжки з перфорованої плитки або дерев'яних спилов, крізь які пробиваються пучки трави

Особлива увага приділяється аксесуарам:

Архітектурні форми для декору саду – фото

Різноманітність малих архітектурних форм, застосовуваних в якості декору в сільському стилі просто вражає: дерев'яні коромисла і діжки, солом'яні опудала, вози і тачанки, колеса від возів і самі різні варіації інвентарю сільської начиння

Як штучного водоймища найбільш доречно буде виглядати маленький ставок, оточений зеленню або декоративно оформлений колодязь.

Сільський стиль зручний насамперед тим, що дає господареві повну свободу вибору в оформленні своєї ділянки.

Статті за темою
 • Ламінат в інтер'єрі: підбираємо колір і фактуру
 • Способи оформлення інтер'єру в приватному будинку
 • Стилі ландшафтного дизайну саду
 • Кантрі сад - втілення гармонії і неспішності сільського життя
 • Упорядковуємо хаос по-англійськи: особливості ландшафтного дизайну в пейзажному стилі
 • Затишна сільська садиба: оформлюємо дачу в стилі кантрі
 • Як органічно вписати стиль модерн в ландшафтний дизайн присадибної ділянки
 • Гарні ідеї для ландшафтного дизайну дачної ділянки в стилі хай-тек
 • Вибираємо квіти і декоративні рослини для саду в стилі модерн
 • Як створити англійський сад на своїй ділянці: всі принади пейзажного стилю
 • Дизайнерські ідеї для сільського стилю: створюємо атмосферу сільської садиби
 • Сад і дача в стилі кантрі: як перетворити ділянку в американську ферму?
 • Сад у стилі модерн: розбираємо основні стилістичні особливості
 • Приклади планувань ділянок на 6-20 соток + основи зонування
 • Планування городу і плодового саду: від креслення до висадки культур в прикладах
 • Пейзажний стиль в ландшафтному дизайні: пізнаємо англійську романтику
 • Ландшафтний дизайн городу: планування території + деякі прийоми оформлення
 • Дизайн зимового саду в будинку
 • Ландшафтний дизайн саду
 • Дизайн дачної ділянки 6 соток
 • Створюємо дизайн інтер'єру дачного будиночка
 • Інтер'єр дачі в стилі кантрі

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » Сільський стиль в ландшафтному дизайні: створюємо атмосферу єднання з природою