Боротьба з кротами на дачній ділянці: огляд деяких гуманних способів

Всі ми любимо тварин і розчулюємося ними в зоопарку або по телевізору. Але як тільки якийсь звірок або птах починає робити замах на наш власний ділянку, ми оголошуємо йому війну. Найчастіше дачники «виють» зі шпаками, нищівними черешні і вишні, і кротами, які мають необережність псувати ландшафт свіжими горбками землі. Особливо засмучує господарів зіпсований газон, адже на ньому кожен Кротова хід прекрасно помітний. Але якщо з птахами прийнято боротися відлякуванням, без фізичного знищення, то «землекопам» пощастило менше. Як правило, боротьба з кротами на ділянці ведеться жорстокими методами: кротоловку, отруєними принадами та іншими способами, які позбавляють тварину життя. Це не надто гуманно, адже звірка зовсім не цікавлять наші зелені насадження. Він пошкоджує коріння випадково, поки шукає свою головну видобуток – черв'яків, і вбивати крота за те, що той намагається якось прогодуватися, не зовсім етично. Тим більше що є багато ефективних способів вигнати звірка з ділянки без нанесення йому фізичних каліцтв. Ось їх-то ми і розглянемо більш докладно.

Зміст

Розбір тимчасових заходів позбавлення

Крота з ділянки можна вигнати на час або назавжди. Другі способи складніше у виконанні, тому ми розглянемо їх пізніше. Тимчасові заходи спрямовані на те, щоб налякати звіра або доставити неприємності його тонкому нюху. Там, де постійно смердить або щось шумить, кріт жити не буде.

Використання рослин-відлякувачів

Деякі рослини відрізняються різким специфічним запахом, який виходить від коренів. Чутливий кріт воліє обходити місця їх посадок стороною. Найбільш ефективними вважаються боби (особливо чорні), королівський рябчик і чорнобривці.

Королівський рябчик – фото

Королівський рябчик володіє шикарним зовнішнім виглядом, тому не тільки відлякає крота, а й прикрасить будь-який квітник або край газону

Чорнобривці – фото

Чорнобривці, висаджені по периметру клумби, відлякають крота і заодно продезинфікують землю від мікробів, особливо якщо восени їх прикопати в грунт

Якщо їх висадити по периметру грядки, то «ворог» на неї не полізе. Правда, він не піде з ділянки, а лише відповзе в сторонку, але якщо для вас важливо зберегти красу саме однієї клумби, то цих методів цілком вистачить. Приміром, в квітник відмінно впишуться чорнобривці, по периметру газону – рябчики, які відцвітуть ранньою весною і повністю сховаються в грунт до наступного сезону.

Грядки можна оформити бобами, але доведеться ставити вертикальні підпори, бо ця рослина вимахує на висоту близько 2 метрів.

Квасоля в саду – фото

Бобові навряд чи впишуться в квітник, бо затьмарять рослини своїм високим стеблом, але на городі вони принесуть чималу користь

Боротьба за допомогою звуку

Дуже успішна боротьба з кротами проводиться за допомогою всіляких шумелок і тріскачок. Крот має дуже чутливий слух, який йому заміняє слабкий зір, і не витримує життя в таких умовах (втім, як і всі ми!).

Пляшки-вертушки

Багато дачники майструють вертушки з пластикових пляшок, які приходять в рух від вітру. Приміром, вбивають у кротячий хід трубу, на верхній кінець якої надітий довгий штир. На цей штир «садять» пластикову пляшку, заздалегідь висвердливши отвір у дні трохи більше діаметра штиря. Бока пляшки треба прорізати і вигнути лопатями, щоб вітрі було за що «зачепитися». Виходить досить сильна тріскачка.

Вертушки з пластикових пляшок – фото

Вертушки з пластикових пляшок – найбільш популярний спосіб відлякування крота з дачних ділянок, правда, їх естетичність не надто висока

Якщо їх наставити по всій ділянці, то під час вітряної погоди втечуть не тільки кроти, а й собака. Правда, не всім дачникам до душі терпіти постійний шум.

«Співаючі» пляшки

Непоганим методом боротьби з кротами є закапування в грунт пляшок з високим горлом. Краще всього використовувати тару з-під шампанського. Треба визначити, з якого боку частіше дме на вашій садибі вітер, і вкопати порожні пляшки під ухилом в грунт так, щоб горлечка були направлені прямо на вітряну сторону. Відставляти над землею тільки 2/3 горлечка, а все інше закопуйте. Під час вітру пляшки почнуть гудіти, тим самим виганяючи крота з насидженого місця. Таким способом можна захистити невеликий простір, адже на всю ділянку тару доведеться збирати роками або походити по сусідах.

Пляшки від крота – фото

Так оформляють пляшками з-під шампанського квітники, а якщо їх перевернути і вкопати під ухилом, то бордюр зможе захистити квіти від крота

Ультразвукові відлякувачі

Якщо немає бажання що-небудь майструвати, то боротьба з кротами на дачі може проводитися готовими засобами, пропонованими в магазинах. До них відносяться електронні відлякувачі. Вони працюють на батарейках або сонячної енергії і являють собою товсту палицю, яку вкопують у землю гострим кінцем практично на 2/3 приладу.

Всередину закладаються 3-4 батарейки, яких вистачає для літнього сезону (в «сонячних» приладах енергія насичується протягом дня). Закопані в землю відлякувачі видають вібрацію і тонкий неприємний звук, який практично не чутний на поверхні, але прекрасно поширюється під землею. Правда, з часом прилад починає працювати все тихіше, а якщо його не заізолювати від вологи, то контакти швидко окислюються.

Ультразвуковий відлякувач – фото

Ультразвуковий відлякувач працює на батарейках, тому може застосовуватися в будь-якому місці дачної ділянки. Сили батарейок вистачає приблизно на 3 місяці

Відлякувач на сонячних батареях – фото

Відлякувач на сонячних батареях ставиться недалеко від кротячої ходу, щоб ультразвук розносився по грунті якнайсильніше

Вічне вигнання: ставимо кротам блокаду

Крім тимчасових способів боротьби з кротами, існують і більш надійні, після застосування яких звірок взагалі ніколи не зможе вас відвідувати. Але це робота не для одного дня. Основний сенс боротьби – поставити по всьому периметру ділянки блокаду, через яку кріт не проникне. А так як звірок рідко заривається вглиб землі більше метра, то саме такої глибини і треба викопати траншею. Це довго. Але й ефективно! Готова траншея заповнюється листами шиферу, металевою сіткою, камінням і іншим твердим матеріалом, пробити який тварина не зможе. Цей шар повинен доходити до самої поверхні землі і лише злегка прикриватися грунтом. Особливо зручно створювати таку перешкоду в момент установки забору. Приміром, для бетонних парканів заливається фундамент, правда, не на цю глибину. Але можна прокопати ще глибше і підстрахувати себе від непрошених гостей!

Слід пам'ятати, що не з кожним кротом боротьба на городі закінчиться вашою перемогою. Є звірята, яких не лякають ні різкі запахи, ні шум. І тоді доведеться їх виловлювати кротоловку, а для «прибульців» будувати підземну блокаду.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Будуємо паркан з пластикових пляшок
 • Вази і горщики з пластикових пляшок
 • Вази і горщики з пластикових пляшок
 • Робимо поросят з пластикових пляшок для саду
 • Огорожі для клумб своїми руками
 • Корисні поради дачникові: чи потрібно вапнування грунту і чи має сенс боротьба з кротами
 • Робимо вертикальні грядки: розбір 3-х кращих способів пристрою
 • Боротьба з бур'янами на газоні або як правильно рятувати свою галявину
 • Клумби з пляшок своїми руками: як можна застосувати пластик в саду?
 • Огляд хвороб і шкідників газону: як відстояти свою галявину в нерівному бою?
 • Кращі цибулинні квіти-багаторічники: добірка сортів та складання композицій
 • Як зробити красиві грядки на своєму городі: добірка оригінальних ідей
 • Газон
 • Як позбутися від порослі сливи і вишні в старому саду
 • Купити світильники на сонячних батареях для дачі
 • Вертикальні грядки своїми руками з пластикових пляшок, труб, горщиків
 • Боротьба з садовими кротами
 • Боротьба з мурашками на дачі
 • Вироби з пластикових пляшок для саду
 • Вироби з пластикових пляшок для дачі
 • Клумби з пластикових пляшок
 • Робимо парник для розсади своїми руками
 • » » Боротьба з кротами на дачній ділянці: огляд деяких гуманних способів