З чого і як можна зробити садову скульптуру своїми руками?

Зробити сад різноманітним і цікавим можна за допомогою власної фантазії і наявності деяких матеріалів.

Усі мріють мати щось оригінальне, чіпляють погляди і зачаровує увагу.

На допомогу приходять садові скульптури для дачі, які можна зробити самостійно.

Різноманітність матеріалів, з яких робляться такі вироби, просто вражає. Це і бетон, і гіпс, і дерево, і глина.

З них можна отримати будь-які скульптурні фігурки, різні за формою і розмірами.

Але перш ніж приступити до самого виготовленню яскравих елементів для прикраси саду, потрібно визначитися з самою ідеєю, правилом вибору кольорів і форм. Тому не зайвим буде допомога в цій справі.

 • Щоб територія виглядала гармонійно, слід враховувати той факт, що скульптура повинна красиво вписуватися, не створюючи суперечливих почуттів.
 • Рівновага - один з головних чинників, тут не можна використовувати величезну кількість виробів, які тільки розсіють увагу і не дадуть насолодитися справжньою красою.
 • Якщо стоїть питання з розташуванням майбутньої скульптури, то можна спробувати вирізати картонну фігурку, і приставити її в передбачуване місце. Це дуже допомагає з вибором.
 • Поєднання з рослинами і навколишнім екстер'єром. Тільки красиве вписування в оточення, доповнене деякими декоративними елементами, допоможе досягти правильного результату.

Ці ради повинні бути враховані перед безпосереднім виготовленням виробу. А ідей предостатньо, щоб зробити садову скульптуру своїми руками.

Камінь - ідеальний матеріал для виготовлення скульптур для саду

Саме з каменю можна зробити величезну кількість садових скульптур. Варто тільки знайти його відповідні розміри, проявити кмітливість, пофантазувати - і декоративний елемент для прикраси ділянки готовий.

Потрібно побачити в природному матеріалі щось індивідуальне - розмалювати його в потрібному кольорі - і образ готовий. Це можуть бути і сонечка, і сови, зайці, тюлені, гриби - все, що тільки можна придумати.

Ідея скульптури для саду своїми руками:

 • Замок з каменів - Додання саду урочистості і значущості. Для його виготовлення потрібно відшукати труби (скільки веж передбачається, стільки матеріалу і потрібно), камені, бита плитка, цемент і літрів на 1,5 пляшки з-під пива.

Першим ділом, бетонуються труби, вони є основою і несучою конструкцією. Потім слід за допомогою каменів і цементного розчину їх обкласти, робити це потрібно не поспішаючи, і коли дійдуть стінки до передбачуваних вікон, потрібно підготувати пляшки. Вікна виходять шляхом розрізання останніх вздовж на дві половини. Вони також цементуються.

Коли буде готове, можна брати биту плитку і начитати обкладати дах. Після основної частини можна зробити парканчик, і навіть арку.

Скульптури з гіпсу

Саморобна скульптура для саду - це результат дуже цікавою і творчої роботи. А якщо використовувати гіпс в якості основного матеріалу, то можна вразити всіх своєю кмітливістю і фантазією.

Головна вимога до таких виробів - це стійкість до поганої погоди і міцність. Якщо фігура припускає бути великий, то потрібно заздалегідь готувати каркас і основу, для стійкості.

Садові скульптури з гіпсу дуже ефектно виглядають в загальному ландшафті. Це можуть бути тварини, різні карикатури та особи, всілякі природні та декоративні елементи.

Робляться такі вироби досить просто. Необхідно гіпсу надати відповідну форму (відлити з уже готовою) і висушити. Залишиться тільки пофарбувати потрібними кольорами - і скульптура готова. Варіантів є дуже багато: хтось любить все робити з гумором, а хтось з почуттям духовності та показом внутрішніх цінностей.

Скульптури з бетону

Бетон є одним з найміцніших і надійних матеріалів, які збережуть на тривалий час первісний вигляд виробу. Сам процес виготовлення не відрізняється складністю і трудомісткістю. А підсумок виходить дуже красивим (це всілякі вази, кулі, підставки, та інші фігури).

Садові скульптури з бетону можна виготовити одним простим способом. Щоб матеріал не прилипав до ємностей, їх попередньо потрібно обробити маслом, або антипригарним спреєм. Для приготування розчину змішується цемент з водою, крупним піском і торфом. Все ретельно повинно бути перемішано в тазику лопаткою.

Ідея скульптури з бетону для саду:

 • Ваза для квітів - декоративний елемент, який прикрасить будь-який сад. Згодяться 2 форми. Перша - силіконова, для готування кексів, більшого розміру, і друга - трохи менше, звичайний пластиковий горщик. Їх потрібно обробити маслом, з внутрішньої і зовнішньої сторони.

Потрібно поставити меншу форму всередину більшою, і можна заливати розчин. Оставляется все приблизно на 2 дні. Потім, все знімається. У підсумку - прекрасна вазочка, для прикраси саду. Її можна використовувати як цікаву малу архітектурну форму для посіву квітів і красивих трав.

Інші матеріали для виготовлення скульптур

Щоб приготувати скульптури можна використовувати всі матеріали, які тільки є вдома. Це і деревина, і дріт, і глина, і навіть монтажна піна. Головне, проявити всю свою творчість і кмітливість.

Монтажна піна - Відмінний матеріал для створення тварин. Наприклад, овечки або барана. Щоб зробити їх фігури, знадобляться пластикові пляшки, скотч, близько п'яти банок монтажної піни і ізолон.

Перше, що робиться - це каркас з пляшок і скотчу. Потім нарізається ізолон, смужками, якими обволікається каркас і закріплюється скотчем. Відразу прикріплюється невеликий хвіст і копитця. І останній етап - це заливка за допомогою монтажної піни і створення мордочки.

А ось ще деякі скульптури з монтажної піни.

Варіанти садових фігур з дерева просто нескінченні. Якщо в саду впала одна з гілок, то її можна застосувати як красивого декоративного елемента. Такий натуральний матеріал дозволить зробити різних казкових персонажів, невеликі хатинки і тереми, для виготовлення яких ще знадобиться дріт і клей.

Ідей для створення садових скульптур величезна кількість. Більшість з них зробити своїми руками не складе ніяких труднощів, проте існують варіанти вимагають відповідних навичок робіт по дереву і певної майстерності.

Можна придумувати самостійно, а можна підглянути в різних книжках та інтернет-сторінках. Тільки бажання і виявлену творчість, прикрасить будь-який сад, навіть не дуже заповнений рослинністю та іншими малими архітектурними формами.

Статті за темою
 • Кілька порад для тих, хто хоче зробити топиарий
 • Декор садової ділянки
 • Вироби для саду і дачі своїми руками
 • Красиві вироби з пластикових пляшок для саду
 • Як змайструвати вироби з монтажної піни для дачі?
 • Вироби з дерева і фанери для вашої дачі
 • Красиві вироби з пластикових пляшок для саду
 • Фігурки для дачі та саду своїми руками
 • Дитячий майданчик на дачі своїми руками
 • Виготовляємо тротуарну плитку і форми під неї самостійно
 • 37 прикладів оригінального прикраси саду і присадибної ділянки
 • Створюємо садові фігури для дачі своїми руками
 • Садові фігури для дачі своїми руками: як зробити самому і прикрасити сад
 • Приклади використання малих архітектурних форм в саду і на дачі
 • Падалка для дитячого майданчика: облаштовуємо дитячу зону ділянки саморобками
 • Зимовий сад у будинку
 • Прикраси для дачі та саду
 • Скульптури з каменю для саду
 • Садові прикраси для дачної ділянки
 • Фігурки для саду своїми руками
 • Садові скульптури - мохом поросло
 • Як красиво оформити дачну ділянку

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » » З чого і як можна зробити садову скульптуру своїми руками?