Побудуємо теплицю своїми руками

Зміст:

Різновиди теплиць та їх застосування

Теплиці - Це спеціальні споруди, оснащені светопронікающім прозорим покриттям зі скла або полімерної плівки.

У них створені сприятливі температурні умови для повноцінного росту овочів, квітів і різних рослинних культур в будь-який час року, незалежно від кліматичних умов.

Фото - Теплиця своїми руками

Місце де сприятливі температурні умови для повноцінного росту овочів, квітів і різних рослинних культур в будь-який час року

Саме тому любителі-овочівники і садівники з великою відповідальністю підходять до цього питання і першим ділом прагнуть придбати або зробити теплицю своїми руками.

Теплиці бувають абсолютно різними за формою, розміром і матеріалом з яких вони зроблені. Однак основною відмінністю є рівень підтримуваної в них температури.


Теплиці поділяються на два види:

 • Це найпростіша теплиця - без опалення (холодна). В такій теплиці відсутня підігрів, у зв'язку з чим, в зимовий час грунт промерзає. Навесні ж денне сонце прогріває грунт, а теплична конструкція дозволяє зберегти тепло, що сприяє продовженню сезонного періоду росту рослин. Використовувати дану теплицю можна для вирощування ранніх овочевих культур та квіткової розсади.
 • Для рослин, що люблять тепло, такий вид захисту не прийнятний. Для них дбайливі господарі готують додатково опалювані теплиці. У них підтримується температура, необхідна для зростання різноманітних теплолюбних рослинних культур.

Тепер коротко про різновиди форм і розмірів теплиць. Це необхідно знати, особливо якщо ви зважитеся побудувати теплицю своїми руками.

  • з двосхилим дахом (Окрема споруда). Звичайна теплиця з вертикально спрямованими стенкамі;

  Фото - Як зробити теплицю своїми руками

  З двосхилим дахом

   • з односхилим дахом (Прибудова до стіни будинку). Для кращого прогріву таку теплицю краще пристроювати з південної або з західної сторони будинку. Стіна будинку в даній конструкції виступає як силовий елемент каркасу і забезпечує захист від вітру з північної сторони;

   Фото - Теплиці своїми руками фото

   З односхилим дахом (прибудова до стіни будинку)

    • з двосхилим дахом (Прибудова до стіни будинку). У такому варіанті надходження світла і повітря більш насичене, ніж у теплиці-прибудові з односхилим кришей;
    • у вигляді багатокутника. Ця конструкція незручна тим, що сторони багатокутника прогріваються нерівномірно і в окремих частинах повітря може перегріватися. Щоб уникнути проблем з перегрівом, необхідно зробити додаткові отвори (віконця, кватирки), щоб забезпечити проветріваніе;
    • з двосхилим дахом у вигляді трапеції (Бічні стінки розширені до низу). Ця конструкція більш стійка, світла і тепла в порівнянні зі звичайною теплицею з вертикальними стенкамі;

    Фото - Як побудувати теплицю своїми руками

    З двосхилим дахом у вигляді трапеції

     • у вигляді арки. Складність полягає у вирощуванні високих рослин і вьюнов;
     • у вигляді купола. Високі рослини в теплиці такого виду важко вирощувати через її форми, при цьому вона дуже добре адаптована до сильного ветру;

     Фото - Як зробити теплицю своїми руками

     У вигляді арки

      • міні-теплиця у вигляді тунелю. Застосовується для вирощування овочів на рівні землі. Теплиця в порівнянні з іншими має найпростішу конструкцію і найдешевша в ізготовленіі;

      Фото - Теплиця своїми руками

      У вигляді тунелю

      • міні-теплиця. Добре підходить для вирощування малої кількості рослин і при невеликому просторі під посадку.

      Підготовчі заходи

      Отже, ви вирішили обзавестися теплицею. Можна придбати готовий заводський варіант. Однак якщо ви почали читати цю статтю, то, швидше за все для того, щоб знайти відповідь на питання: як побудувати теплицю своїми руками?

      З чого краще почати?

      Перш ніж приступити до основної справи, вибираємо оптимальне місце для споруди теплиці.

      При цьому необхідно врахувати такі значущі моменти як освітленість сонцем, захист від вітру, рівність поверхні землі і наявність тіней від високих дерев або споруд в зимову пору року.

      Якщо місце, де ви припускаєте встановити теплицю, має нерівності (Ухили або височини), постарайтеся максимально вирівняти територію під забудову. Нерівність може викликати певні труднощі при установці каркаса теплиці.

      Фото - Будівництво теплиці своїми руками

      Дерев'яна конструкція

      Щоб повноцінно використовувати сонячне світло взимку, теплицю краще розмістити, так, щоб довга вісь дивилася в західно-східному напрямку. Таким чином, забезпечується оптимальне проникнення променів сонця в теплицю, а небажане попадання тіні зводиться до мінімуму.

      Якщо теплиця розташована поблизу будинку або є прибудовою, то забезпечувати догляд і постійне спостереження за зеленими насадженнями стає найбільш зручно.

      Важливо відразу визначитися з розміром теплиці. Виходити необхідно з ваших потреб і потреб. Теплиця повинна вибиратися з урахуванням її місткості, щоб згодом не виявилося так, що місця для вирощування рослин стане зовсім недостатньо.

      Всі описані вище деталі і нюанси можна побачити наочно: теплиці своїми руками - фото. Уважно вивчіть матеріал і постарайтеся знайти оптимальне рішення при виборі теплиці для ваших рослин.

      Фото - Будівництво теплиці своїми руками

      Потрібно повноцінно використовувати сонячне світло взимку

      Всі підготовчі дії краще виконувати не поспішаючи, вдумливо і обачливо, адже ви будете будувати житло для ваших улюблених рослин.

      Визначилися з місцем, видом, розміром і формою теплиці? Тепер можете сміливо приступати до будівництва теплиці своїми руками.

      Монтаж і будівництво каркаса

      Більшість конструкцій припускає установку фундаменту, який одночасно виступає опорою для підстави теплиці та захистом від небажаних дій з боку зовнішнього середовища.

      Радимо під фундамент використовувати кладку з каменю або бетону. Також можна використовувати тимчасовий фундамент з дерева або плиток для мощення доріжок.

      Запам'ятайте одне: з якого б матеріалу не робився фундамент, між ним і каркасом обов'язково має бути передбачена додаткова герметизація. Це підвищить зносостійкість вашої теплиці. Більш того, забезпечить надійний захист від процесу корозії і гниття. Можете використовувати бітум і силікон для захисту від вологості та сильного вітру.

      Основна конструкція теплиці (Каркас) може бути зроблена з будь-якого матеріалу: дерева, алюмінію, труб зі сталі.

      Теплична конструкція з дерева особливого догляду не потребує. Дерево легше обробляти і свердлити при спорудженні додаткових пристосувань для ваших рослин;

      Алюмінієві каркаси мають більш вузькі шпроси, ніж дерев'яні. Це забезпечує найбільшу проникність світла.

      Для стійкості теплиці встановлюються спеціальні розпірки по діагоналі і закріплюються скобами. Закладається фундамент з бетонних блоків. Двері робиться змінна. Каркас з цього матеріалу найбільш практичний, але і самий дорогой;

      Каркас із сталевих труб використовується в теплицях з покриттям з плівки. Щоб труби не покривалися іржею їх необхідно покрити шаром спеціальної фарби.

      З урахуванням всіх переваг і недоліків, зупинимо свій вибір на виготовленні дерев'яного каркаса.

      Фото - Теплиці своїми руками фото

      Постарайтеся максимально вирівняти територію під забудову

      Щоб така теплиця прослужила якомога довше, обробляємо дерево розчином оліфи або олійною фарбою. Бажано використовувати хвойні або листяні породи дерев.

      Розглянемо більш докладно один із способів зведення теплиці з односхилим дахом. Покрівлю такої теплиці, як правило, виконують з парникових рам, з південним напрямком ската.

      Готуємо котлован шириною 3,5 метра, довжиною 12 метрів і глибиною 0,8 метра, при цьому орієнтуємо його в східно-західному напрямку.

      Встановлюємо стовпи на глибину до 1 ого метра з кроком в 2 метри. Ті частини стовпів, які вкопані в землю обов'язково обробляються антисептиком або бітумом. Виконуємо укладку і обв'язку парникових рам.

      Обв'язку виконуємо так, щоб північна сторона теплиці знаходилася вище південній приблизно на 13-15 см, тим самим забезпечивши хороший стік води після дощу і поліпшивши освітлення рослинності.

      Далі, зміцнюємо рами на обв'язки. З цією метою прибиваємо рейку до парубня з південної сторони. При цьому не можна допускати, щоб парубень перехилявся, можуть з'явитися щілини між рамою і обв'язкою.

      Для більш точного і правильного розуміння деталей будівництва пропонуємо ознайомитися з матеріалом: теплиця своїми руками - відео.

      Подивившись даний матеріал, ви будете мати чітке уявлення про те, як і в якій послідовності, виробляти дану роботу.

      Матеріал для укриття

      Так само як і для каркаса, матеріал для укриття можна вибрати будь: плівка, скло і полікарбонат.

      Найбільш економічним матеріалом є плівка. Поряд з економічністю цей матеріал має істотний мінус - швидкий знос. На зимовий період плівку необхідно буде знімати.

      Робимо висновок: для зимової теплиці цей матеріал абсолютно не придатний.

      Скло. Цей матеріал, безсумнівно, є більш міцним і адаптованим до погодних умов, але при цьому він і важить набагато більше. Вага скла вимагає особливо ретельного підходу до будівництва міцної та надійної основи, що може спричинити додаткові фінансові витрати.

      Полікарбонат. Теплицю з покриттям з цього матеріалу можна сміливо залишати в морози, не боячись яких-небудь пошкоджень.

      Фото - Теплиця своїми руками відео

      Теплиця з полікорбонат

      Матеріал здатний витримати будь-які навантаження і перепади температури. Теплиця, виконана з полікарбонату здатна служити своїм господарям довгі роки.

      Зовнішній вигляд буде дуже естетичним і стильним. Матеріал коштує недешево, хоча, враховуючи характеристики, безумовно, всі витрати виправдаються.

      Обігрів і провітрювання

      Для того щоб повноцінно вирощувати рослини в холодні пори року, необхідно забезпечити додатковий обігрів теплиці.

      Існують різні способи подачі тепла. Наприклад, можна використовувати нагріваються кабелі. Їх замуровують у внутрішню стінку цоколя грядок.

      Фото - Як побудувати теплицю своїми руками

      Спосіб подачі тепла

      Вибір системи опалення безпосередньо залежить від того, яку теплицю ви вирішите будувати. Так чи інакше, це стосується теплих зимових видів теплиць.

      У спекотні дні теплицю необхідно провітрювати, хоча протягів при цьому бути не повинно.

      У кожній справі, як кажуть, головне покласти початок. Почніть з вибору теплиці, а решта по шурупчиків і гвинтики додасться.

      Статті за темою
     • Вирощуємо перець у своїй теплиці
     • Робимо теплицю з полікарбонату у себе на ділянці
     • Теплиця з полікарбонату своїми руками
     • Теплиця з полікарбонату своїми руками
     • Як зробити каркас для теплиці з профільної труби своїми руками?
     • Осінні роботи в теплиці: як правильно підготувати грунт до зими і обробити каркас
     • Теплиця з полікарбонату: варіанти конструкцій і споруда своїми руками
     • Теплиця з віконних рам: як знайти нове застосування старим вікнам?
     • Коли садити перець на розсаду
     • Хитрості вирощування огірків в теплиці
     • Сорти огірків для теплиці
     • Як підв'язувати огірки
     • Як виростити огірки в теплиці
     • Вирощування томатів у теплиці
     • Пристрій садових теплиць. Вибираємо форму, каркас, фундамент
     • Теплиця з полікарбонату
     • Системи поливу теплиць. Автоматичний полив в теплиці
     • Плівка для теплиць і парників
     • Які бувають парники і теплиці для дачі
     • Домашня міні теплиця
     • Для кращого врожаю, використовуйте світлодіодне освітлення теплиць
     • Металевий каркас для теплиці - розрахунок вартості

     • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
» » » Побудуємо теплицю своїми руками