Штучний газон - альтернатива натуральній газонної травичці

Фото - Переваги штучного газонуТой, хто намагається утримувати територію заміського будинку, дачної ділянки або ділянки землі перед будинком і офісом у відмінному стані, знає як важко доглядати за газонної травою, яка необхідна при облагороджування території.

Зміст

Натуральний газон вимагає періодичної стрижки, підгодівлі, поливу, освітлення та підсіву насіння в облисіли або пошкоджених місцях. В даний час можливість влаштувати штучний газон вирішує практично всі перераховані вище проблеми. Єдина проблема, яка може виникнути у людини, що вирішила організувати штучний газон - це психологічний бар'єр, усвідомлення того, що трава на такому газоні не натуральні, а штучна.

Структура штучного газону ^

Штучний газон - це покриття зі штучної трави, що імітує натуральну, представлене в рулоні. Штучна трава - являє собою поліпропіленове або поліетиленове ворсове волокно (залежить від призначення майбутнього покриття), що імітує по фактурі і зовнішньому вигляду натуральну траву і закріплене на підставі високої еластичності, з подальшим покриттям латексом. Покриття штучний газон має висоту ворсу, варіюється в межах 6 - 100 мм, у зв'язку з цим покриття має різне цільове призначення.

Фото - Структура штучного газону

Штучний рулонний газон ^

Функціональна придатність штучного покриття визначається трьома типами його наповнення:

1. Засипний газон - між трав'яними ворсинками і пісок і гумовий гранулят, застосовується, в основному, на футбольних полях, де за рахунок гумового грануляту покриття пом'якшується тертя при ковзному падінні футболістів у підкатах.

2. Полузасипной газон - між трав'яними ворсинками тільки кварцовий пісок, укладається на тенісних кортах і універсальних майданчиків для ігор.

3. Незасипной газон - з необов'язковим пересипанням кварцовим піском, але з відмінними естетичними властивостями. Тому рекомендується при оформленні ландшафтного дизайну з мінімальним навантаженням пересування по ньому.

Колірні характеристики штучного газону різноманітні. В одному покритті ворс може бути пофарбований двома відтінками зеленого кольору, що додає особливу натуральність всьому покриттю при ландшафтних роботах. Для тенісних кортів ворс покриття може бути червоного, коричневого або цегляного кольору, а в комплект вам запропонують покриття білого або жовтого кольору - для розмітки корту, розмітка врізається в коричневий штучний газон (або зелений для футбольного поля) і укладається без проблем, немає необхідності додаткового фарбування його під розмітку.

Жорсткість покриття визначається структурою волоконного ворсу. Поліетиленове волокно, більш тонке і особливо еластичне, застосовується в оснащенні спортивних ігрових і дитячих майданчиків, футбольних полях. Більш жорстким ворсом володіє поліпропіленове волокно, воно призначене для газонів, що укладаються для гольфу, тенісу та інших видів спорту з мінімальним падінням. Проміжки між трав'яним ворсом заповнені спеціальним гранулятом - гумовими гранулами і кварцовим піском.

Гігроскопічність штучного газону досить висока - в межах 60 л / хв на 1 м2 поверхні газону, що забезпечує хороший дренаж і перешкоджає утворенню застійних калюж на газоні після дощу або мокрого чищення в процесі його експлуатації.

Якісні властивості штучного газону відповідають його якісним характеристикам:

1. Натуральність, широке коло колірних рішень і відсутність характерного для пластмасових виробів відблиску.

2. Експлуатується штучний газон на закритих і відкритих майданчиках протягом усього року.

3. Покриття володіє високим показником зносостійкості, стійкості до пожеж, впливу ультрафіолетових і сонячних променів, тепловому впливу, не боїться перепадів температури, морозів, надлишку або нестачі вологості, стійке до дії миючих засобів і агресивних хімічних речовин.

4. Має унікальну пружністю, підтримуючи постійну форму трави штучного газону і забезпечуючи натуральність відскоку і похила м'яча, при бігу - відмінне зчеплення ніг з поверхнею газону.

5. Не потребує поливу, стрижці, підгодівлі. Не жовтіє і не витоптується. Легко миється і чиститься, можлива дезинфицирующая обробка газонного покриття.

Фото - Штучний газон не вимагає догляду і поливання

Укладання штучних газонних покриттів ^

Оскільки в продаж штучне покриття газону поставляється в рулонах, то укладання його, як на малих, так і на великих площах, не складне. Укладання забезпечується простим розкочуванням рулону. У міру укладання покриття, його закріплюють спеціальними плінтусами по периметру поля або ділянки. Смужки рулону, при масштабному покритті, між собою скріплюють спеціальними скобами.

При оформленні вітрин, інтер'єрних живих куточків в приміщенні, де потрібна невелика покриття полотном або його фрагментарні ділянки, можна скористатися клеєм або взагалі не фіксувати, якщо передбачається, що до нього не буде застосовуватися ніяке вплив.

На відкритих майданчиках штучний газон укладають на спеціально підготовлений грунт. Перед Фото - Довговорсове штучний газонтим, як укладати штучний газон, необхідно провести вирівнювання поверхні майданчика і ретельно очистити її від грубих сміттєвих включень (камінчики, бите скло, арматурний дріт, бляшані кришки від пляшок та інше). Для кращого зчеплення газонного покриття з грунтом, його необхідно рясно полити водою відразу ж після укладання і кріплення. Газонне штучне покриття, що має водонепроникну фактуру, повинно лягати на основу, що забезпечує стік води. Основа під покриття обладнується ухилами, які і забезпечують необхідний дренаж.

Застосування та експлуатація штучного покриття для газону ^

Завдяки своїм якісним характеристикам і високих показників властивостей, штучний газон затребуваний у багатьох сферах діяльності і життя людини, він застосовується для вирішення таких функціональних завдань, як покриття для майданчиків різних спортивних напрямків, професійних та аматорських. Актуальний штучний газон і у сфері ландшафтного дизайну, при оформленні зимового саду, обробки внутрішніх приміщень ресторанів, кафе, барів, готельних комплексів, а також зовні будинків, при оформленні території навколо басейнів і штучних водойм. У зв'язку з багатопрофільної універсальністю, штучний газон поділяють на два види:

1. Декоративне покриття - штучний газон, при виборі якого керуються тільки його естетичними властивостями.

2. Спеціальне покриття - штучний газон, до якого пред'являється ряд вимог залежно від складності завдань, які повинні вирішитися в ході укладання штучного покриття.

Фото - Штучне газонне покриття легко і швидко укладається

Обслуговування і догляд за штучним газонним покриттям ^

Газон зі штучного матеріалу невибагливий і не вимагає такого ретельного догляду, як натуральний газон. Але в деякому контролі його стану і в періодичній профілактичній роботі потребує. Для цього газонне покриття потрібно поливати водою (для відновлення зчіпки) з періодичністю 1 р / тиждень і 2-4 р / місяць проводити мульчування - в певних ділянках проводити неглибоке проколювання поверхні газону.

Статті за темою
 • Штучний газон для дачі
 • Експрес - газон в ландшафтному впорядкуванні
 • Рулонний газон - озеленення території за 1 день
 • Газон для дачі та його види
 • Догляд за газоном в різний час року
 • Стрижка газону
 • Оформлення та облаштування газону
 • Особливості укладання і догляду за рулонним газоном
 • Каток для газону - застосування та виготовлення своїми руками
 • Газон взимку - правильна підготовка і догляд
 • Хочете отримати ідеальну галявину за місяць - стеліть рулонний газон
 • Як правильно вибрати насіння трави для посівного газону
 • «Зелена галявина від-кутюр»: чим гарний рулонний газон
 • Створюємо газон з квітучих строкатих трав і польових квітів
 • Штучний газон: приклади застосування в саду і етапи укладання
 • Догляд за газоном після зими
 • Технологія укладання рулонного газону
 • Газонна трава: секрети вирощування та догляду
 • Газон
 • Автоматичний полив газону своїми руками
 • Покриття майданчиків на дачі за допомогою пластикових модулів
 • Ландшафтний дизайн. Газони

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » Штучний газон - альтернатива натуральній газонної травичці