Садові містки - перлини в саду

Зміст:

Садовий місток як прикраса

Одним з найцікавіших доповнень ландшафтного дизайну є містки садові. Вони, без усілякого сумніву, стануть гордістю вашого дачної ділянки, саду, або навіть галявини перед будинком. Ця мала архітектурна форма повинна прекрасно вписується в будь-який стиль оформлення і загальний дизайн ландшафту.

Фото - Містки садові

Впиши в будь-який стиль оформлення

Нерідко, декоративні садові містки, ставляться на газоні, серед буйної рослинності квіткових клумб і газонів. Дуже добре, якщо на вашій дачі або в саду є струмочок, водойма, невелике озерце, якщо ні - то нічого страшного.


У цьому випадку, можна використовувати сухий струмок. Він являє собою доріжку, вимощену з каменів. Ну а які камені використовувати, вирішувати, власне, вам самим. Доріжку можна викласти великої і середньої галькою, потім додатково присипати дрібною щебінкою, створюючи ефект поточної води.

Прагнучи зробити садову ділянку більш естетичним і оригінальним, так само встановлюють садові містки з дерева або ковані конструкції, що не прив'язуючи їх ні до ставків, ні до сухих струмків. На сьогоднішній день такий декор став настільки затребуваний і популярний, що наявність водойми абсолютно не обов'язково.

Фото - Містки садові

Місток над сухим струмком

Яке значення садових містків

При декоруванні ландшафтного дизайну вашої ділянки без водойм і потічків містки несуть чисто естетичну навантажу. Якщо ж у саду є наявність ставка, то крім краси, садові містки мають як практичне, так і функціональне призначення.

Надійність і стійкість містка і визначається залежно від цих чинників. Якщо ви часто будете перебиратися по ньому через струмочок або маленьке озеро, буде краще встановити міцні садові містки з дерева або металу.

Фото - Садові містки фото

Надійність і стійкість містка

Якщо водоймище не великої глибини, цілком підійдуть містки без поручнів. Підтримка у вигляді поручнів буде потрібно в тому випадку, якщо місток зведений високо над водою.

Різновиди містків

Містки в основному бувають двох видів - дерев'яні та ковані. При виготовленні дерев'яних містків використовую підсушену деревину, оброблену спеціальним просоченням щоб уникнути гниття і шкідництва комах.

Дуже часто дерев'яні містки пофарбовані в, близький до натурального відтінку, колір. Нерідкі випадки, коли при фарбуванні використовуються яскрава кольорова палітра, наприклад комбінація червоного, жовтого, блакитного та інших кольорів.

Фото - Садові містки з дерева

Дерев'яний місток

Металеві містки, що мають художню ковку, є більш дорогим варіантом для вашого проекту з облаштування та декорування ділянки. Містки з метала прекрасно впишуться в будь-який стиль оформлення саду.

Фото - Декоративні садові містки

Кований місток

Єдино, можна виключити японський стиль, де більш переважно використовувати дерев'яні конструкції.

Якщо розглянути форми містків, в основному їх виділяють тільки дві-плоский і горбатий.

Як зробити садовий місток самому?

Садовий місток своїми руками - це цілком досяжна мета для кожного, хто прагне стати щасливим володарем чудового декору. Розглянемо процес створення поетапно.

  • Визначаємося з місцем. Насправді вибрати місце для установки зовсім не складно. В основному, дане пристосування використовується для переходу через водойму або сухий струмочок. Місток можна навіть встановити для проходу через квіткову клумбу.
  • Готуємо місце. На цьому етапі, необхідно розчистити майданчик від усього зайвого і підготувати грунт.
  • Робимо або фундамент під основу. При установці легкого містка можна обійтися без фундаменту. Але заливка міцної основи все ж рекомендується, особливо якщо конструкція буде обтяженою, наприклад великий металевий місток з ковкою. Якщо місток досить довгий, використовують пару брусків, підкладаючи їх по краях містка, що є несучими підставами. За місце дерев'яних брусків, для заснування цілком згодяться цеглу, великі камені або стовпчики, вилиті з бетону.
  • Готуємо основу. Так як ви самі є виконавцем проекту, то і відповідальність за вибір матеріалів лежить на ваших плечах. Все залежить від того, чим саме ви маєте в своєму розпорядженні і яким ви хочете бачити ваш місток. Чи буде він прямим або зігнутим? Виходячи з вибору форми, визначаємося з відповідним матеріалом.

Якщо у вас немає можливості купити матеріал для заснування садового містка, з причини того, що він може бути або дорогий, або ні наявності в магазинах, можна використовувати пару колод, використовуваних в якості несучих балок.

Фото - Садовий місток своїми руками

Місток без поручнів

Всі деталі містка повинні бути оброблені якісними просоченнями для захисту від корозії, комах і довгого терміну служби виробу. Для цього можна використовувати антисептики, безбарвний лак або фарбу. Це необхідно зробити заздалегідь перед складанням основної конструкції.

  • Встановлюємо підставу. Все просто - підстава встановлюється на, вже заздалегідь приготовлений, фундамент або майданчик.
  • Використовуємо настил для садового містка. В якості настилу найчастіше використовують дерево, саме з цим матеріалом завжди зручно працювати. Обрізаємо дошку по потрібному розміру, і укладає на підставу. Для фіксації дощок використовуємо саморізи. Настил так само необхідно попередньо обробити і пофарбувати.
  • Приступаємо до декорування. Коли всі етапи побудови та встановлення містка своїми руками пройдені, залишається лише небагато - прикрасити місток додаткової фарбуванням, встановити поручні, додати аксесуари, облагородити місце біля містка квітами і т.д.

Погодьтеся, що все не так вже й складно. Встановлена готова конструкція у вашому саду і фото садових містків стануть одним з ваших трофеїв, які вказують на те, що ви майстер на всі руки!