Як зробити грядки за методом Міттлайдера: американський спосіб на російський манер

Щоб виростити хороший урожай, враховувати потрібно багато чого – погодні умови, якість добрив, насіннєвий матеріал. Городнику-новачкові дійсно складно розібратися в тонкощах поливу, посадки, особливостях підгодівлі. Якщо ви початківець городник, можна діяти методом проб і помилок, або використати досвід практиків-професіоналів. У другому випадку ми маємо на увазі грядки по Міттлайдеру.

Зміст

Американець Джейкоб Міттлайдер більше двох десятиліть присвятив вирощуванню квітів і овочів на продаж. Побувавши в різних країнах, він вивчав рослинництво і проблеми харчування і створив ефективний спосіб вирощування овочевих культур, яким сьогодні можуть скористатися садівники і городники-любителі, які не мають великого досвіду вирощування овочів і розсади.

Особливості методу Джейкоба Міттлайдера

Метод хороший своєю універсальністю – можна вирощувати практично всі – кабачки, помідори, огірки, картопля, морква. Грядки можна робити як у відкритому грунті, так і в парнику. Городні господарства давно взяли на замітку цей метод.

освітлення – фото

Одна з особливостей таких грядок – вони добре прогріваються навіть західним сонцем, всі рослини, якщо посаджені правильно, отримують достатню кількість світла

Що відрізняє міттлайдеровскіе грядки від звичайних? Вони досить вузькі, з широким проходом, і облаштовуються з застосуванням особливій конструкції – із земляними або дерев'яними бортиками. Конструкція, винайдена Міттлайдер, виявилася дуже стійкою до погодних умов, зокрема, до сильного вітру. У такому городі бур'янів зовсім мало, радують його чистота і бездоганна геометрія.

Геометрія грядок – фото

Крім зручності в догляді за овочами, грядки по Мітлайдера ще й дуже добре виглядають, особливо, якщо ви приділите більше уваги їх облаштування

Створюємо правильні умови для гарного врожаю

Для того, щоб виростити хороший урожай, потрібно дотримуватися наступних правил:

 • вивчити терміни посадки вибраної культури, зіставити їх з правилами посадки в вашому регіоні, особливо звертаючи увагу на терміни заморозків. Якщо культура нестійка до заморозків, її потрібно висаджувати через пару тижнів після їх закінчення, якщо стійка – на пару тижнів раніше;
 • не розташовувати грядки в низині, на північному схилі пагорба і в інших місцях, де температура буде на кілька градусів нижче звичайної;
 • потрібно також знати, коли у вашому регіоні заморозки наступають восени, щоб зібрати врожай і підготувати грядки для наступного сезону.

Пропонуємо вашій увазі відео на цю тему:

Робимо грядки – покрокова інструкція

Для монтажу вам будуть потрібні такі інструменти:

 • дві ємності, де ви будете змішувати добрива;
 • граблі для вузької грядки (кращий розмір – 30см);
 • штикова лопата;
 • сапка з прямим лезом;
 • кілочки для розмітки;
 • пристосування для внесення добрива і для поливу.

А порядок робіт наступний. Насамперед робимо розмітку вузьких грядок, використовуючи кілочки. Ширина грядки – 45 см. Прохід між ними може бути метровий або поменше – 75 см. Його розміри визначаються розмірами ділянки. Довжина грядки також залежить від розміру ділянки – 3 – 4,5 або 9 метрів.

Просторова орієнтація грядок має велике значення. Ідеальний варіант – розташування зі сходу на захід, щоб рослини отримували максимум світла. Більш високорослі культури не потрібно висаджувати з боку півдня, щоб вони не затінювали більш низькі. Така структура грядок забезпечує хороше освітлення.

Схема – фото

Варіант схеми пристрою грядок. Відстані між проходами, між рослинами визначаються з урахуванням особливостей росту овочевих культур

Грядки – фото

Нехитре облаштування грядок, яке не потребує спеціальних навичок і роботи зі складним інвентарем, дозволить створити город, який приносить хороші врожаї

Ще одна особливість вузьких грядок по Міттлайдеру – наявність бортиків. Вони встановлюються по периметру грядок. Висота бортика – до десяти сантиметрів, ширина – не більше п'яти. Простір між бортами грядки – в межах 30 см. Занадто високо розташовувати грядки не потрібно, це ускладнить полив.

Бортик з шиферу – фото

Грядки з бортиком з шиферу спорудити дуже просто, достатньо відрізати від аркуша смуги потрібної довжини і закріпити їх кілочками

За Міттлайдеру прохід і грядки розташовуються на одному рівні, але у нас часто грядки розташовують і вище проходів. Варіант вирощування з використанням скриньок є більш складним і витратним, найбільш зручно вирощувати овочі у відкритому грунті, це також найдешевший спосіб.

Грунт між проходами повинна бути добре ущільненої. Не потрібно засипати їх щебінкою або мостити плиткою – в цьому випадку коріння бур'янів можуть залишитися в грунті і пошкодити овочам або розсаді. Майже всім дачникам дуже докучають кроти – ущільнений грунт в цьому випадку може допомогти, бо тварини для риття ходів воліють пухкий грунт.

Схема пристрою грядок – фото

Схема пристрою грядок по Міттлайдеру – бортики можуть бути як з дерева або шиферу, так і земляними. Нічого складно в пристрої такого городу немає, і доглядати за ним набагато зручніше

У Джейкоба Міттлайдера є і прихильники, і критики. Якщо вас захопило створення грядок для розсади і овочів по методу Митлайдера, то при грамотному його застосуванні ви можете виростити урожай, який в рази перевищить звичайний, з використанням загальноприйнятих методик.

Використання добрив в даному методі

При вирощуванні овочів по даній методиці застосовуються два види сумішей для добрива.

Перший варіант

До складу суміші для добрив входять наступні компоненти: магній, молібден, азот, калій і фосфор. 60 грамів на погонний метр – такий витрата цієї суміші, застосовуваної для підгодівлі раз на тиждень.

Другий варіант

Добриво з вмістом бору та кальцію, використовується перед посадкою. Норма на погонний метр для легкого грунту – 100г, для важкої – 200г. Легкі грунти – піщані і супіщані, важкі – торф'яні, суглинні, глинисті.

Чи завжди буде хороший результат?

Нашими садівниками помічено, що копіювання цього методу без творчого підходу до розуміння процесів росту та обробітку культур, їх біологічних особливостей, не завжди дає хороший результат. Міттлайдер пропонує використовувати тільки мінеральні добрива, а при такій підгодівлі смак плода багатьом здається хімічним, ненатуральним. Багато наших дачники, що використовують цей метод, замінюють мінеральні підгодівлі на органічні – використовують компост, гній, перегній, золу. В цьому випадку ваш урожай буде екологічно чистим продуктом. При використанні мінеральних добрив рослини краще дещо не догодувати, ніж удобрювати з надлишком, щоб не нашкодити своєму здоров'ю.

Якщо ваша ділянка часто затоплюється водою – навесні або під час літніх злив, можна використовувати і ящики. Якщо дощ ллє два-три дні практично без перерви, овочі в них постраждають набагато менше або практично не постраждають.

Урожай – фото

Багаті врожаї, розкішні овочі – чимало наших садівників, які захопилися цією методикою, досягли прекрасних результатів в ході деякої практики

Якщо ви вирішили облаштувати грядки, керуючись методом Митлайдера, у вас з'явиться можливість вирощувати багаті врожаї, а догляд за таким городом вимагає набагато менше часу. Якщо немає можливості часто їздити на дачу, буде достатньо і двох днів на тиждень – у вихідні і серед тижня для поливу городу.

Статті за темою
 • Коли і як садити огірки на дачі?
 • Декоративне оформлення саду та городу
 • Як красиво зробити і правильно розташувати грядки на городі?
 • Високі грядки для вашого городу
 • Робимо врожайні і красиві грядки своїми руками з легкістю і задоволенням
 • Як стильно оформити французькі грядки на російський манер
 • Чим удобрювати город навесні: поради щодо вибору якісних добрив
 • Сівозміну на дачній городі: розумний обробляє урожай, а мудрий землю
 • Планування городу і плодового саду: від креслення до висадки культур в прикладах
 • Ландшафтний дизайн городу: планування території + деякі прийоми оформлення
 • Чим підгодувати полуницю восени. Досвід садівників
 • Посадка полуниці восени
 • Як правильно доглядати за полуницею
 • Як посадити полуницю на плівку
 • Як підготувати грядку під полуницю
 • Вертикальні грядки для полуниці
 • Посадка картоплі по Мітлайдера
 • Ландшафтний дизайн дачної ділянки своїми руками
 • Дизайн дачної ділянки своїми руками
 • 5 порад як створити город своїми руками
 • Оформлення грядок на дачі
 • Красивий город на дачі

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » Як зробити грядки за методом Міттлайдера: американський спосіб на російський манер