Способи кріплення карнизів для штор до стелі та стін

Ми вже говорили про шторах і видах карнизів для них в одній з попередніх статей.

Вибір зроблено, залишилося купити карниз і правильно його встановити, згідно вашої задумом.

Монтувати карниз краще після закінчення будівельно-ремонтних робіт, після обклеювання стін і фарбування стель.

Сьогодні більш детально розповімо про способи кріплення стельових і настінних карнизів і про труднощі, з якими можна зіткнутися.

Вирушаючи в магазин, робимо заміри

Перш, ніж купити вподобаний карниз, зробіть необхідні заміри: ширину вікна або стіни в цілому. Відстань від бічних стін до карниза може відрізнятися для кожного виду карниза.

Якщо передбачається повісити легкі штори, що складаються з однієї або двох частин, які елегантно обрамити віконний отвір, то карниз можна навісити над вікном з виступаючими краями на 10-25 см. Для цього підійде настінний карниз, що складається з однієї штанги.

Карниз не повинен перешкоджати откиванія вікна, поетму розташовувати його потрібно мінімум на 5 см вище отвору. При монтажі багаторядного карниза важливо врахувати його винос від стіни, штори не повинні зачіпати віконних ручок, батарею і виступаючу частину підвіконня. При чому заміри необхідно проводити від найближчого до вікна ряду.

Кріпити карниз можна і на всю ширину стіни з віконним прорізом: від однієї бічної стіни до протилежної, все залежить від дизайну завіси. Так деякі види карнизів, наприклад для рулонної штори, кріпляться безпосередньо до віконної рами.

Приступаємо до монтажу

Зазвичай карнизи продаються з комплектом кріпильних елементів. Зараз розглянемо особливості кріплення різних систем.

Карниз-рейлінг можна закріпити як на стіні, так і на стелі.

Як прикріпити карниз до стіни? Розмічаємо місця для кріплення і ставимо мітки для отворів. Свердлимо їх за допомогою дриля. Ширина свердла повинна відповідати ширині дюбеля, глибина отвору - відповідно довжині дюбеля. Короткий карниз кріпиться на двох кронштейнах, при довжині штанги більше 2,4 м рекомендується встановити додатковий кронштейн по центру.

Пластикова або металева шина може кріпитися так же в двох варіантах. Якщо установка стельового карниза для штор не можлива (натяжні стелі, нерівні стелі або стелі з гіпсокартону, не розраховані на важкі штори), то скористайтеся спеціальними кронштейнами, безпосередньо до яких кріпиться шина.

Кріплення карниза до стелі

Через наявні в карнизі отвори олівцем робимо розмітку на стелі (місця свердління отворів для дюбелів).

Кріплення шини до стінового кронштейну

Карнизи-шини можна встановлювати з поворотними елементами. По краях карниза встановлюються спеціальні заглушки, заглушками круглої форми закриваються місця укручування шурупів.

Часто довжини стандартних карнизів може не вистачити, тому в продажі є з'єднувальні елементи. Відрізаєте потрібну довжину відсутньої частини і сполучаєте її з основною. Дві частини щільно прилягають один до одного, не перешкоджаючи руху гачків-бігунків. Додатково для декорування або маскування карниза продаються пластикові стрічки.

Більш декоративно виглядають багетні карнизи. Кріпляться вони аналогічно звичайним карнизах.

Можна ще на етапі ремонту передбачити спеціальну нішу для монтажу стельового карниза. Ось кілька варіантів, як можна приховати стельовий карниз.

Якщо ви не плануєте монтувати підвісний і натяжна стеля, то приховати карниз можна, влаштувавши нішу таким чином: дерев'яний брусок кріпиться до стелі, обшивається гіпсокартоном або просто фарбується.

Щоб брус не виглядав надумано, обрамити його і стіни по периметру стельовим молдінгом (плінтусом) з пінопласту або поліуретану. Ширина його повинна відповідати ширині бруска. Просте і оригінальне рішення.

Цей варіант нагадує, попередній. Різниця полягає в тому, що тут виконаний підвісна стеля з гіпсокартону.

Така стеля влаштовують в кількох випадках:

 • вирівнювання стель (виправлення кривизни, коли плити перекриття лежать не рівно) -
 • пристрій додаткових точкових світильників-
 • пристрій додаткової звукоізоляції, яка зашивається листами ГКЛ.

Варіант пристрою ніші для стельового карниза при монтажі натяжної стелі. Профіль для кріплення полотна натяжної стелі кріпиться до бруска. Стельовий карниз безперешкодно кріпиться до бетонної підстави.

У всіх трьох випадках у ніші можна влаштувати декоративне освітлення, проклавши світлодіодну стрічку. Замість дерев'яного бруска можна зробити каркас з металевих напрямних, які обшиваються гіпсокартоном. У такій конструкції можна передбачити точкове освітлення.

Механізм римської або рулонної штори кріпитися декількома способами. Наприклад, на верхньому укосі, в глибині віконного отвору. У цьому випадку довжина карниза не повинна перевищувати ширини отвору. Або над віконним отвором, де карниз зазвичай виступає за проріз на 5-10 см. У першому випадку це стельове кріплення, у другому - настінне.

Розібратися з підйомним механізмом допоможе додається до комплекту інструкція. Але виготовити римську штору можна і своїми руками за допомогою підручних матеріалів (дерев'яний брус-карниз, стрічка Velcro, металеві або пластмасові шайби, шнур, полотно штори).

Карниз для японських панелей відрізняється від звичайного карниза системою спеціальних напрямних, до яких кріпляться панелі на стрічку Velcro. Направляючі рухаються по карнизу і можуть управлятися механічно або автоматично.

Направляючі планки встановлюються в пази карниза подібно гачкам-бігунки і вільно пересуваються по них. Кількість планок варіюється від двох до п'яти. Кріпиться карниз подібно стельової або настінної шині за допомогою дюбелів і саморізів.

А на закінчення хочеться привести приклад оформлення арочного вікна без використання карниза.

Навколо арки монтуються гачки, вгвинчуються вони в попередньо вбиті дюбеля по колу вікна на рівних відстанях. А на гачки надаватися штора на люверсах. Відстань між люверсами перевищує відстань між гачками, в результаті штора збирається в рівні вертикальні складки.

Додатково завісу перехоплюється бантом або шнуром. Просто і оригінально.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!
Статті за темою
 • Як зробити настінні полки своїми руками: оригінальні рішення
 • Міжкімнатні розсувні двері: різновиди та особливості установки
 • Ніші в стінах з гіпсокартону: варіанти дизайну та створення своїми руками
 • Різноманітність видів і варіантів дизайну стель із гипсокартона
 • Штори для дачі і заміського будинку: варіанти стилів, пошиття своїми руками
 • Горищні сходи: різновиди та виготовлення своїми руками
 • Види карнизів для штор та їх використання в інтер'єрі
 • Утеплення дерев'яного будинку
 • Пристрій і монтаж системи водостоку для даху
 • Як обшивати стіни будинку вагонкою всередині і зовні?
 • Як зробити стелю з пластикових панелей у ванній і на кухні?
 • Як зробити підвісну стелю з гіпсокартону своїми руками?
 • Вирівнювання стін по маяках: вчимося виставляти маяки під штукатурку своїми руками
 • Установка окосячкі вікон в дерев'яному будинку
 • Вибираємо недорогі вікна для дачі і встановлюємо їх своїми руками
 • Чим обробити і утеплити стелю в приватному будинку?
 • Як зробити отвір в несучій стіні?
 • Самостійна обшивка стін гіпсокартоном
 • Утеплення дерев'яного будинку
 • Вибираємо штори для веранди на дачі: затишні ідеї для заміського будинку
 • Пристрій саморобних зсувних воріт: покрокова монтажна інструкція
 • Теплиця з полікарбонату
 • » » » Способи кріплення карнизів для штор до стелі та стін