Штучний ставок на дачі, пристрій, будівництво та оформлення

Зміст:

Напевно, майже всі з нас у своїх мріях бачили штучний ставок на дачі. Це красиво, це романтично. Біля такого ставка можна сидіти ввечері. У такий ставок можна посадити лілії. Нас завжди буде радувати вид води - так чому ж не влаштувати це у себе на дачі? Зробити це не так вже й складно, головне - задатися метою! Подивіться, що б докладніше розібратися в тому, як побудувати ставок на дачі фото.

Фото - штучний ставок на дачі

Автор - Олексій Шихов та ландшафтна студія «Зелений хутір »

Вибір місця і розміру дачного ставка

Звичайно ж, це в першу чергу повинно залежати від розміру вашої ділянки. Якщо він у вас невеликий - не варто віддавати його третину під влаштування ставка на дачі. Це незручно, та й виглядати буде погано. Але тут криється один маленький секрет - насправді, чим більше ставок, тим легше його обслуговувати. Маленькі ставки набагато гірше вписуються в навколишнє їх екосистему. Вони швидше забруднюються, тому що в ньому занадто мало місця для водних мешканців. Такий ставок не буде добре гармоніювати з навколишнім середовищем.


Місце для ставка вибирається не тільки з естетичної точки зору. Бажано, що б будівництво ставка на дачі відбувалося в належному для цього грунті - він не повинен бути занадто м'яким, а твердий грунт вам буде складно копати. Звичайно ж, там не повинно бути каменів, а особливо якихось ріжучих предметів - вони можуть пошкодити плівку. Так само на цьому місці не повинно бути сильного вітру - через нього не будуть рости високі водні рослини.

Сонячні промені не повинні висвітлювати ваш ставок більше 10-ти годин. Звичайно, ставок можна обсадити високими рослинами, туями, наприклад. Листяних дерев краще уникати - інакше по осені в ваш водойму нападає багато листя. Якщо сонця буде багато, ваш ставок буде наповнений великою кількістю дрібних зелених водоростей, і вода в ньому просто буде цвісти.

Фото - ставок на дачі фото

Ставок з водяними рослинами

Матеріали для будівництва ставка на дачі

У вас є два варіанти для створення ставка - ви можете використовувати для цього готову ємність із пластику, склопластику або залізобетону, або ж бутилкаучукові плівку.

Швидше за все, звичайно, використовувати яку-небудь ємність. Для цього треба просто вирити поглиблення в землі достатньої для цього величини і встановити туди котлован. Але зазвичай такі ємності для ставка не бувають великих розмірів, а значить, великий ставок зробити не вийде.

Фото - пристрій ставка на дачі

Мініатюрний ставок

Великий, вільний ставок можна зробити за допомогою бутилкаучуковой плівки. Таку плівку знайти не так складно - вона продається в багатьох спеціалізованих торговельних центрах. Така плівка потрібна в ставку для гідроізоляції. Не варто економити і використовувати поліетилен - він швидко зіпсується.

Залізобетон підходить для масштабних і довговічних ставків. У таких ставках можна купатися, ходити ногами і не бояться пошкодити дно. Але з бетоном працювати набагато складніше - для нього необхідна подвійна гідроізоляція, повне дотримання всіх технологій роботи - ціна такого пуда буде дуже високою, але якщо ви хочете ставок на століття, то вона виправдає себе повністю.

Пластиковий ставок для дачі

Пластиковий ставок - це ставок на основі жорсткої пластикової ємності. З нею не можна зробити великий ставок, але маленький, акуратний ставочок вийде у вас дуже непогано. Форма і розміри прудика визначаться відразу при покупці ємності. Але слід врахувати, що мінімальна глибина ємності повинна становити 80 см - тоді взимку ставок не буде повністю промерзати, і воду з нього ну потрібно буде вичерпувати.

Ємність для ставка досить тендітна - перевозити і встановлювати її потрібно дуже акуратно. Товщина стінок у неї становить приблизно 3 мм. Будь тріщина відразу порушить гідроізоляцію, а заклеїти її буде вельми проблематично.

Найкраще купувати ємності з посиленого пластику - вони набагато більш довговічні, ніж звичайні пластмасові ємності. Пластмасу руйнує постійний вплив сонячного світла. Посилений пластик служить близько 20 років.

Але найкращими і дорогими є резервуари, зроблені зі скловолокна з гумовою основою. Такий ставок буде радувати ваше око долее 30 років і до того ж він легко піддається ремонту. Склопластик вважається дуже екологічним матеріалом. Такі ємності, зазвичай, бувають чорного, коричневого та зеленого кольору - що б бути максимально непомітними у вашій зеленої середовищі. На їх виступаючі краї наноситься покриття, що імітує природні матеріали.

Установка ємності

Коли місце для майбутнього ставка вже вибрано, необхідно намітити його контури. Для цього потрібно докласти перевернуту догори дном ємність до землі і обвести її. Далі необхідно викопати місце для ємності по обведеному контуру. Губіна викопаної ями повинна бути на 40 см глибше ємності - ці 40 см необхідно буде засипати піском для дренажу. Пісок необхідно добре утрамбувати. Вам ставок дожна бути ідеально горизонтальним - перевірте це за допомогою рівня.

Як тільки всі основні роботи будуть зроблені - яма викопана, засипана піском, пісок утрамбований, помістіть туди ємність. Робіть це акуратно, щоб не пошкодити її. Наповніть ємність водою. Ще раз перевірте горизонтальність вашого ставка - покладіть дошку на його краю і встановіть на дошку рівень. Простір між бічними стінками ємності і виритої ямою теж необхідно щільно заповнити піском.

Якщо ваша робота виконана ідеально, то слід звернути увагу на оформлення ставка на дачі.

Оформлення ставка

Спочатку необхідно вирубати краю ємності. Матеріал буде залежати від вашого бажання, це може бути плитка, цегла, газон. З газоном потрібно бути акуратніше - від нестачі вологи він може зів'янути і пожовтіти, і тоді це вже не буде виглядати красиво.

Ваш водойму можна прикрасити фонтаном. Вони будуть забезпечувати навідними і підводними насосами. Типу насоса залежить від сили струменя біля фонтану. Підводний насос встановлюється на дні ставка. Він втягує воду з дна ставки і викидає її верх. Надводний насос встановлюють в окремій замаскованої цегляної камері неподалік від ставка. Вода до нього подається по трубі. Такий насос потребує великої технічному оснащенні. До того ж, він переганяє багато води, а значить і не дуже добре підходить для невеликих декоративних пластикових водойм.

Крім фонтанів, ви можете прикрашати свої водойми підсвічуванням. У сучасних магазинах можна знайти безліч варіантів підсвічування для вашого ставка.

Для захисту свого водойми від листя, навесні ви можете натягувати на нього дрібнопористий сітку. Вона натягується над водою в жовтні-листопаді і забирається перед снігом. Плаваючий сміття можна прибирати скиммером - спеціальним насосом.

Ретельно стежите за чистотою свого ставка і відразу видаляйте всяке сміття, нанесений туди вітром або, в гіршому випадку, людьми або тваринами. Природний сміття відразу почне розкладатися і псувати вигляд. Так само будьте обережні з тваринами. Деякі дрібні з них, наприклад, жаби, люблять стрибати в воду, а якщо краї біля водойми знаходяться занадто високо, то не можуть вистрибнути звідти. Іноді вони втомлюються плавати і гинуть там. Тому було б непогано, якби ваш водойму передбачати можливість вибратися звідти тваринам.

Якщо ви поселили в ставку риб, то стежте, що б їм завжди вистачало кисню. Для того, що б він у них був завжди, використовуйте насоси-аератори. Вони працюють за типом акваріумних насосів, тільки у них більший розмір і потужність.

Що б уникнути цвітіння води, яке виникає, коли пода дуже сильно прогрівається, садіть в ставок рослини-оксігенератори. Вони наповнюють воду киснем (і, до речі, сподобаються декоративним рибкам!). Це такі рослини, як роголістнік, болотник і елодея канадська. Ви можете знайти їх в спеціалізованих магазинах або ж замовити оп каталогу. Уникнути сильного прогріву води допоможуть водні рослини з великою площею листя - це латаття і кубушки.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Штучна водойма як прикраса саду і технологія його створення
 • Створюємо ставок на дачі своїми руками
 • Розведення риби у дачному ставку
 • Рослини для ставка
 • Міні ставок на дачі зі старої ванни
 • Робимо гідроізоляцію ставка своїми руками - основні способи і правила
 • Догляд за ставком і його мешканцями круглий рік: грамотна чистка водойми і підживлення живності
 • Творче завдання: зробити штучний ставок на дачі своїми руками
 • Які переваги дає використання фільтра для ставка
 • Ставок для вирощування квітучих водних рослин
 • Моє лебедине озеро
 • Мій колоритний ставок, порослий болотною рослинністю
 • Як самостійно провести чистку ставка чи невеликої водойми
 • Водоспад на дачі своїми руками - покроковий приклад зведення
 • Падалка для саду зі старих шин - декоративний ставок
 • Будівництво штучних водойм на дачі
 • Маленький водойму в саду
 • Як побудувати садовий фонтан своїми руками на дачі
 • Робимо маленькі водойми на дачі зі старої ванни
 • Декоративний ставок в саду
 • Декоративна водойма
 • Водна композиція на дачній ділянці
 • » » » Штучний ставок на дачі, пристрій, будівництво та оформлення