Секрети розведення риб в штучних водоймах

Штучні водойми на присадибній ділянці можуть виконувати не тільки декоративну функцію, будучи ефектною частиною дизайну, але приносити непоганий користь. Розведення риби в штучних водоймах – захоплююче заняття, що дозволяє урізноманітнити дозвілля і виростити екологічно чисту рибу. Вирішуючи створити водойму для розведення риби з метою втілення мрії про риболовлю на власній дачі необхідно грамотно все організувати. Про це ми сьогодні і будемо говорити.

Зміст

Яким має бути оптимальний розмір водойми?

Ідеальним варіантом для повноцінного відпочинку і улюбленого заняття риболовлею є розташування ділянки поблизу вже існуючого водойми. Через брак можливості користуватися благами природи, власники присадибних ділянок завжди можуть створити своїми руками водойму для розведення риби.

Невибагливі в догляді види риб – фото

До числа самих невередливих в догляді риб сміливо можна віднести карася і коропа. Ці невибагливі види прекрасно пристосовуються до життя навіть в непроточних і досить дрібних водоймах

Карп – риба, прекрасно уживається на досить малих площах. Як показує практика, короп в малих водоймах нарощує масу швидше, ніж у великих ставках. Це обумовлено тим, що на малій площі риба витрачає менше енергії на пошук корму. Ставок невеликих розмірів зручний і для господаря, оскільки за малим водоймою простіше доглядати.

Варіації розмірів котлованів – фото

Розміри котловану можуть варіюватися в залежності від уподобань та можливостей власника ділянки

Невеликий ставок може вмістити до двох десятків карасів і кілька коропів середніх розмірів. В середньому береться на 1 куб води від 10 до 20 риб.

Для розведення коропів і карасів оптимально підійде домашній ставок, що має розміри 4х6 метри, з глибиною водойми – від 0,8 до 1,5 метра. Основною перевагою таких розмірів ставка є досить швидка прогреваемость води в літній період до температури 24-26 градусів, яка є найбільш сприятливою для життєдіяльності цих видів. Зниження температури у водоймі до 12 градусів може спричинити зниження інтенсивності живлення і активності росту у риби. Підвищення температури понад 30 градусів також веде до зниження активності процесів життєдіяльності коропів і карасів.

Підготовка ставка для розведення риби

Зміст і розведення риби в штучних водоймах починається з підготовки котловану для водойми. Визначившись з розмірами майбутнього ставка і викопавши котлован, слід вирівняти і утрамбувати поверхню грунту. Дно майбутнього водойми бажано зацементувати.

Дно котловану з поліетиленової плівки – фото

Альтернативним бюджетним варіантом може служити застосування щільної поліетиленової плівки для настилания дна

При акуратній експлуатації плівки досить міцна основа може прослужити не один сезон. Закладення на дно котловану попередньо склеєних між собою автомобільних камер від вантажних автомобілів – також досить поширений варіант, який не потребує великих фінансових затрат.

Бажаючи розводити в ставку крім риб ще раків, на дно водойми можна укласти биті горщики, трубки і різних розмірів камені. Такі «схованки» дозволять ракам укриватися від риб в період линьки.

Вологолюбні рослини біля водойми – фото

Узбережжя водойми можна засадити вологолюбними рослинами, такими як очерет і верба

Наповнити ставок можна як колодязної, джерельної або артезіанської, так і звичайною водопровідною водою. Незалежно від того, якою водою заповнений водойму, запускати рибу в перші дні в практично «стерильну» воду поспішати не варто. Вода повинна гарненько прогрітися на сонечку, відстоятися і обзавестися мікроорганізмами. Іншими словами вода повинна стати «живою». Прискорити процес збагачення води мікрофлорою допоможе пару відер «живої» води, перенесених з обжитого ставка, а також пучок зів'ялої трави, опущений на дно нового водойми.

Створення правильного мікроклімату

Кислотність у водоймі повинна варіюватися в діапазоні 7-8 рh. Оптимальною для розведення риби вважається нейтральна середу. Пониження кислотності до 5 рh несприятливо для життєдіяльності коропів і карасів. Підвищити кислотність у водоймі можна шляхом внесення порції вапняку або розчину соди. Для визначення середнього рівня кислотності води слід виконати заміри в декількох місцях по периметру водойми. При цьому слід враховувати, що швидкість хімічної реакції взаємодії речовин безпосередньо залежить від такого фактора, як інтенсивність сонячних променів. Прямі сонячні промені значно прискорюють процес.

Трапляється і так, що навіть застосування добавок може давати тільки нетривалий ефект.

Пониження кислотності водного середовища – фото

Якщо кислотність навіть під дією речовин з часом знижується, то слід шукати ту причину, яка обумовлює розвиток такого середовища

Не менш важливою умовою запуску риб у водойму є оптимальний температурний режим. Дуже важливо, щоб температура ємності з рибою і ставу була абсолютно однакова.

Процес зрівнювання температури води ємності з рибою з температурою всередині водойми дозволить знизити ризик розвитку у риб температурного шоку, який може спричинити загибель навіть дорослих особин протягом першої доби.

Після проведення підготовчих робіт можна випускати рибу. Деякі секрети правильного запускання риби у водойму представлені у відеоролику:

Чим годувати наших рибок?

Розведення риб в штучних водоймах передбачає і штучне годування, що дозволяє значно підвищити приріст маси. Оскільки коропи всеїдні, то для годівлі риби цілком можна застосовувати комбікорми, призначені для домашньої птиці та свиней.

Схема сприятливих факторів до розведення риби – фото

Риба із задоволенням поглинає і природні ресурси водойми: дощових черв'яків, комах

Сипучий рихлий корм слід вносити у вигляді каші або густого тесту, яке утворюється шляхом замішування корму з водою у відрі. Заміною комбікорму може послужити зерно бобових і злакових, які даються в пропареному набряклому вигляді.

Співвідношення обсягу зернового корму до маси риб не повинно перевищувати 3-5%. Організовуючи підгодівлю риби бажано дотримуватися певного графіка. Годують рибу в одне і теж час 1-2 рази в день на спеціально відведеному місці. Облаштовуючи місце для годівлі, можна заготовити столик-піддон, який легко опускається і дістається з води. Застосування «годівниці» дозволить контролювати наявність залишків нез'їденого корми, закисание якого може зіпсувати воду. Для вироблення у особин умовного рефлексу, закликаючи рибу до годівлі, можна використовувати дзвіночок.

Відео-приклад будівництва ставка для коропів-кои

Статті за темою
 • Штучна водойма як прикраса саду і технологія його створення
 • Створюємо ставок на дачі своїми руками
 • Розведення риби у дачному ставку
 • Рослини для ставка
 • Створіть мелодію дзюркотливого водоспаду для вашої ділянки
 • Робимо гідроізоляцію ставка своїми руками - основні способи і правила
 • Як розводити рибу в ставку на дачі?
 • Догляд за ставком і його мешканцями круглий рік: грамотна чистка водойми і підживлення живності
 • Які переваги дає використання фільтра для ставка
 • Особливості розведення риби в штучних водоймах
 • Ідеї облаштування штучних та природних водойм на дачі
 • Як зробити декоративний водойма на ділянці своїми руками
 • Підбір рослин для ставка на дачі з урахуванням принципів зонування
 • Як самостійно провести чистку ставка чи невеликої водойми
 • Водоспад на дачі своїми руками - покроковий приклад зведення
 • Розведення троянд живцями
 • Будівництво штучних водойм на дачі
 • Маленький водойму в саду
 • Робимо маленькі водойми на дачі зі старої ванни
 • Декоративний ставок в саду
 • Декоративна водойма
 • Водна композиція на дачній ділянці

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » Секрети розведення риб в штучних водоймах