Технологія укладання і правила вирощування рулонного газону

Якщо порівняти сучасну дачу і ту, яка була років 30 тому, то це дві істотні різниці. На тій, радянській, красувалося море грядок, бо забезпечити сім'ю вітамінами іншим способом було просто неможливо. Сьогодні в магазинах достаток, а значить, на дачі можна облаштувати райський куточок для відпочинку. І неодмінним атрибутом дизайну став соковитий, густий, м'який газон, на якому можна влягтися, як на килимі, і насолоджуватися пливуть хмарами. Але щоб засіяна травичка порадувала гарним виглядом, повинен пройти як мінімум рік, а цього чекати не хочеться. Втім, є просте рішення – купити вирощену траву в магазині. Проводиться укладання рулонного газону досить просто, особливих умінь не вимагає, зате вже через місяць на ньому можна влаштовувати пікніки.

Зміст

Вирощуванням рулонного газону займаються спеціалізовані фірми-розплідники. Термін від посіву насіння до потрапляння готового газону в продаж – три роки. Найчастіше в хід йдуть насіння найбільш стійких і невибагливих до догляду трав: мятліка лугового і вівсяниці червоної. Для того щоб трава придбала щільність і густоту, її два роки вирощують. За цей час газон встигає наростити міцну кореневу систему, яка дозволить йому швидко прижитися при пересадці. Тільки на 3 рік готовий трав'яний «килим» разом з корінням нарізають пластами за допомогою спеціальних машин і механізмів. Смужки відразу ж скручують, щоб коренева система не висохла, і бухтами перевозять до місць продажу.

Рулонний газон в магазині: перевіряємо якість

Усі пропоновані в магазинах бухти з травою на вид виглядають однаково. Вони нарізані смужками, довжиною у два метри, а шириною – в 40 см. Зазвичай довжина стеблинок досягає 6-7 см, а шар кореневої системи – більше 2 см. Одна бухта має вельми відчутну вагу – в межах 25 кг.

Вибір газону – фото

Якісний газон має однакову товщину дерну і трави по всій довжині рулону. Це перевіряють по боковому зрізу

Але цих параметрів недостатньо для визначення якості газону. Щоб перевірити, чи не порушувалася чи технологія вирощування, треба бухту з рулонним газоном розкачати і прогледіти з обох сторін зрізаний пласт.

Звертайте увагу на наступне:

 1. Чи немає серед травинок бур'янів.
 2. Наскільки равномерна трава, чи немає лисин (плям, де трава не виросла).
 3. Подивіться на розкатану бухту збоку: зрізаний пласт повинен мати однакову товщину.
 4. Візьміться двома руками за край рулону і злегка потягніть до себе. Якщо трава піддається і починає відставати від основного шару, значить, у цієї трави слабо розвинені коріння. Такий матеріал приживається погано, тому краще його обійти стороною.
 5. Підніміть шматок рулону і погляньте на якість коренів. Вони повинні максимально щільно переплітатися. Чим менше між ними просвітів, тим краще.

Скільки рулоном буде потрібно купити?

Не купуйте газон навскидку. Якщо його не вистачить, то вам доведеться докуповувати. Технологія підрахунків така: вимірюєте параметри майбутнього майданчика і перемножуєте їх. Приміром, довжина 6 м, ширина 5 м. Перемножуємо 6х5. Отримуємо 30 кв.м. Така площа вашого майбутнього газону. Якщо майданчик буде рівною, без вигинів і клумб, то для точного підрахунку рулонів додають 5% від площі. Т.е. до 30 + 1,5 м = 31,5 кв.м. Якщо ж майбутня галявина задумана з вигинами, доріжками та іншим викривленням геометрії, то до площі накидають 10%, тому що число відходів збільшиться. Т.е. 30 + 3 = 33 кв.м.

Знаючи квадратуру, розраховуємо, скільки доведеться купувати бухт трави. Площа одного рулону: 0,4х2 = 0,8 кв.м. Значить, на метровий квадрат вашої майданчики піде 1,25 бухти. Відповідно: 2 квадрата = 2,5 бухти. На 10 квадратів доведеться 12,5 бухт і т.д.

Підрахунок рулонів газону – фото

Якщо планується стелити рулонний газон на ділянку з вигинами, доріжками або рабатками, то до площі майбутнього газону додають 10% на відходи

Підготовка грунту під укладку

Перед тим як купити траву в рулонах, ви повинні повністю підготувати майбутню площадку. Бо технологія укладання рулонного газону така, що його стелять в той же день, коли купили, або протягом доби. Чим далі ви відтягуєте термін, тим слабкіше приживеться коренева система. До того ж, ви повинні вистелити весь рулонний газон своїми руками зараз. Тільки в цьому випадку трава приживається рівномірно, а покриття вийде ідеально рівним.

Розглянемо, який фронт робіт вам доведеться виконати заздалегідь, до поїздки в магазин. Підготовка землі – це вельми важливий етап, він визначить якість приживлюваності трави. Чим краще ви обробите землю, тим швидше зможете користуватися галявиною. У нього входять:

Розчищення і перекопування. Розпочинається підготовка з розчищення грунту від всілякого сміття. При перекопуванні обов'язково виймаються всі корені багаторічних бур'янів. У них настільки потужна приживлюваність, що той же кульбаба або пирій проб'є трав'яне покриття, а витягнути дорослу рослину з коренем буде вельми складно.

Створення дренажної системи. Газон не любить сильно зволожених грунтів, тому на низинних ділянках і грунтах з високим вмістом глини облаштовують дренаж. Його роблять наступним чином:

 • Зрізають родючий грунт на глибину до 40 см і вивозять на тачці, висипаючи десь неподалік (вона ще знадобиться!).
 • Готовий котлован засипають гравійно-піщаної подушкою: 10 см гравію, потім 10 см піску (пісок можна замінити геотекстилем).
 • Все ретельно трамбують.
 • Привозять назад зрізаний грунт і розсипають врівень із загальною висотою всієї ділянки.
 • Дуже зручно орієнтуватися по натягнутому шпагату. По кутах майданчика забийте кілочки і натягніть на них мотузку точно по висоті грунту. При підсипанню ви будете бачити, в яких місцях варто підняти грунт, а в яких – зняти зайве.
 • По грунту розсипають добриво для газонів і злегка загрібають його.
 • Готовий майданчик треба щільно утрамбувати. Це можна зробити саморобним катком якої широкої дошкою з рівною поверхнею. Перевіряйте якість ущільнення, ступивши на газон. Якщо Земля не приминається під ногами, значить, ущільнили добре.

Правила укладання рулонної трави

Коли грунт готовий – зі спокійною душею їсте в магазин і купуєте траву. Найкраще висаджувати газони у весняну або осінню пору, коли в землі вистачає вологи, і немає особливої ??спеки.

Розглянемо, як укладається рулонний газон:

 • Починають стелити рулони з тієї частини майданчика, де ви їх склали. Це дозволить уникнути частих перенесень, при яких обсипається грунт і руйнуються коріння.
 • Кладемо рулон точно на кут майданчика і розкручуємо по прямій. Перший рулон виходить крайнім і його важливо укладати максимально рівно. Згинати, викручувати, загортати травку можна. Якщо на шляху у рулону потрапляє кут клумби, то котите по ній, а зайву траву видаляйте, обрізаючи ножем.
 • Принцип викладання сусідніх рядів схожий з цегляною кладкою: не можна, щоб у рядів збігалися стики. Т.е. намагайтеся, щоб стики другого ряду припали на середину рулонів першого ряду. Це дозволить прижитися траві більш рівномірно.
 • У пристрої рулонного газону немає нахлестов. Ряди повинні примикати друг до дружку, як вінілові шпалери, – чим щільніше. Неприпустимі розбіжності більше 1,5 см.
 • Найслабші місця газону в приживлюваності – краю. Намагайтеся їх не стелити шматками. Обрізки менш метра використовуйте для середини майданчика, а краєчки закладайте смугами більш метра.
 • Після викладення першого ряду, його приминають за допомогою дошки. Обов'язково пропрасовуйте рукою траву, щоб зрозуміти, чи немає під нею ямок або горбків. Якщо відчули нерівності – піднімайте шматок трави і підсипати землю (або прибирайте зайву). Після перевірки трамбують ще разок.
 • Коли перший ряд вистелена і прікататься – на нього кладуть дощатий настил, і укладку наступних рядів виробляють стоячи на ньому. Так ви додатково ущільните траву і уникнете її продавлювання ногами.
Укладання газону – фото

Укладання рулонного газону нагадує за технологією цегляну кладку: стики в сусідніх рядах не повинні збігатися із стиками попереднього

Укладання рулонів газону – фото

Всі рулони розкочуються тільки по прямій, без вигинів і викривлень. А якщо на шляху зустрічається доріжка, то непотрібну частину газону різьби ножем

З'єднання рулонів – фото

Не можна укладати рулони внахлест, інакше утворюються нерівності. Їх стелять щільно встик, як шпалери, з зазором менше 1,5 см

Перевірка грунту під газоном – фото

При виявленні нерівностей край газону обережно піднімають і підсипають під нього трохи землі або, навпаки, прибирають зайву

Укладання рядів – фото

Коли укладання першого ряду закінчена, викладають другий, стоячи на дерев'яному щиті або дошці, щоб не зіпсувати ногами свіже трав'яне покриття

Після того як газон рулонний покладений, треба його виростити. Для цього траву поливають протягом двох тижнів. Намагайтеся, щоб грунт не встигала просохнути. Краще всього використовувати автоматичний полив дрібними розбризкувачами. Крім того, протягом місяця не ходите по трав'яному покриттю. На крайній випадок використовуйте для пересування дошки або настил, але відразу ж його прибирайте. Свіжа трава і грунт легко вдавлюються під вагою ніг, і ваш газон може вийти з вм'ятинами.

Полив газону – фото

Постійний полив рулонного газону протягом двох тижнів – обов'язкова умова для його гарній приживлюваності, особливо якщо стоїть тепла погода

Фронт робіт після посадки газону

Через місяць ви зможете гуляти по красивій зеленій галявині, але на цьому роботи не закінчуються. Щоб трава добре пережила зиму, треба за нею доглядати наступним чином:

 1. Стежити за тим, щоб не проростали сміттєві рослини.
 2. Провести першу стрижку через 4 тижні, намагаючись скосити тільки верхівки.
 3. Наступні стрижки проводять у міру потреби, вибираючи більш зручну для себе висоту. Але весь укіс обов'язково згрібається і забирається.
 4. Перед зимівлею останню стрижку проводять так, щоб трава встигла наростити близько 4 см і з ними пішла під сніг.
 5. Полив у міру висихання. За відсутності опадів – раз в 10-12 днів.
 6. На зиму газон повністю очищають від нападника сміття, згрібають листя.

Якщо приділити газону достатньо уваги, то навесні трава вас порадує рівномірним і соковитим покриттям.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Штучний газон для дачі
 • Експрес - газон в ландшафтному впорядкуванні
 • Рулонний газон - озеленення території за 1 день
 • Зелений оазис на вашій ділянці
 • Планування посадки газону, догляд, боротьба з бур'янами
 • Догляд за газоном в різний час року
 • Стрижка газону
 • Посадка газону своїми руками
 • Особливості укладання і догляду за рулонним газоном
 • Як і чим удобрювати газон?
 • Газон взимку - правильна підготовка і догляд
 • Хочете отримати ідеальну галявину за місяць - стеліть рулонний газон
 • Як виростити розкішний газон на ділянці своїми руками
 • «Зелена галявина від-кутюр»: чим гарний рулонний газон
 • Яку траву можна посіяти в серпні для створення дачного газону
 • Штучний газон: приклади застосування в саду і етапи укладання
 • Охайний газон своїми руками: підбір трави і правила посадки
 • Догляд за газоном після зими
 • Технологія укладання рулонного газону
 • Газонна трава: секрети вирощування та догляду
 • Газонна трава, яку не треба стригти
 • Газон
 • » » Технологія укладання і правила вирощування рулонного газону