Боротьба з бур'янами на газоні або як правильно рятувати свою галявину

Якщо на підрослими молодому газоні щосили розбушувалися бур'яни, пора оголошувати їм негайну війну. Інакше незміцніла трава буде видавлена ??більш потужною кореневою системою бур'янів, а коли ті увійдуть у фазу осіменіння, вивести їх стане набагато складніше. Настроюйтеся, що боротьба з бур'янами на газоні стане одним з пунктів постійного догляду за галявиною, бо навіть через трирічну дернину здатні пробиватися кульбабки, пирій та інші багаторічники.

Зміст

Початок боротьби за півроку до посіву трави

За правилами агротехніки перший бій бур'янам дають ще тоді, коли тільки починають готувати майданчик під створення газону. Т.е. хазяїн окреслює межі майбутньої галявини і від душі проливає її поверхню гербіцидами суцільної дії, які знищують всю рослинність поголовно. До таких препаратів відноситься Агрокіллер, Торнадо і пр.

Дія гербіцидів проявляється на 5-7 день після обприскування, і рослини поступово висихають. Через 2 тижні можна скопувати землю, вибирати все коріння бур'янистих багаторічників і укочувати майданчик, не засіваючи її. Далі очікують, коли на готовому поле зійде свіжий урожай бур'янів, проливають його тими ж гербіцидами і залишають на місяць в спокої до повного розкладання хімії.

Хімпрополка бур'янів до посадки газону – фото

Під час підготовки майданчика під засівання газонних трав землю обробляють гербіцидами двічі: до вскопка і після появи перших бур'янів

Посів трав починають не раніше, ніж через місяць після протоки гербіцидами. Інакше збереглася в землі отрута може частково знищити насіння.

Як бачимо, попередня боротьба розтягнута в часі, і краще починати її або влітку, а восени сіяти трави, або в серпні-вересні, залишивши газон на зиму «під паром», а ранньою весною засіявши. Такий спосіб обробки відмінно випалює однорічні рослини, які особливо докучають газону в перший рік життя. Але коріння кульбаби, пирію, подорожника все ж можуть зберегтися в грунті навіть після настільки жорсткою хімпрополкі.

Знищення бур'янів у перший сезон життя газону

Якщо попередня обробка бур'янів проведено не було, то в перший сезон вони активно почнуть відвойовувати місце під сонцем у тонких сходів трав. Чесно кажучи, навіть після гербіцидів шкідливі «сусіди» все ж з'являться, але не в такій кількості. Тому боротьба триває, але стає більш обережною, щоб зберегти молоду зелень.

Косметичні стрижки: стримують зростання однорічників

Щоб знищити однорічні бур'яни на газонах, намагаються скошувати їх разом з травою до настання цвітіння. В цьому випадку вони не встигнуть утворити насіння і розсіяти їх по майданчику. Від зрізання коріння однорічників НЕ вимруть, але рослина стане ослабленим. Повторний та наступні укоси остаточно «доб'ють» шкідників. Стрижуть газон у міру заростання, але не рідше ніж раз на два тижні.

Рада! Перший укіс намагайтеся проводити тільки тоді, коли травинки піднімуться на висоту близько 7 см, інакше їм складно буде відновлюватися.

Прочісування граблями: знищує повзуть низькорослі бур'яни

Крім однорічників, є повзуть рослини, які не потрапляють під висоту стрижки і спокійнісінько розвиваються далі. Сюди відноситься мокриця, березка та ін. З ними воюють за допомогою прочісування галявини граблями. При скошуванні триммерами вам все одно доведеться згрібати залишилася на газоні траву, а от за газонокосарками нічого збирати не потрібно. Тому господарі спеціально прочісують газон, щоб підірвати коріння повзучих рослин і вигребти повсть, який накопичується біля коренів трави. Повсть утворюють висохлі травинки. Якщо його не прибирати, якість газону стане гірше, і можуть утворюватися залисини.

Інвентар і пристосування для війни з многолетниками

Найстрашніший ворог газону – багаторічники з потужними кореневищами: осот, кульбаба, подорожник і пр. Косами і косарками їх не візьмеш, бо на коренях моментально прокинуться сплячі бруньки, які наростять ще більш потужне рослина. Цей тип бур'янів на першому році життя газону видаляють тільки вручну. Причому вийняти треба так, щоб витягнувся весь корінь. Найменший його залишок сформує новий бур'ян.

Ручне випаливаніе бур'янів – фото

Якщо довгий час не було дощів, то виривати багаторічні бур'яни руками марно: частина коренів все одно залишиться в грунті

Якщо всю процедуру проводити власними руками, то єдине зручний час – після затяжних дощів. Грунт має бути настільки промочити, щоб коріння просто вислизали з неї. Але буває, що погода такої можливості вам не надала, а час не терпить. В цьому випадку використовуйте садовий інвентар, призначений для викопування таких бур'янів. Їх випускається декілька варіантів.

Ізвлекатель бур'янів. Розроблено німецькою компанією GARDENA спеціально для садівників, які за станом здоров'я не можуть полоти зігнутими. Має довжину 110 см, щоб можна було видаляти бур'яни в положенні стоячи. Принцип роботи: вставляєш вістрям в центр бур'яну, прокручуєш і витягаєш разом з рослиною. Пристосування дороге, але досвідчені садівники стверджують, що виправдовує себе.

Ізвлекатель бур'янів – фото

Принцип роботи извлекателя бур'янів простий: вставляєш з силою штир в землю, прокручуєш на 180 градусів і виймаєш рослина разом з коренем

Лопатка для усунення кореневищних бур'янів (друга назва – корнеудалітель). Формою схожа на дитячу лопатку, тільки робоча частина вузька і витягнута до 30 см. Метал вигнуть кутом, щоб охопити бур'ян з різних сторін. Входить глибоко в грунт, піднімаючи рослина разом з корінням, але щоб загнати інструмент в багаторічний газон, доведеться докласти чималу силу. Такий інструмент випускає і GARDENA, і російський бренд Сібртех.

Корнеудалітель – фото

Корнеудалітель легко входить в м'яку грунт молодого газону, але в щільно переплетену дернину його треба заганяти із зусиллям

Якщо на подібну покупку у вас не вистачає коштів, візьміть металевий куточок довжиною в півметра і більше, заточите його край під кутом і приваріть зверху рукоятку так, щоб за неї можна було братися двома руками (за формою нагадує меч). Цей куточок ви зможете заганяти на достатню глибину і підчіплювати навіть величезні коріння хріну. Правда, доведеться нагинатися, щоб витягнути рослина.

При використанні будь-якого з вищеописаних інструментів після видалення бур'яну на газоні залишиться порожня земляна ямка. Її треба відразу притоптати, а якщо діаметр великий, то підсіяти траву, інакше вітром завдасть нових бур'янів.

Правила чистки газону «у віці»

Не сподівайтеся, що через рік газонна трава від бур'янів позбудеться. При всіх ваших зусиллях насіння все ж будуть проростати, адже їх в грунті мільярди. Тому навіть на щільному вкорінене газоні періодично з'являються «вороги». Якщо галявині вже виповнилося рік і більше – переходите до хімічних атакам за допомогою гербіцидів вибіркової дії. Найбільшою популярністю користується Лонтрел-Зоодім, створений спеціально для обробки плантацій полуниці і газонів. Він знищує на галявині всю рослинність, крім злакових трав. Особливо гарний проти кульбаб. Обробляють майданчики через тиждень після скошування.

Якщо багаторічники розсипалися не по всьому майданчику, а лише в окремих місцях, то можна застосувати «голковколювання». Для цього використовують звичайний медичний шприц, в який заливають готовий розчин гербіциду. Вставляють вістрі в центр бур'яну і випускають отруту прямо в стебло і початок кореня. Такий метод дозволить не перевантажувати хімією злаки, а кульбаба, якому зробили «щеплення», поступово висохне і пропаде. При цьому на газоні чи не з'явиться порожнього місця, яке доведеться подсеівать.

Обробка гербіцидами – фото

Гербіциди розпилюють не по всій газонної майданчику, а локально, в місцях скупчення бур'янів, щоб зайвий раз не труїти хімією злаки

Чому газон заростає мохом і лишайником?

Якщо проблемою галявини стали мохи та лишайники, то їх поява спровокував поганий догляд та перезволоження грунту. Спробуйте спочатку поліпшити аерацію за допомогою проколювання дерну садовими видами або спеціальними ножними аераторами. Підгодуйте траву і проізвесткуйте. А якщо це не допоможе, доведеться задуматися про дренажних канавах з країв галявини.

Аерація від мохів – фото

Часто мохи та лишайники пропадають з газону вже після того, як ви налагодите постійну аерацію, проколюючи дернину садовими вилами раз в тиждень

Нерідко мохи атакують газон, розташований в тінистому місці. Якщо тінь створюють дерева, спробуйте їх злегка підрізати і прорідити гілки. А щоб від боротьби з бур'янами ваш газон отримав ще більшу користь, зробіть з них рідке добриво і періодично підгодовуйте травку.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Газон і заходи щодо догляду за ним
 • Рулонний газон - озеленення території за 1 день
 • Планування посадки газону, догляд, боротьба з бур'янами
 • Догляд за газоном в різний час року
 • Стрижка газону
 • Посадка газону своїми руками
 • Особливості укладання і догляду за рулонним газоном
 • Газон з конюшини для вашої ділянки - альтернатива традиційному газону
 • Газон взимку - правильна підготовка і догляд
 • Коли і як сіяти газонну траву?
 • Мавританський газон: як створити розкішну квітучу галявину на присадибній ділянці
 • Створюємо газон з квітучих строкатих трав і польових квітів
 • Як позбутися від лисин на газоні
 • Як правильно посадити газонну траву, щоб отримати хороший газон?
 • Підзимовий сівши газону і комплекс догляду за ним в осінній період
 • Охайний газон своїми руками: підбір трави і правила посадки
 • Догляд за газоном після зими
 • Технологія укладання рулонного газону
 • Газонна трава: секрети вирощування та догляду
 • Газонна трава, яку не треба стригти
 • Газон
 • Вибираємо ножиці для стрижки газону
 • » » Боротьба з бур'янами на газоні або як правильно рятувати свою галявину