Будівництво та оформлення тераси біля заміського будинку

Продовжуючи тему будівництва, яка є досить актуальною для більшості дачників і власників присадибних ділянок, звернемо свою увагу на такий елемент саду, як тераса.

І якщо ви ще не замислювалися над її спорудженням, то варто звернути свою увагу на даний елемент будинку і ландшафтного дизайну в цілому. Тераса на дачі може виконувати кілька цікавих і корисних властивостей, вона стане місцем концентрації приємних емоцій і світлого настрою.

Щоб мати чітке уявлення про цю споруду, сьогодні ми розглянемо, які вони бувають, як її створити і облаштувати.

Призначення та види терас, прибудованих до будинку

Якщо ви вважаєте, що будівництво тераси - це даремно витрачений час, то ви не праві. Що вона собою являє?

Класичний варіант - це піднята над рівнем землі майданчик, зазвичай біля будинку, але може бути й окремою спорудою.

Призначена тераса для проведення різних сімейних заходів на свіжому повітрі, також вона може бути місцем усамітнення або продовженням будинку, коли кухня плавно переходить у відкриту їдальню. Добудова тераси до будинку - це досить грамотне і раціональне використання території ділянки, а також збільшення корисної площі будинку.

По конструкції тераса буває відкрита, напіввідкрита і закрита. Відкрита зазвичай розташована прямо біля будинку, впритул. Може мати будь-які розміри, головне щоб вона гармонійно поєднувалася з будинком. Споруда має підлогу, піднятий над землею, а також можна влаштувати перилла.

Напіввідкрита може мати навіс або загальну дах з будинком, а також одну-дві стіни. Розглянуті види - це літні варіанти. Використовувати їх за призначенням у зимовий період не дозволять кліматичні умови. У той же час літня тераса дуже популярна серед дачників.

Закритий же варіант - це звичайна веранда, холодна або з опаленням. У даній статті ми присвятимо увагу літнього варіанту.

Також тераса може бути побудована з наступних матеріалів:

 • З дерева, тобто з нього зроблені підлогу, перилла, каркас навісу.
 • Підлога з бетону, облицьований плиткою, опорні колони з цегли або блоків, дах покритий гнучкою черепицею.
 • Ковані тераса з прозорим накриттям з пластику.

Це лише деякі варіанти. Насправді немає межі фантазії. Можна поєднувати різні матеріали між собою на свій смак. Головне пам'ятати, що чим важче конструкція, тим міцніше потрібний фундамент.

Також тераса може бути виконана в будь-якому стилі або мати певну тематичну спрямованість. Наприклад, відображати морське дно, чарівний ліс, казковий замок або печеру. Вміле поєднання матеріалів, а також гарний оригінальний проект дозволять придбати красиву споруду, ідеально вписується у навколишній ландшафт.

Як прилаштувати терасу біля будинку своїми руками?

Давайте розглянемо варіант пристрою відкритої дерев'яної тераси, а також розберемо основні моменти, на які варто звернути увагу.

Дерево - досить легкий варіант і вам доведеться визначити, чи потрібен фундамент. Його можна не робити, якщо грунт біля будинку щільний.

Наступний етап - очерчиваете кордон тераси і викладаєте в її межах тротуарні плити через приблизно 50 см один від одного. В результаті у вас вийде пунктирні лінії.

Потім на плити потрібно покласти лаги, перетин брусів при цьому становить 70?70 мм чи 75?50 мм, попередньо підклавши під них руберойд чи інший гідроізолюючий матеріал. При цьому є один важливий момент: якщо довжина лаги не дорівнює довжині тераси, то доводиться стикувати декілька брусів торцями, які повинні розташовуватися на плитах (ні в якому разі не повинні висіти в повітрі).

Фундамент необхідно влаштовувати у разі наявності пухких, пучинистих грунтів. Робимо його стрічковим, складається з 3-4 стрічок, покладених перпендикулярно фасаду будинку. Потім по стрічці робимо цоколь з бетонних блоків або цегли, з'єднуючи їх між собою розчином. На цоколь укладаємо гідроізоляцію і лаги.

Наступні етапи загальні для обох випадків. Далі беремо статеві дошки (товщина 25-30 мм) і укладаємо їх перпендикулярно лагах на всю ширину настилу. Причому між дошками треба залишити зазор 5 мм для того, щоб вода вільно стікала з настилу, а не застоювалася на ньому. Як і у випадку з лагами, кінці дощок не повинні висіти в повітрі, вони повинні спиратися на лаги.

Причому якщо доводиться робити стики сусідніх рядах, намагайтеся розташовувати їх на різних лагах, інакше конструкція вийде нетривкою. Дошки кріплять цвяхами або саморізами. Щоб щілини вийшли рівними, використовуйте шаблон, який можна зробити з обрізків рейок. Він вставляється між дошками і забирається, коли вони будуть зафіксовані.

Далі робимо перилла з рейок, які кріпимо до країв настилу. Також встановлюємо сходи на кілька ступенів, щоб можна було спуститися прямо в сад. Ось і готова відкрита тераса.

При бажанні її можна зробити напіввідчиненими, спорудивши навіс у вигляді перголи. Вкопують по кутах настилу дерев'яні стовпчики, а зверху на них кріпимо навіс. Як бачите, зробити терасу до заміського будинку з дерева не складе особливої складності.

Також варто знати кілька правил, які бажано дотримуватися:

 • ухил даху повинен бути не менше 7 градусів-
 • дах (навіс) краще робити односхилим-
 • дерево повинно бути оброблено спеціальними засобами для його стійкості до вологи, перепадів температур та інших несприятливих факторів середовища.

Оформлення тераси на дачі

Закінчивши будівництво тераси, не думайте, що на цьому можна поставити крапку. Потрібно виконати благоустрій у відповідність з покладеними на неї функціями.

Якщо це літня їдальня, то необхідно встановити відповідну садові меблі: стіл, стільці. До навісу можна приробити звисаючий світильник, прикрасять терасу різні декоративні елементи: скульптура, китайські ліхтарики, живі квіти (переносних діжках або висаджені поруч).

Якщо тераса призначена для тихого відпочинку, можна повісити декоративні штори по периметру, стягнувши які, ви отримаєте закрите приміщення. З меблів можна поставити крісло-качалку, переносну тахту, маленький столик. Також можна постелити невеликий килимок, що зробить ситуацію ще більш затишною.

На периллах можна встановити ящики з висадженими в них декоративними рослинами, наприклад ампельними пишними петуніями. Навколо тераси красиво буде виглядати квітковий бордюр, також можна висадити кілька примірників чагарників.

Приклавши трохи фантазії, ви створите індивідуальний дизайн, натхнення для якого завжди можна знайти у вже готових прикладах.

Статті за темою
 • Облаштування літньої кухні
 • Літня кухня на дачі - будуємо своїми руками і благоустроюємо
 • Пристрій і оформлення тераси на даху будівель
 • Споруджуємо споруди для дачі з дерев'яних піддонів
 • Будки для собак: різноманітність варіантів і будівництво своїми руками
 • Дровникі для дачі - красиві і корисні споруди
 • Як зробити заїзд і майданчик для паркування автомобіля на дачі?
 • Планування садової ділянки на схилі
 • Дачна ділянка 6 соток - особливості планування і облаштування
 • Веранда до будинку своїми руками
 • Створюємо красу своїми руками
 • Літня кухня на дачі: будуємо і прикрашаємо своїми руками
 • Тераса на дачі: варіанти дизайну та приклади облаштування
 • Як зробити і оформити терасу своїми руками: 20 варіантів облаштування
 • Як правильно засклити терасу: особливості проведення монтажних робіт
 • Як побудувати дровник на дачі: зводимо споруду для зберігання дров
 • Тераса на дачі: покрокове будівництво своїми руками + дизайн-оформлення
 • Тераса на дачі: покрокове будівництво своїми руками + дизайн-оформлення
 • Веранда на дачі каркасного типу: покроковий приклад самостійного зведення
 • Затишне патіо в саду з дерев'яного настилу
 • Дизайн відкритої веранди на дачі
 • Плетені меблі для тераси

 • Увага, тільки СЬОГОДНІ!
  » » Будівництво та оформлення тераси біля заміського будинку