Озеленення ділянки будинку і дачі: складання кращого проекту

Озеленення дачної ділянки: загальні правила

Створення куточка природи у вигляді зелених насаджень у поєднанні з неживими композиціями (або без них) дозволяє людині не тільки надати певну естетику зовнішнього вигляду власної землі. Це також дозволяє отримувати корисний дохід у вигляді фруктів, овочів і квітів, але без псування зовнішнього вигляду ділянки. Ця художньо-прикладна практика - складне, але цікаве мистецтво, що увібрало в себе не тільки основи ландшафтного дизайну, а й знання рослинництва, агрономії та інші.

З того моменту, як прийнято рішення озеленити прибудинкової ділянку, потрібно провести ряд заходів, не пов'язаних, на перший погляд, з самою посадкою рослин. Тим не менш, вони дозволять провести висадку рослин і прикраса території з максимальною користю.

Фото - озеленення ділянки

Чагарники і дерева для озеленення

Перше, що потрібно зробити, це скласти докладний ландшафтний план з урахуванням мікроклімату ділянки, ступеня родючості і вологості грунту, освітленості і використання вже наявних рослин. Також потрібно звернути увагу на рельєф: його завжди можна вигідно використовувати, але небажання рахуватися з кожним пагорбом може призвести до неприємних наслідків.


У першу чергу, потрібно звернути увагу на температуру і погодні умови. Від цього залежить вибір видів рослин для самої ділянки: холодостійкі, теплолюбні, однолетники і так далі. Обов'язково потрібно врахувати ступінь освітленості буквально на кожній ділянці землі: для висадки світлолюбних, що переносять півтінь і тіньолюбних пагонів потрібні різні умови, при цьому самі рослини практично завжди можна комбінувати між собою.

Озеленення ділянки також напряму залежить від внутрішніх вод грунту і можливостей поливу. Грунтові води, частота появи верховодки зможуть сказати про те, чи потрібен глибокий або поверхневий дренаж ділянки. Такі показники важливі для розмітки посадки рослин. Від них залежить і те, чи будуть в саду або городі штучні водойми.

Врахування особливостей рельєфу - Обов'язкова складова при плануванні робіт з озеленіння. Будь-яку непривабливу, на перший погляд, гірку, кожну впадинку можна вигідно використовувати для створення унікального дизайну місцевості. У проекті потрібно звернути увагу на місце розташування землі - Південний або північний схил, захищена вона від вітру, чи має особливості, що впливають на сход вод і т.д.

Озеленення ділянки своїми руками: кілька цікавих способів

Досить велика кількість людей уявляє собі озеленювальні роботи у вигляді висадки корисних культур та квітів у довільному порядку. Насправді, сучасний дизайн цим обмежитися не може: використовуючи всі «напрацювання» попередників у вигляді оформлення теплиць і клумб, він пропонує кілька цікавих варіантів окультурення землі.

Фото - озеленення дачної ділянки

Альпійська гірка

Альпійська гірка в класичному варіанті являє собою відтворений куточок гірської природи. Як наслідок, в ній повинні бути використані саме гірські альпійські рослини в гармонійному поєднанні з каменями, брилами і щебенем. Обов'язково також продумується і композиція штучного схилу. Основа гірок - художня нерівність рельєфу, вигідне становище рослин, представлене для близького розгляду.

Доброю ідеєю буде органічне включення подібної гірки в природний ландшафт, а також поєднання з іншими об'єктами ділянки. Поруч з нею можна поставити альтанку або лавочку, влаштувати штучна водойма з підсвічуванням. Якщо ж висадка тільки альпійських рослин господаря не влаштовує, він може створити на ділянці рокарій - кам'яну альпійську композицію, головна відмінність якої полягає у використанні не тільки гірських рослин.

Вертикальне озеленення - оригінальний спосіб, який, тим не менш, вимагає пристрою підвісних і стоячих конструкцій. Вертикальна висадка дозволяє прикрасити за допомогою решіток, підвісних вазонів для квітів і сходів ті ділянки, на які посадити рослин звичайним способом не виходить. На присадибну ділянку озеленення вертикальним способом чинить просто магічну дію: Вигідно змінюється дизайн, з'являються нові «затишні» куточки, під зеленими насадженнями ховається неприваблива стіна гаража.

Фото - озеленення ділянки своїми руками

Жива огорожа

Озеленення дачної ділянки своїми руками: кілька простих правил

Для дачної ділянки, який відноситься до будинку, де знаходяться тільки якийсь час в році, озеленювальні роботи можна проводити за деякими правилами. Не завжди потрібно створювати складний дизайн і облаштовувати водойми, за якими ранньою весною чи пізньою осінню нікому буде доглядати. Більш вигідним рішенням буде просте озеленення з використанням як культурних, так і суто декоративних рослин.

По-перше, якщо господар вирішує взятися за такі роботи самостійно, перше, про що йому варто подумати - це пристрій дренажної системи. Також не варто забувати про можливість прокладки систем автоматичного поливу, установці освітлювальних приладів і зведенні підпірних стінок. Прокладати садові доріжки теж краще заздалегідь, щоб відразу було видно наочний план ділянки.

На ваше озеленення дачної ділянки фото будь-якого грамотного дизайну може зробити благотворний вплив. Дивіться, як і що влаштовують інші, вчіться, відзначайте: краще перейняти деякі способи посадки і почути поради, ніж потім гірко «перекроювати» ландшафтний проект. Обов'язково пам'ятайте, що культурні корисні рослини обов'язково згодяться на дачі: Адже практично завжди на дачні ділянки їздять також і з метою висадки майбутніх зимових запасів.

Якщо в будинку планується жити не весь рік, краще проводити озеленення невибагливими рослинами, деякі з яких обов'язково пересаджувати взимку. Це декоративні та плодові крупномери, хвойні та листяні: при уповільненні вегетативних процесів процес висаджування стане для них не таким травмуючим. А ось для чагарників різних видів краще вибрати ранню весну або пізню осінь: вони повинні бути висаджені в підготовлені траншеї з дренажним шаром. Вони (також живоплоти і ліани) Дуже чутливі до подальшого догляду: удобрення, мульчування.

На дачних ділянках важко обійтися без партерних і клумбових квітів, які несуть на собі декоративну функцію, будучи колірної домінантою в озеленювальних проекті. Для дачних ділянок краще поєднувати однолетники і багаторічники, квітучі все літо, тоді можна забезпечити безперервне цвітіння протягом усього дачного сезону, на радість дбайливих дачників.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Штучні декоративні дерева та чагарнику в ландшафтному дизайні
 • Крупномери: види дерев і технологія посадки
 • Декоративні рослини: види для дому та вашого парку
 • Види декоративних чагарників, які краще підійдуть для вашої ділянки
 • Хвойні рослини як мистецтво створення присадибної ділянки
 • Озеленення ділянки: садимо самі або з компанією?
 • Дендроплан дачної ділянки: а чи потрібен він при плануванні зелених насаджень
 • З чого розпочати благоустрій та озеленення дачної ділянки
 • Вибираємо квіти і декоративні рослини для альпійської гірки
 • Як організувати вертикальне озеленення ділянки ліанами і ампельними рослинами
 • Як цікаво задіяти підпірні стінки в ландшафтному дизайні саду і присадибної ділянки
 • Прикрашаємо дачу і присадибну ділянку підвісними композиціями з ампельних рослин
 • Вертикальне озеленення дачі своїми руками: премудрості від дизайнерів
 • Приклади планувань ділянок на 6-20 соток + основи зонування
 • Правила складання дендроплана ділянки та перечетной відомості
 • Осінній ландшафт дачної ділянки
 • Ландшафтний дизайн садової ділянки
 • Ландшафтний дизайн саду
 • Ландшафтний дизайн дачної ділянки
 • Як облаштувати дачну ділянку
 • Вертикальне озеленення стін
 • Дизайн дачної ділянки 10 соток
 • » » Озеленення ділянки будинку і дачі: складання кращого проекту