Вироби з пнів і корчів для саду своїми руками

Дача - це простір для творчості, творення і споглядання, де людина може відпочити і попрацювати в своє задоволення.

Також це чудова можливість проявити фантазію, а з натхненням ми вам допоможемо. Сьогодні ми розповімо, як зробити красиві вироби з пнів для саду, які матеріали і прийоми при цьому використовувати.

Це прекрасна можливість прикрасити ландшафт, витративши зовсім небагато коштів, а в деяких випадках усі витрати будуть складатися тільки з витраченого часу і сил.

У підсумку ви отримаєте чудове прикраса, оригінальне і приносить радість.

Що можна зробити зі старих пнів?

Фантазія людини по-справжньому нескінченна! Іноді сам собі дивуєшся - звідки тільки беруться ідеї. Причому навіть самої давньої речі при бажанні можна знайти застосування. Так і зі старим пнем або корчем, які не дуже заповзятливі люди скоріше всього викинуть або спалять. Але не варто поспішати, адже йому можна дати друге життя. Ви запитаєте як? А ми відповімо - дуже просто!

Старий пеньок може стати меблями, яка так необхідна в саду, або її частиною, наприклад - стільчик для дітей і дорослих, що залежить від розміру пня. Якщо він високий, то можна за допомогою бензопили вирізати частину так, щоб вийшла спинка, а якщо пень ще й дуже великий в обхваті, то можна зробити підлокітники і у вас вийде велике крісло.

Маленькі низенькі пеньочки чудово підійдуть для дитячого майданчика. Верхній зріз потрібно зачистити і відшліфувати, зверху можна нанести фарбами кольоровий малюнок.

До стільчика відразу ж напрошується зробити столик, за яким так приємно випити чашечку чаю під розлогою яблунею в тіні. Наш пеньок може стати опорою для стільниці, так і самим столиком, якщо дозволяють розміри. У першому випадку потрібно спочатку вирівняти поверхню пня, обробити спеціальними просоченнями, які не дозволять йому гнити.

Потім з боків, паралельно один навпроти одного прибиваємо дві планки, а на них перпендикулярно набиваємо ще дві. Після цього з дощок збиваємо стільницю будь-якої форми, яка вам подобається, і кріпимо її цвяхами до планок знизу. Це один з численних варіантів. Щоб виріб послужило вам довго, покрийте її лаком.

Можна також зробити і інші вироби з пнів своїми руками, які можна використовувати як садові скульптури. Наприклад, яскравий мухомор стане акцентом на зеленій галявині або під розлогим кущем.

Пеньок буде ножний гриба, а капелюшок зробіть із старої миски, яку треба покрити червоної аерозольною фарбою, а коли вона висохне, малюємо білі плями. Ніжку також можна пофарбувати і навіть намалювати на ній лице і тим самим оживити мухомор. Таким чином, можна зробити не тільки мухомор, але й інші гриби.

Приклавши трохи фантазії, у вас з'явитися скульптура із пня єдина у своєму роді.

Також пень може стати постаментом для скульптури, рослини в діжках, і навіть для бочки з водою для поливу городу.

А які красиві ємності для рослин виходять з пнів! Щоб отримати квітковий горщик, треба просто видалити частину серцевини, насипати туди дренаж (керамзит), родючий ґрунт і висадити рослини. Дуже красиво буде виглядати молодило, для якого достатньо близько 4 см землі.

А якщо великий пеньок, його можна використовувати як кашпо і вставляти туди горщик із квітами. Або вирізати середину на глибину 25-30 см і влаштувати справжню міні-клумбу.

Для цього знову ж таки робите шар дренажу 5-10 см і насипаєте приблизно 20 см родючого грунту. А потім висаджуєте різні рослини.

Красиво будуть виглядати кучеряве види (декоративна суниця, петунія, настурція тощо) в поєднанні з низькорослими літниками і однорічниками. Такий декоративний елемент стане прекрасним доповненням до більш великим ландшафтним композиціям.

Яким чином можна застосувати корч на дачі?

Дуже незвично виглядають вироби з пнів і корчів, становлять єдину композицію. Адже напевно у кожного на дачі знайдеться зламана товста гілка, невелике повалене дерево і т. д. Їх також можна пристосувати для дачі, наприклад в якості стійки незвичайної зігнутої форми, на яку можна прикріпити садовий умивальник або повісити невелику кашпо з того ж пенька.

А якщо вам під руку трапиться велика розгалужена гілка, товщина основи якої 6-10 см, то вам дуже пощастило. З такого примірника можна спорудити красиву композицію. Для початку гілку треба зачистити і обробити захисним складом. Потім міцно закріпити в землі, наприклад, забетонувати або вкопати на достатню глибину.

А потім включаємо фантазію! На одну гілочку можна повісити годівничку для птахів, на іншу - стилізовані годинник, декоративне гніздо або квіткові кашпо. Також така гілка може стати дачної сушаркою для чашок, банок та іншого посуду.

Якщо у вас є альпійська гірка, то поросла мохом і витягнута в горизонтальному напрямку корч стане прекрасним доповненням до композиції. Її можна обсадити почвопокровними декоративними рослинами, які згодом частково покриють корч.

А може вам попадеться корч з різними природними поглибленнями. Тоді в них можна насипати трохи грунту і висадити очитки, молодило та інші рослини. Виглядає така річ дуже ефектно і красиво.

Гілочку V-подібної форми можна використовувати гачок для одягу. Робиться це так: один кінець міцної мотузки закріплюєте на гілочці, а другий - на стіні.

З корчів можна навіть зібрати лавку. Вона буде мати незвичайний і вельми оригінальний вигляд. Головне вибирати міцні гілки, які напевно зможуть витримати вагу людини.

Також товсту гілку можна розрізати на циліндрики різної висоти, вирізати в них неглибоке отвір і використовувати як підсвічники. Тільки будьте дуже обережні, деревина легко запалюється.

Варто пам'ятати, що дерево - досить крихкий матеріал, який, піддаючись впливу вологи, руйнується, гниє. А пень - це старе дерево, яке подвійно піддається саморуйнування. Тому обов'язково треба провести обробку спеціальними хімікатами та лаками, щоб запобігти ці згубні процеси, особливо якщо ви хочете зробити вироби з пнів і корчів не на один сезон. Однак якщо ви хочете отримати ефект замшілість, то в таких заходах немає потреби.

Надихайтеся, фантазуйте і сміливо втілюйте свої ідеї в життя!


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Декор садової ділянки
 • Вироби для саду і дачі своїми руками
 • Красиві вироби з пластикових пляшок для саду
 • Як змайструвати вироби з монтажної піни для дачі?
 • Падалка для саду і дачі своїми руками
 • Вироби з дерева і фанери для вашої дачі
 • Вироби з пнів і корчів для саду своїми руками
 • Створюємо вироби зі старих шин для саду
 • Красиві вироби з пластикових пляшок для саду
 • Дитячий майданчик на дачі своїми руками
 • Як зробити дачу красивою - способи оформлення і облаштування
 • Використання різних підручних матеріалів для оформлення клумби
 • Корчування пнів на дачній ділянці: доступні способи і їх тонкощі
 • Як зробити Рутар своїми руками: створюємо химерний сад коренів
 • Найкрасивіші клумби на дачі, зроблені своїми руками: фото добірка
 • Добірка варіантів оригінальних клумб з підручних матеріалів
 • Все про рутарій або як зробити сад зі старих пнів і коренів своїми руками
 • Корчівка пнів дерев: огляд 8-ми ефективних способів прибрати залишки дерева
 • Садові прикраси для дачної ділянки
 • Садові вироби своїми руками
 • Падалка з гілок дерев своїми руками
 • Падалка для дачі з дерева
 • » » » Вироби з пнів і корчів для саду своїми руками