Як підготувати гортензію до зими і забезпечити пишне цвітіння влітку

Існує думка, що гортензія - рослина примхливе, що вимагає ґрунтовного укриття на зиму для збереження квіткових бруньок. Це вірно лише частково, тому відноситься тільки до крупнолістной різновиди. Інші види (деревоподібна і метельчатая) відмінно зимують без укриття в середній смузі Росії. Якщо ви не знаєте, до якого виду належить, зростаюча на вашій ділянці гортензія, чому вона не цвіте або цвіте недостатньо пишно, як підготувати її до зими, то в цій статті, можливо, знайдете відповіді.

Зміст

Оптимальне місце посадки і підкислення грунту ^

Всі види гортензії чудово ростуть і квітнуть на злегка притінених ділянках, захищених від протягів. Грунт має бути підкисленою. Для цього рудий верхової торф або ялиновий (сосновий) опад потрібно змішати з листовим перегноєм. При висадці саджанців такою сумішшю наповнюють посадкову яму. Якщо кущі вже ростуть, то верхній шар грунту потрібно замінити зазначеної сумішшю або замульчувати нею пристовбурні кола. Протягом всього сезону гортензії потрібні рясні, регулярні поливи.

Відео-урок про осінню обрізку деревовидної і метельчатой гортензій ^

Навесні, при сухій погоді, всю підмерзлу частину потрібно зрізати до живої тканини. В цей же час слід видалити всі тонкі, перехрещуються і загущающие пагони. Після особливо суворої зими обрізка деревовидної гортензії може вийти занадто короткою, це навіть на користь рослині, тому омолодження завжди сприяє більш пишного цвітіння кущів.

Як підготувати гортензію до зими ^

Підготовка деревовидної гортензії до зимівлі ^

Деревоподібна гортензія відрізняється щитковидні суцвіття білого кольору, які з часом набувають зеленуватий відтінок

Гортензії деревоподібної характерні щитковидні білі суцвіття, які з часом набувають зеленуватий відтінок. Старі сорти цього різновиду абсолютно некапризна, укриття на зиму їм не потрібно. Але нещодавно виведені крупноцветковие сорти, особливо, доставлені з розплідників теплих регіонів, вимагають незначного підгортання. Цвітуть вони на пагонах поточного року. Якщо в період морозів станеться підмерзання верхній частині пагонів, то на цвітінні це практично не позначиться.

У літературі зустрічаються поради, що обрізати відцвілі суцвіття на зиму не потрібно, що зробити це краще навесні, так краще зберігаються нижележащие нирки. Це вірно, але під вагою снігу, що накопичується на суцвіттях, пагони можуть зламатися. Тому пізньої осені розумніше видалити відцвілі суцвіття і неодревесневшіе частини пагонів, які однозначно не перезимують. Опале листя потрібно зібрати і спалити.

Дбаємо про волотисте гортензії ^

Метельчатая гортензія відрізняється пірамідальними суцвіттями і буро-червоними пагонами

Гортензія волотисте більш росла в порівнянні зі своєю деревовидної родичкою. Листя її більш темні, а молоді пагони мають бордово-бурий відтінок. Суцвіття її пірамідальні, щільні. Спочатку вони зеленуваті, потім - білі, а до кінця сезону стають брудно-рожевими. Цвіте вона також на пагонах поточного року. Зимує без укриття. Для повної гарантії збереження кореневої системи кущі бажано окучітіть садовою землею. Обрізка її проводиться за аналогією з деревовидної.

Як укрити крупнолистную гортензію ^

Крупнолистная гортензія, що вимагає надійного укриття на ЗиУ

Друга назва гортензії крупнолістной - макрофілла. Ось ця неженка і вередник. Без надійного укриття на зиму рожевих або блакитних суцвіть не побачити. Цвіте вона на пагонах минулого року. Під час цвітіння очей неможливо відірвати, настільки вона хороша, тому квітникарі прикладають максимум зусиль, щоб зберегти квіткові бруньки.

Способи укриття гортензій на зиму ^

Перший варіант укриття ^

Пагони крупнолістной гортензії пригнути до землі, закріплені, укриті ялиновим гіллям і плівкою

До укриття бажано видалити тонкі і перехрещуються пагони, зібрати всі залишилися на рослині та опале листя. Кущ потрібно розділити, враховуючи напрямок росту пагонів, по частинах зв'язати, пригнути до землі і закріпити. Пагони, як правило, гнучкі, поломов не відбувається. Накрити лутрасилом, агроспаном або будь-яким іншим нетканим матеріалом. Зверху присипати пристойним шаром сухого листя зі здорових дерев, покласти плівку або що-небудь запобігає намокання (мішок від цукру, наприклад). І на завершення накинути шматок старого килима. Може скластися враження, що під таким укриттям кущі зопріють, нічого подібного.

Другий варіант укриття ^

Надійне укриття куща крупнолістной гортензії

В основу підготовленого куща (без листя і суцвіть) і зону розташування коренів потрібно насипати кілька відер садової землі. Поставити навколо рослини низькі дерев'яні ящики. Укласти на них пагони гортензії і закріпити їх, використовуючи щілини підставок. Прикрити декільком шарами агроспана або аналогічного матеріалу, а зверху закрити плівкою.

Поспішати з розкриттям можна, інакше всі докладені зусилля виявляться марними. Гортензії крупнолістной можуть сильно нашкодити поворотні заморозки. Точний час розкриття вказати складно, воно залежить від регіону вирощування, н

Статті за темою
 • Як підготувати сад до зими
 • Як виростити виноград у себе на дачі?
 • Підготовка винограду до зими - укриття і догляд
 • Підготовка туї до зими - укриття і правильний догляд
 • Готуємо гортензію до зими - укриваємо і доглядаємо
 • Гортензія - справжня принцеса у вашому саду
 • Підготовка троянд до зими - укриття і правильний догляд
 • Як надійно укрити троянди на зиму
 • Як підготувати і надійно укрити виноград на зиму
 • Особливості догляду за трояндами: плетистими, флорибунда, чайно-гібридними
 • Догляд за трояндами восени: як готувати кущі до зимівлі у вересні та жовтні?
 • Як укрити троянди на зиму - все про порятунок королеви квітів від морозів
 • Догляд за трояндами в саду восени
 • Укриття плетистих троянд на зиму
 • Старовинні назви зимостойких сортів троянд
 • Коли вкривати троянди
 • Як укрити троянди на зиму
 • Укриття троянд на зиму
 • Осінні роботи в квітнику
 • Гортензія садова
 • Як правильно обрізати виноград
 • Гортензія садова: посадка догляд

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » Як підготувати гортензію до зими і забезпечити пишне цвітіння влітку