Як зробити паркан із сітки рабиці на дачі

В попередніх матеріалах ми вам розповідали, як зробити паркан з профнастилу своїми руками. У цій статті хотілося б розглянути більш дешевий, але не менш практичний матеріал для огорож сітку рабицю.

Такий паркан є одним з найбільш популярних для огорожі заміських будинків і дачних ділянок.

І це не дивно, адже рабиця - цілком доступний, надійний і недорогий матеріал.

Вона продається в будь-якому спеціалізованому магазині для садівників. Транспортувати сітку досить просто, так як її випускають в рулонах.

Крім іншого, сітка не затуляє дачні рослини від сонця, що також важливо. Давайте ж поговоримо, як поставити паркан із сітки рабиці своїми руками, і які пристосування для цього потрібні.

Матеріали для огорожі

Паркан з рабиці може бути натяжним або секційним. Найбільш простим варіантом вважається натяжна паркан. Про тонкощі його монтажу ми і поговоримо.

Вам знадобляться наступні матеріали:

- кілька рулонів сітки (залежно від того, ділянка якої довжини вам потрібно відгородити)-

- стовпи для кріплення (металеві або дерев'яні)-

- арматура кріплення.

Перед тим, як зробити паркан із сітки рабиці, ретельно виміряйте ділянку за його меж. Для того вбийте по периметру ограждаемой території кілочки і натягніть мотузку, після чого виміряйте її довжину. Стовпи найчастіше встановлюють на відстані 2-3 метри один від одного. Виходячи з цього, розрахуйте кількість опор вам знадобитися. Довжина мотузки - це і є довжина сітки, яка вам знадобитися.

Які стовпи краще вибрати?

Дерево

У цьому випадку можна вдатися до виготовлення стовпів з дерев'яних жердин, або придбати брус в спеціалізованому магазині. Дерев'яні стовпи обійдуться вам трохи дешевше, однак вони схильні до гниття і від цього менш довговічні. Потужні стовпи робити немає сенсу, так як рабиця - дуже легкий матеріал. Якщо ви робите опори з жердин, то обов'язково очистіть їх від кори.

Довжина опор буде залежати від того, якої довжини буде паркан і ширина сітки. Враховуйте також глибину, на яку жердини будуть закопані в землю. Після обрізки стовпи необхідно покрити фарбою або лаком. Частина стовпа, яка знаходиться в ґрунті, покрийте гідроізоляційної мастикою.

Метал

Цей матеріал довговічніший, ніж дерево. Для виготовлення металевих стовпів можна скористатися трубами квадратного або круглого перерізу. Сьогодні в спеціалізованих магазинах продаються повністю готові до установки опори з уже закріпленими на них гачками. Їх покупка може заощадити ваш час і сили.

Підготувати стовпи під потрібну довжину можна за допомогою звичайної болгарки. Якщо ви обрізаєте стовпи з старих труб, тоді приварите до них гачки для кріплення сітки. Також їх необхідно очистити, знежирити за мощі розчинника і пофарбувати.

Перед тим як проводити установку паркану з рабиці, необхідно закрити верхівки стовпів заглушками. Їх можна придбати в магазині, а можна зробити з будь-яких підручних матеріалів. Ви можете проявити фантазію і зробити з заглушок своєрідний елемент декору.

Різноманіття рабиці

На сьогоднішній день різновидів сітки досить багато. Їх відрізняє розмір і форма комірок. Як правило, на форму особливо не звертають уваги, а ось розмір має велике значення. Наприклад, якщо на ділянці ви задумаєте розводити птахів, то враховуйте, що пташенята цілком можуть пробратися через велику сітку назовні, або заплутатися в ній.

Рабиця виготовляється з оцинкованого або чорного дроту. Щоб захистити її від корозії, її покривають спеціальним полімером або фарбою. Але вона покрита захисним шаром не завжди. Якщо ви плануєте встановити паркан тимчасово, то можете придбати звичайну чорну сітку. Вона надійно прослужить вам 3-4 роки.

Але якщо планується більш тривала експлуатація огорожі, то краще не економити, а купити пофарбовану оцинковану сітку. Така сітка може прослужити десятки років, та й виглядає вона більш естетично.

Будівництво паркану з сітки рабиці

Для початку необхідно вирити ями під опори. Глибина їх має становити приблизно 80-100 см., Краще всього, якщо глибина буде більше промерзає грунт на 10-15 см. На дно ям засипаємо щебінь і пісок, щоб стовпи не просіли з часом. Насип потрібно ретельно утрамбувати. Щебінь можна замінити половинкою цегли.

Встановіть стовпи в ями і засипте грунтом, поступово утрамбовуючи трамбуванням. Її можна виготовити з відрізу дерев'яного бруса. Коли грунт буде засипаний, потрібно залити його водою, щоб він остаточно ущільнився і осел. Стовпи з металу можна забетонувати.

Рулон з сіткою встановіть біля кутового стовпа і закріпіть край на гачки. Якщо закріплюєте на дерев'яні опори, використовуйте скоби або цвяхи.

Потім акуратно розмотуйте сітку і прибийте її до стовпів по периметру ділянки. Рабицю потрібно добре натягнути, щоб вона не провисав і не відпала в майбутньому.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Огорожа з профнастилу - це краще рішення для вашої дачі
 • Всі про дерев'яні парканах
 • Які труби використовувати для забору: розміри, ціни, установка
 • Установка паркану з профнастилу своїми руками
 • Будівництво паркану на дачі своїми руками
 • Будуємо паркан з пластикових пляшок
 • Варіанти декоративних парканів для дачі
 • З чого зробити недорогий паркан для дачі?
 • Пристрій і заливка фундаменту під паркан своїми руками
 • Встановлення огорожі з зварної сітки на ділянці
 • Який краще поставити паркан на дачі?
 • Встановлення стовпів для паркану з різних матеріалів
 • Виготовлення бетонних стовпів для паркану своїми руками
 • Будуємо і прикрашаємо паркани для дачі з профнастилу та інших матеріалів
 • Пристрій забору з сітки-рабиці на прикладі натяжна та секційного конструкцій
 • Робимо паркан з металевого паркану: старе огорожу на новий лад
 • Опори для в'юнких рослин: що можна спорудити для лазячих мешканців саду?
 • Особливості проведення монтажу паркану з профнастилу своїми руками
 • Будівництво фундаменту під лазню столбчатого
 • Огородження паркани металеві: сітка рабиця, металевий профнастил, решітка -
 • Паркани для дачі з профнастилу
 • Дерев'яний паркан. Як побудувати огорожі з дерева для дачі
 • » » » Як зробити паркан із сітки рабиці на дачі