Великий плодовий сад в споконвічно російською стилі - мрія будь-якого садівника.

Зміст:

Навіть якщо ви на своїй ділянці хочете створити лише місце для відпочинку на природі, про плодово-ягідних деревах і чагарниках ви навряд чи відмовитеся мріяти. Фрукти і ягоди, щойно зірвані з гілок - що може бути смачніше, духмяний і корисніше? Крім того, плодово-ягідні посадки, правильно розплановані і вирощені, можуть стати декоративною прикрасою вашого ділянки, додати саду вигляд справжнього маєтку.

Плодовий сад вимагає попередньої підготовчої роботи. Ваш майбутній плодово-ягідний сад буде складатися з висаджених вами саджанців дерев і чагарників, які виростають не за один рік. Тому помилки при плануванні і висадці всіх примірників, складових майбутній плодовий сад, буде дуже нелегко виправити. Перш ніж почати саджати ваш плодовий сад, потрібно знати особливості рельєфу ділянки, її мікроклімат, склад грунту на ділянці.

Фото - плодовий сад

Цвітіння яблунь у саду

Розташування плодового саду на ділянці

Планування плодового саду починається з вибору місця його розташування на ділянці. Неодмінна умова - максимум сонячного світла. Принципово важливо і те, з якими зонами буде межувати ваш плодовий сад.


Бажано, щоб дерева не затінювали і не закривали такі декоративні елементи ділянки, як квітники і клумби. Також не варто висаджувати дерева між декоративними насадженнями і входом в будинок, перед оглядової або дитячим майданчиком. Можна і не ізолювати плодовий сад в окрему частину ділянки, а розмістити дерева по периметру або як обрамлення зони відпочинку. У разі прийняття такого рішення потрібно враховувати, як дерева і чагарники впишуться в загальний вигляд ділянки.

Після вибору місця розміщення слід подумати про те, які саме види дерев і чагарників будуть складати ваш майбутній плодовий сад, які сорти їх підходять і як вони розміщуються щодо інших посадок. Найкраще - намалювати детальний план садової ділянки з усіма наявними будівлями і великими будовами по сусідству, куди і включити бажані посадки.

Зробіть плодовий сад фото, яке дозволить вам побачити вашу ділянку як би з боку і допоможе намалювати план. Це наочно продемонструє вам вигляд вашого саду з урахуванням майбутніх дерев і чагарників і дозволить уникнути багатьох помилок. Саме тоді закладка плодового саду буде правильною.Фото - плодовий сад фото

План повинен відображати як кількість дерев і ягідних кущів, так і співвідношення сортів і культур між собою: їх здатність взаімоопиленія, терміни дозрівання і лежкість плодів.

Вибирайте сорти різних строків достигання - це дозволить весь літньо-осінній сезон ласувати свіжими ягодами і фруктами.

Планування плодового саду вимагає врахувати і той фактор, що високорослі і великі дерева не повинні затінювати більш низькі і мініатюрні. Так великогабаритні «Аніс», «Антонівка» - «Грушівку московську» або «Білий налив». Більш мініатюрні дерева слід висаджувати ближче до сонячного світла, ніж великі сорти. Не забувайте про запилення один одним дерев.

Після того, як детальний план складений і враховані всі нюанси, слід на місцевості відзначити кілочками або іншими покажчиками місця висадки саджанців із зазначенням тієї чи іншої культури.

Як вибрати саджанці

При покупці саджанців уважно оглядайте весь відібраний матеріал. Всі деревця повинні виглядати міцними і здоровими: крони і кореневі системи помітно розвинені, категорично не допускайте пересихання кореневої системи до моменту висадки в грунт.

Щоб запобігти цьому, умочують в розчин глини і гною і обмотують вологою тканиною. Якщо вам не вдалося уникнути підсихання коренів, їх потрібно підрізати гострим лезом ножа до здорового місця і замочити на пару діб у воді.

Фото - закладка плодового саду

Саджанці для посадки

Підготовка посадкових ям

Копати посадочні ями треба навколо кілочків або інших міток, які ви завбачливо залишили на ділянці відповідно до плану. Для всіх видів дерев і чагарників копають ями потрібної глибини і ширини, при цьому для всіх культур грунт, взята з верхнього горизонту, відкидається в одну сторону, а з нижнього - в іншу.

Глибина ями залежить від залягання глеевого шару (Невеликий горизонт глини сірувато-синюватого або сизого кольору, консистенцією нагадує господарське мило), який, набухаючи, утримує вологу і затримує ріст коренів дерева. Глейові шар рекомендується повністю прибрати з-під коріння, використовуючи його в подальшому для садових доріжок.

Всі ями робляться зі стрімкими краями - це дозволяє ґрунтової суміші в ямі при їх осаді (її термін більше року) рівномірно опускатися. В якості дренажу на дно ями укладають 10-12 сантиметровий шар щебеню, крупного річкового піску, битої цегли і т. п. (до 10-12 см). Також укладають консервні банки, цвяхи, старе залізо, бите скло. На цей дренаж викладають органічні добрива, змішуючи їх з деревної і мінеральними золами: органіка - 5-6 відер на яму, зола - 1-1,5 кг, суперфосфат - до 1 кг, калій сірчанокислий - до 130-150 м

Азот робить негативний вплив на приживлюваність, тому азотні добрива рекомендується не вносити, а використовувати для підгодівлі прижилися саджанців.

На шар органіки укладають гіркою грунтосуміш, збагачену перегноєм (без мінеральних добрив) і обережно поміщають в неї і на неї кореневу систему саджанця, обрізаючи за допомогою секатора всі пошкоджені частини. Майже в центрі дна ями забивається кілок і вже до нього підв'язується сам саджанець. Горбок з почвосмеси повинен підніматися над поверхнею на 15-20 см, при тому, що в ямі грунтосуміш повинна бути ретельно прим'ята ногами.

Плодові чагарники для саду

Чагарники в плодово ягідний сад при посадці потребують того, щоб їх коренева шийка залишалася при посадці над поверхнею грунту також на 15-20 см, як і у плодових дерев. Якщо не дотримуватися цього правила, то ущільнення і усадка грунту в ямі призведе до того, що посадки виявляться як би в «блюдцях ». Ви будете змушені піднімати їх, щоб розвиток не затримувалося, і кора на кореневій шийці не боліла через зайвої вологи.

Ями до посадки плодових і ягідних культур необхідно готувати завчасно і ретельно, щоб встигнути до початку жовтня (найбільш сприятливий час для посадки).

Догляд за плодовим садом - це не тільки робота, а й задоволення, адже через роки молоді саджанці розвинуться в плодоносні і красиві дерева, які не тільки будуть вашою гордістю, а й довгі роки будуть радувати ваших дітей і навіть онуків. Адже такі кісточкові культури, як абрикос, вишня, слива можуть рости і плодоносити від 15 більше ніж до 30 років. Яблуні при правильному догляді можуть приносити плоди і до 30-50 років. Зате ягідні чагарники, чорна смородина, наприклад, дають перший урожай вже на другий чи третій сезон.

Статті за темою
 • Як вибрати дерева і декоративні рослини для саду
 • Як вибрати і розмістити на ділянці садові квіти
 • Весняні роботи в саду і городі
 • Осінні роботи в саду і городі
 • Календар садівника-городника на 2014 рік
 • Створюємо ягідний сад з плодовими чагарниками: все від саджанців до врожаю та обрізки
 • Планування городу і плодового саду: від креслення до висадки культур в прикладах
 • Сільський стиль в ландшафтному дизайні: створюємо атмосферу єднання з природою
 • Що потрібно встигнути зробити в саду і городі у вересні
 • Посадочні дні в травні 2015
 • Місячний календар посадок на Квітень
 • Місячний календар посадок і садово-городніх робіт. Вересень 2015
 • Роботи на дачі в серпні
 • Як посадити вишню
 • Посадка плодових дерев восени
 • Ландшафтний дизайн саду
 • Обрізаємо дерева і чагарники
 • Які добрива вносити для полуниці, малини, смородини
 • Планування ділянки заміського будинку. Приклади планування ділянки 12, 15 і 20 соток
 • Коли садити грушу. Посадка груші навесні і восени - секрети успіху
 • Як садити вишню
 • Як правильно садити яблуні

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » Великий плодовий сад в споконвічно російською стилі - мрія будь-якого садівника.