Корчівка пнів дерев: огляд 8-ми ефективних способів прибрати залишки дерева

Корчівка пнів на ділянці необхідна в наступних випадках: якщо ви придбали ділянку зі старими деревами і хочете замінити їх новими або зайнятися переплануванням; якщо впало старе дерево, або дерево знаходиться в аварійному стані; якщо пень або дерево заважають створити ландшафтну композицію, яку задумали господарі, або є перешкодою при розбивці городу та плануванні прибудинкової території. Корчувати пні можна декількома способами – із залученням спецтехніки, використовуючи хімію або своїми силами вручну. Слід сказати, що якщо пень знаходиться на віддалі від інших дерев і вам не заважає, його можна залишити розпадатися природним чином або перетворити на об'єкт ландшафтного дизайну. Якщо ж пень знаходиться в безпосередній близькості до здорових деревам, від неї краще позбутися, т.к. бактерії, які руйнують пень, спори грибів, шашелі можуть переміститися і на інші дерева.

Зміст

Видалення пнів механічним способом

В цьому випадку можна використовувати бензоинструмент або орендувати спецтехніку. Цей спосіб досить дорогий, тому що доведеться залучати організацію, що розташовує відповідною технікою.

Використання бензопили

Це простий метод, який під силу будь-якому господареві – пень зрізається бензопилою максимально низько – до рівня землі. Якщо ви викликаєте для валки дерева пильщиків, вони можуть зрізати і пень. Але такий спосіб годиться, якщо ви не плануєте влаштовувати на місці поваленого дерева город або клумбу.

Використання бензопили – фото

Спиляти пень до рівня грунту за допомогою бензопили – один з легких способів позбутися його, але цей варіант можна використовувати на газоні або ділянці саду, де ви не плануєте ніяких робіт з облаштування і залишки пня вам не завадять

Використання важкої техніки

Для корчування пня можна найняти трактор, бульдозер або екскаватор. У вас повинен бути під'їзд на ділянку і місце, де техніка зможе працювати. Цей спосіб підходить, якщо потрібно розчистити територію для будівництва, коли потрібно корчувати кілька пнів. Важка техніка ушкоджує верхній шар грунту, і якщо ви хочете вберегти газон і плодові дерева, цей спосіб вам не підійде.

Важка техніка – фото

Важка техніка допоможе в попередньому очищенні ділянки від коренів і пнів перед початком будівельних робіт і робіт з планування

Використання подрібнювача пнів

У цього способу маса плюсів: газон залишається в майже первозданному вигляді, для роботи лісової фрези потрібна невелика площа. Пень фрезерується на солідну глибину – до 30 см нижче рівня грунту. Але фреза для видалення пнів коштує дорого, і її немає сенсу купувати, щоб видалити тільки один пень.

Дроблення пня – фото

В даному випадку для видалення пня використовується міні-трактор і дробильний апарат. Так можна видалити пень, розташований серед інших дерев, не побоюючись пошкодити їх коріння

Відео демонструє видалення пня лісової фрезою:

Ринок послуг, що пропонують корчування пнів, рясніє пропозиціями подібного роду, так що завжди можна найняти фахівців, що працюють з лісовими фрезами.

Способи корчування вручну

Сокира, лопата і ножівка в допомогу

Корчівка пнів може проводитися і вручну з використанням сокири, лопати, ножівки, троса і лебідки. Хоча ніяких матеріальних затрат цей спосіб не вимагає, вам буде потрібно витратити чимало часу й енергії, особливо, якщо потрібно викорчувати великий пень. Так що тут краще зважити всі «за» і «проти».

Спочатку потрібно досліджувати пень, виявити самі товсті коріння, обкопати їх і перерубати сокирою або використовувати ножівку. Потім потрібно обкопати пень на півметрову глибину і витягувати його лебідкою. Так зручно корчувати високі пеньки – залишок ствола виконує роль важеля, коли пень вивертається.

Обробка коренів – фото

Попередня обробка коренів перед видаленням пня – все більші коріння окопуються, розпилюються ножівкою або видаляються сокирою

Корчування вручну – фото

Пень готовий до корчування – коріння відділені, трос закріплений. Невеликі розміри пня дозволяють витягти його за допомогою троса і лебідки

Спосіб розмивання грунту

Даний спосіб можна використовувати на ділянках з піщаним або глинистим грунтом, грунт розмивається струменем зі шланга, так що буде потрібно велика кількість води, яка подається під напором. Вирийте поруч з пнем яму, щоб в неї стікала вода і струменем зі шланга размойте грунт близько пня. Коли грунт добре розмиється, коріння звільняться від грунту. Найбільш товсті ділянки коренів потрібно перепиляти, а потім пень можна діставати з землі.

Використання хімічних речовин

Використання селітри

Хімічна корчевка пнів часто виробляється з використанням селітри. Суть методу полягає в наступному: в пні потрібно просвердлити отвори на максимально можливу глибину діаметром близько 1 см, чим більше отворів – тим краще.

В отвори засипається селітра і заливається водою, потім пень укривається поліетиленом, щоб опади не вимили селітру. Робити це бажано восени, щоб пень в такому стані пробув всю зиму до настання весни. Це достатній термін для просочення деревини та коренів селітрою. З настанням весни пень потрібно підпалити, він буде добре горіти і вигорить практично повністю. Це метод годиться для глинистих і піщаних грунтів, але він вкрай небезпечний, якщо ви втечете до нього на ділянці з торф'яної грунтом.

Застосування сечовини

Після просочення деревини сечовиною, вона починає швидко розкладатися. Техніка майже така ж, як у вищеописаному випадку – аміачна селітра насипається в просвердлені отвори, заливається водою і пень укривається целофановою плівкою.

Сечовина – гарне добриво, так що ви можете і не видаляти залишки пня. Залиште його на рік або більше під шаром землі, а потім на його місці з'явиться ділянка з родючим грунтом, де можна влаштувати квітник чи город.

Куховарська сіль як засіб боротьби з пнями

Використання солі крупного помелу – один з найбільш простих способів позбутися від пня. В отвори засипається сіль, а пень засипається шаром дерну. Через деякий час від пня залишиться тільки труха.

Який спосіб краще вибрати?

Кожен з вищеописаних способів по-своєму ефективний:

 • Корчівка дерев механічним способом зручна, якщо потрібно розчистити ділянку під будівництво будинку або робити планування ділянки.
 • Корчівка на ділянці, де вже є об'єкти, буде більш зручною з використанням хімічних засобів. Це недорогий і нетрудомісткий спосіб.
 • Якщо ж ви плануєте на місці пня розбити грядку, рекомендується корчувати пні вручну або використовувати подрібнювач: дробарний апарат або лісову фрезу.

При бажанні навіть можна зробити пень оселею для їстівних грибів, але це тема для окремої розмови.

Статті за темою
 • Благоустрій прибудинкової території за допомогою визнав
 • Створення тину своїми руками
 • Способи укріплення берегів водойм
 • Вироби з пнів і корчів для саду своїми руками
 • Вироби для саду і дачі своїми руками
 • Падалка для саду і дачі своїми руками
 • Вироби з пнів і корчів для саду своїми руками
 • Скільки коштує створення альпійської гірки?
 • Способи та особливості вирівнювання дачної ділянки
 • Правильний догляд за грунтом на дачній ділянці - запорука щедрих врожаїв
 • Корчування пнів на дачній ділянці: доступні способи і їх тонкощі
 • Як правильно спиляти дерево бензопилою: правила безпеки при валки дерев
 • Види меліорації грунту садової ділянки: як можна поліпшити родючість землі?
 • Як вибрати культиватор для дачі: на що дивитися перед придбанням?
 • Свердловина на дачі: технологія буріння свердловини на пісок своїми руками
 • Все про рутарій або як зробити сад зі старих пнів і коренів своїми руками
 • Як позбутися від порослі сливи і вишні в старому саду
 • Що робити в листопаді в саду
 • Посадка картоплі по Мітлайдера
 • Боротьба з мурашками на дачі
 • Кучеряві квіти для дачі
 • Падалка для дачі з дерева

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » Корчівка пнів дерев: огляд 8-ми ефективних способів прибрати залишки дерева